Strona główna > Bez kategorii > Bytom daje nadzieję

Bytom daje nadzieję

źródło: http://niepoprawni.pl

W niedzielę 17 czerwca w cieniu rozgrywek piłkarskich EURO 2012 mieszkańcy Bytomia odwołali w referendum Prezydenta Piotra Koja z Platformy Obywatelskiej, odwołana została tez Rada Miejska. Mimo apeli PO, aby nie uczestniczyć w głosowaniu i w ten sposób uniemożliwić odwołanie władz aż 29 309 osób wzięło udział w referendum (28154 osoby głosowały za odwołaniem P. Koja z funkcji prezydenta). Głównymi powodami odwołania władz z PO były likwidacja szkół oraz wprowadzenie podatku od odprowadzania deszczówki. Warto przypomnieć, że P. Koj był prezydentem od 2006 r., a w ostatnich wyborach samorządowych jesienią 2010 r. pokonał popieranego przez PiS Damiana Bartyla w stosunku 52,97% do 47,07% głosów.

Choć do odbicia Bytomia z rąk Platformy droga daleka (PO, tak jak w Wałbrzychu, zapewne sięgnie w ponownych wyborach po osobę popularną i bezpartyjną, która po ewentualnym wyborze na prezydenta szybko zapisze się do tej partii i wszystko zostanie po staremu) to przykład Bytomia nastraja optymistycznie. Okazuje się, że mobilizując lokalną społeczność można wygrać z Platformą, że nie jest ona wszechmogąca, że można postawić tamę zmasowanej propagandzie obozu władzy.

Platforma Obywatelska nie jest obywatelska. Stała się bezideową partią władzy pochłaniającą i wyjaławiającą kolejne obszary życia publicznego. Swoją działalność koncentruje na konsumowaniu władzy, podporządkowaniu mediów, propagandzie i zwalczaniu politycznych konkurentów. Rywalizacja z nią nie będzie łatwa – trzeba będzie wybory po wyborach, stanowisko po stanowisku, inicjatywa po inicjatywie odbudowywać tkankę społeczeństwa obywatelskiego, budować porządne państwo służące wszystkim Polakom. Mieszkańcy Bytomia pokazali, że to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.