Strona główna > Zdrowie > Były szef naukowy departamentu zdrowia Wielkiej Brytanii twierdzi, że „szczepionka MMR lęka się prawdy”

Były szef naukowy departamentu zdrowia Wielkiej Brytanii twierdzi, że „szczepionka MMR lęka się prawdy”

Były przedstawiciel rządu Wielkiej Brytanii odpowiedzialny za podejmowanie decyzji w sprawie bezpieczeństwa leków oskarżył rząd o „zupełnie niewytłumaczalne samozadowolenie” w odniesieniu do potrójnej szczepionki MMR (odra, świnka i różyczka) podawanej dzieciom, Dr Peter Fletcher, który był głównym naukowcem w Ministerstwie Zdrowia, powiedział, że jeśli zostanie udowodnione, że ta szczepionka powoduje autyzm, to „odmowa właściwej oceny ryzyka przez rządy będzie jednym z największych skandali w historii medycyny”.

http://www.whale.to/vaccines/fletcher_h.html
http://www.whale.to/vaccines/fletcher_h.html

Po przyjęciu roli świadka z upoważnienia prawników rodziców w badaniach nad bezpieczeństwem leków otrzymał i przestudiował tysiące dokumentów związanych ze sprawą, do której według niego społeczeństwo ma prawo wglądu. Powiedział, że widzi „stały przyrost faktów” pochodzących od naukowców z całego świata mówiących, że szczepionki MMR uszkadzają mózgi części dzieci, i dodał: „W Wielkiej Brytanii i w innych krajach są bardzo wpływowi ludzie na bardzo odpowiedzialnych stanowiskach, którzy uzależnili swoją reputację i karierę od bezpieczeństwa MMR i są gotowi zrobić wszystko, by chronić siebie”.

Pod koniec lat 1970. dr Fletcher pełnił funkcję głównego specjalisty ds. naukowych w Ministerstwie Zdrowia oraz medycznego asesora przy Komisji ds. Bezpieczeństwa Leków, co oznacza, że odpowiadał za podejmowanie decyzji w sprawie bezpieczeństwa szczepionek.

Po raz pierwszy wyraził zaniepokojenie szczepionką MMR w roku 2001, mówiąc, że badania nad bezpieczeństwem tej szczepionki przed jej wprowadzeniem w Wielkiej Brytami były niedostateczne.

Obserwowany obecnie wzrost przypadków autyzmu oraz wiedzy na temat związanej z autyzmem choroby jelit przekonały go, że przyczyną może być szczepionka MMR.

„Nieustannie przybywa wyników badań klinicznych i danych naukowych mówiących, że zawarty w MMR żywy wirus odry może uszkadzać mózg, jelita i układ immunologiczny w grupie podatnych dzieci” – oświadczył dr Fletcher.

I dalej: „…Mamy tu, w ciągu ostatnich 15 lat, do czynienia z dziesięciokrotnym wzrostem autyzmu i pokrewnych form uszkodzenia mózgu, co zbiega się z wprowadzeniem szczepionki MMR oraz bardzo niepokojącym wzrostem wśród dzieci choroby zapalnej jelit i zaburzeń immunologicznych, takich jak cukrzyca, i jednocześnie nikt z przedstawicieli władzy nie chce nawet przyznać, że to ma miejsce, nie mówiąc już o próbie zbadania przyczyn”.

Podkreślił także, że „nie ma mowy”, aby dziesięciokrotny przyrost liczby autystycznych dzieci mógł być wynikiem lepszego diagnozowania i definiowania zmian, jak twierdzą władze sanitarne.

Nagłe wycofanie pod koniec roku 2003 pomocy prawnej dla rodziców dzieci uszkodzonych przez szczepienia nazwał „aktem monstrualnej niesprawiedliwości”.

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/health/article-376203/Former-science-chief-MMR-fears-coming-true.html

Za: https://www.nwo.report/nwo/byly-szef-naukowy-departamentu-zdrowia-wielkiej-brytanii-twierdzi-ze-szczepionka-mmr-leka-sie-prawdy.html

Tłum. Nexus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

37 + = 40