Strona główna > NWO > Były szef „Facebooka”: serwis społecznościowy ma na celu wykorzystywanie psychologicznych „słabości” użytkowników.

Były szef „Facebooka”: serwis społecznościowy ma na celu wykorzystywanie psychologicznych „słabości” użytkowników.

Jak ostrzega były szef firmy Facebook, serwis społecznościowy ma na celu wykorzystywanie psychologicznych „słabości” użytkowników.

Przemawiając w środę podczas spotkania zorganizowanego przez Axios, pierwszy szef Facebooka, Sean Parker, powiedział, że aplikacja używana przez ponad dwa miliardy ludzi na całym świecie wykorzystuje słabości psychologii człowieka i potrzebę społecznej akceptacji i prawdopodobnie zmienia ludzkie mózgi.

„Proces myślenia, który został wykorzystany do budowy tych aplikacji, a Facebook był pierwszą z nich… polegał na tym: „Jak możemy skonsumować najwięcej twojego wolnego czasu i świadomej uwagi, jak to tylko możliwe?” powiedział Parker.

Miliarder ujawnił również, że firma kontynuowała wykorzystywanie słabości ludzkiego umysłu, pomimo oznak, że strona internetowa zmieniła „relacje społeczne” i może mieć negatywny wpływ na dzieci.

„Nie wiem, czy naprawdę rozumiałem konsekwencje tego, o czym mówiłem, ponieważ z niezamierzonych konsekwencji działania sieci, która rośnie do miliarda lub 2 miliardów ludzi i dosłownie zmienia wasze relacje ze społeczeństwem, i między nami. To prawdopodobnie zakłóca ona w dziwny sposób produktywność. Bóg jeden wie, co robi ona z mózgami naszych dzieci.”

Jak wyjaśnił Parker, aplikacja gra na ludzkich psychologicznych potrzebach, skutecznie wykorzystując pętlę sprzężenia zwrotnego za każdym razem, gdy treści danej osoby, udostępnienia lub komentarze otrzymują polubienia, zachęcając je do częstszego korzystania z aplikacji.

„A to oznacza, że ​​musimy co jakiś czas dawać ci trochę dopaminy, bo ktoś polubił lub skomentował zdjęcie, post czy cokolwiek innego. A to motywuje cię do dodawania jeszcze większej ilości treści, a to pozwoli ci uzyskać więcej sympatii i komentarzy.”

„To jest pętla sprzężenia zwrotnego akceptacji społecznej, to są dokładnie takie rzeczy, jakie wymyśliłby haker, taki jak ja, ponieważ wykorzystujesz słabości ludzkiej psychologii.”

Podczas gdy programiści i twórcy „Facebooka”, w tym CEO firmy Mark Zuckerberg, byli świadomi potencjału kontroli umysłów, jak mówi Parker nie zrobili nic, aby to zmienić. „Wynalazcy, twórcy – to ja, to Mark [Zuckerberg], to Kevin Systrom z Instagramu, to wszyscy ci ludzie – oni byli tego świadomi. I zrobiliśmy to mimo wszystko.”

Parker obecnie kieruje instytutem zajmującym się badaniami nad rakiem i twierdzi, że stał się “świadomym oponentem” mediów społecznościowych.

Autorstwo: Adan Salazar
Źródło oryginalne: https://www.prisonplanet.com/ex-facebook-president-warns-app-exploits-psychological-vulnerability.html
Tłumaczenie i źródło polskie: http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/byly_szef_facebooka,p1900370489

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *