Strona główna > NWO > Były komunistyczny szpieg: to my wymyśliliśmy teologię wyzwolenia [TW]

Były komunistyczny szpieg: to my wymyśliliśmy teologię wyzwolenia [TW]

Zamieszczamy tu demaskujący wywiad z byłym komunistycznym szpiegiem z Rumunii dla Catholic News Service, opublikowany 1 maja 2015. Pokazuje on więcej dowodów na to co już wiadomo, że teologia wyzwolenia [TW] jest marksistowska. To jest nowe i mocne potwierdzenie niespodziewanego świadka: szefa tajnej policji z komunistycznej Rumunii. Skoro dzisiaj mamy papieża Franciszka udzielającego oficjalnego poparcia teologii wyzwolenia, jest to pośredni i potężny dowód na to iż działa na rzecz promowania komunizmu w Kościele Katolickim.  – TIA

Washington D.C., 1.05.2015 (CNA) – Szpiegowanie głęboko w sercu Europy. Tajemnice w KGB. Ucieczka z komunistycznego kraju. Ion Mihai Pacepa doznał ekscytacji, służąc jako generał tajnej policji dla komunistycznej Rumunii przed ucieczka do USA pod koniec lat 1970.

Ion Mihai Pacepa na jachcie Raula Castro na Kubie, 1974

Najwyższy stopniem uciekinier z komunizmu w latach 1970, rozmawiał ostatnio z CNA o powiązaniu między Związkiem Sowieckim i TW w Ameryce Łacińskiej. Poniżej fragmenty wywiadu. Przypisy od Pacepa.

Pytanie – Ogólnie, czy mógłbyś powiedzieć, że szerzenie TW miało jakiś sowiecki związek?

Odpowiedź – Tak. O szczegółach udziału KGB w TW dowiedziałem się od sowieckiego gen. Aleksandra Sacharowskiego, doradcy szefa razwiedki w komunistycznej Rumunii – i mojego de facto szefa do 1956, kiedy został szefem sowieckiej służby wywiadowczej, PGU1, stanowisko jakie zajmował przez bezprecedensowy rekord 15 lat.

26 października 1959 Sacharowski ze swoim nowym szefem, Nikitą Chruszczowem, przyjechali do Rumunii na to co stało się znane jako „6-dniowe wakacje Chruszczowa”. Nigdy nie miał tak długich wakacji zagranicą, ani jego pobyt w Rumunii nie był naprawdę wakacjami. Chruszczow chciał przejść do historii jako sowiecki przywódca, który komunizm eksportował do Ameryki Środkowej i Południowej. Rumunia była jedynym łacińskim krajem w bloku sowieckim, i Chruszczow chciał jej „łacińskich liderów” zapisać do swojej nowej wojny „wyzwolenia”.

O Sacharowskim dowiedziałem się z twoich prac, ale nie mogłem znaleźć żadnej o nim ważnej informacji. Dlaczego?
Sacharowski był sowieckim odbiciem gorących lat zimnej wojny, kiedy nawet nie wszyscy członkowie izraelskiego i brytyjskiego rządu znali tożsamość szefów Mosadu i MI6. Ale Sacharowski odegrał wyjątkowo ważną rolę w kształtowaniu historii zimnej wojny. On był autorem eksportu komunizmu na Kubę (1958-1961); jego nikczemne działania w kryzysie berlińskim (1958-1961) wygenerowały Mur Berliński; jego kryzys z kubańskimi rakietami (1962) doprowadził świat na skraj wojny atomowej.

Czy TW była jakimś ruchem „wykreowanym” przez część Sacharowskiego KGB, czy był to istniejący ruch zaostrzony przez ZSRR?

22.11. 2014, Franciszek wita w Watykanie Gustavo Gutierrez, założyciela TW

Ruch powstał w KGB, i miał wymyśloną przez KGB nazwę: teologia wyzwolenia. Wtedy KGB miał skłonność do ruchów „wyzwoleńczych”. Narodowa Armia Wyzwoleńcza Kolumbii (FARC), utworzona przez KGB z pomocą Fidela Castro; Narodowa Armia Wyzwoleńcza Boliwii, utworzona przez KGB z pomocą „Che” Guevara; i Palestyńska Organizacja Wyzwoleńcza (PLO) utworzona przez KGB z pomocą Jassera Arafata, to tylko kilka dodatkowych ruchów „wyzwoleńczych” powstałych w Lubiance – siedzibie KGB.

Powstanie TW było zamiarem super tajnego „Programu Dezinformacji” aprobowanego przez Aleksandra Szelepina, szefa KGB, i przez członka Politbiura Aleksieja Kiriczenko, którzy koordynowali międzynarodową politykę partii komunistycznej. Ten program wymagał, żeby KGB przejęła tajną kontrolę Światowej Rady Kościołów (WCC) z siedzibą w Genewie, Szwajcaria, i wykorzystać ją jako przykrywkę dla przekształcenia TW w płd-amerykańskie narzędzie rewolucyjne. WCC była największą międzynarodową organizacją ekumeniczną po Watykanie, reprezentującą około 550 mln chrześcijan z różnych denominacji w 120 krajach.

Powstanie nowego ruchu religijnego jest wydarzeniem historycznym. W jaki sposób powstał ten nowy ruch religijny?

KGB rozpoczął to od zorganizowania pośredniej międzynarodowej organizacji religijnej pod nazwą Chrześcijańska Konferencja Pokojowa (CPC) z siedzibą w Pradze. Jej głównym zadaniem było wprowadzenie w prawdziwy świat wymyślonej przez KGB teologii wyzwolenia.

Nową CPC kierowała KGB i podlegała szanowanej Światowej Radzie Pokoju, innej kreacji KGB, założonej w 1949, i wtedy też z siedzibą w Pradze.

W czasach kiedy byłem na szczycie społeczności wywiadowczej bloku sowieckiego, kierowałem rumuńskimi operacjami Światowej Rady Pokoju (WPC). Było to czyste KGB. Większość pracowników WPC stanowili tajni oficerowie wywiadu sowieckiego bloku. WPC miała  dwie publikacje po francusku:  Nouvelles perspectives i Courier de la Paix, też kierowane przez tajnych agentów KGB i rumuńską DIE2. Nawet pieniądze do budżetu WPC pochodziły z Moskwy, dostarczane przez KGB w formie wypranych dolarów w gotówce żeby ukryć ich sowieckie pochodzenie. W 1989, kiedy Związek Sowiecki stał na skraju upadku, WPC publicznie potwierdziła, że 90% jej pieniędzy pochodziło z KGB3.

Jakie były początki TW?

9.04.2014, Franciszek wita Frei Beto, brazylijskiego lidera TW na Placu św. Piotra

Nie brałem udziału w tworzeniu TW per se. Od Sacharowskiego dowiedziałem się, że w 1968 KGB zorganizowana Chrześcijańska Konferencja Pokojowa, wspieraną przez Światową Radę Pokoju, mogła wmanewrować grupę lewicowych biskupów płd-amerykańskich do zorganizowania Konferencji Biskupów Ameryki Łacińskiej w Meddelin, Kolumbia. Oficjalnym zadaniem Konferencji było złagodzenie ubóstwa. Jej niezadeklarowanym celem było uznanie nowego ruchu religijnego zachęcającego biednych do buntu przeciwko „zinstytucjonalizowanej przemocy nędzy”, i zalecenie nowego ruchu do aprobaty przez Światową Radę Kościołów.

Konferencja w Meddelin zrealizowała oba cele, i nabrała się na wymyśloną przez KGB „teologię wyzwolenia”.

TW miała ważnych liderów, niektórzy z nich to znane postacie „duchownych”, inne to intelektualistów. Czy wiesz czy było jakieś zaangażowanie bloku sowieckiego w promowaniu albo wizerunku osobowego, albo prac takich osobowości? Jakieś konkretne powiązanie z biskupami Sergio Mendes Arceo z Meksyku lub Helderem Camara z Brazylii? Jakieś możliwe bezpośrednie związki z teologami wyzwoleńczymi takimi jak Leonardo Boff, Frei Betto, Henry Camacho albo Gustavo Gutierrez?

Mam uzasadniony powód by podejrzewać, że był organiczny związek między KGB i niektórymi z tych czołowych promotorów TW, ale nie mam żadnych na to dowodów. Przez ostatnie  15 lat życia w Rumunii (1963 – 1978), kierowałem szpiegostwem naukowym i technologicznym w kraju, jak i operacjami dezinformacyjnymi w celu poprawy wizerunku Ceausescu na Zachodzie.

Cały wywiad here.

Ex-Communist Spy: We Created Liberation Theology

https://www.traditioninaction.org/HotTopics/j063_Liberation.htm

Tłum. Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.