Strona główna > Bez kategorii > Były agent Mossadu w TVP o możliwości zamachu w Polsce

Były agent Mossadu w TVP o możliwości zamachu w Polsce

Źródło: http://mocniejszy.wordpress.com

Mocniejszy

Dziś, 20 kwietnia 2012 roku około godziny 9.00 TVP INFO wyemitowało wywiad jednego z redaktorów ze starszym Panem przedstawionym jako były agent Mossadu, który otworzył w Polsce biuro doradztwa w sprawach bezpieczeństwa. Człowiek ten najpierw mieszkał w Izraelu, a następnie w USA.

Treść przedstawię z pamięci, gdyż nie dysponuję nagraniem. Jeśli ktoś z czytelników ma lub znajdzie nagranie, proszę o udostępnienie. Polskie służby specjalne mogą dotrzeć do niego w archiwum TVP.

Najbardziej niepokojące w rozmowie było porównywanie sytuacji bezpieczeństwa i ryzyka wielkiego zamachu w USA przed 11 września 2001 roku i obecnie w Polsce. Czy gościowi chodziło tylko o zdobycie klientów dla swojego biura, czy o coś zupełnie innego? Czy ktoś przygotowuje zamach w Polsce na skalę tego w Nowym Jorku? Czy wywiad był ostrzeżeniem dla tych, którzy potrafiliby je zrozumieć?

W rozmowie znamienne były dwa wątki podobieństwa między Polską i USA. Podobieństwo w powszechnej w społeczeństwie wierze, że zamachy odbywają się daleko, ale nie u nas. Oraz podobieństwo w braku czujności społeczeństwa. Rozmowa przekonywała, że w USA przed 11 września mieszkańcy uważali, że tam wielki zamach jest niemożliwy oraz że obecnie w Polsce też panuje złudne poczucie bezpieczeństwa.

Gość opowiadał o eksperymentach w Izraelu i USA z podkładaniem podejrzanych pakunków w miejscach publicznych: w Izraelu policja była wzywana po kilku sekundach, a w USA nikt się nie interesował podrzuconymi przedmiotami. Były agent Mossadu wyraził przekonanie, że w Polsce byłoby tak samo jak w USA i nawet zadeklarował gotowość zrobienia tutaj takiego eksperymentu.

Padło też stwierdzenie, że zamachom nie da się zapobiec, ale można nauczyć społeczeństwo jak się po nich zachowywać.

Proszę też przeczytać:

Ostrzeżenie przed wielkim zamachem w 2012 roku w Europie

Zniknie Warszawa?

Już po porannym ukazaniu się powyższego, w ciągu kilku godzin w dużych serwisach informacyjnych pojawiły się artykuły na ten sam temat:

„Terroryści są już w Polsce. Euro 2012 to dobry cel”

Były agent Mossadu: Terroryści są już w Polsce!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.