Strona główna > Świat > Ukraina > Był prezydent Gruzji bezpaństwowcem po krytyce władz Ukrainy

Był prezydent Gruzji bezpaństwowcem po krytyce władz Ukrainy

Były gruziński prezydent Micheil Saakaszwili wpierw został ściągnięty na Ukrainę, aby już po przyjęciu obywatelstwa tego kraju objąć stanowisko gubernatora Odessy, a teraz został pozbawiony paszportu naszego wschodniego sąsiada. Oficjalnie Saakaszwili miał przedstawić fałszywe dokumenty, ale w jego opinii sprawa ma związek z krytyką braku reform oraz korupcji ze strony obecnych władz Ukrainy, natomiast prezydent tego kraju miał oskarżać go o realizację rosyjskiej polityki.

a,a

Oficjalnie prezydent Gruzji jest bezpaństwowcem od środy, kiedy o pozbawieniu go ukraińskiego obywatelstwa poinformowała Państwowa Migracyjna Służba Ukrainy. W jej komunikacie można przeczytać, iż ukraiński prezydent Petro Poroszenko cofnął swoją decyzję  z 2015 r. o przyznaniu Saakaszwilemu paszportu swojego kraju, ponieważ Gruzin miał „świadomie podawać nieprawdziwe informacje lub fałszywe dokumenty”, a ponadto odpowiednie papiery na jego temat dostarczyły władze Gruzji.

Saakaszwili już po przyjęciu obywatelstwa Ukrainy został pozbawiony paszportu Gruzji, ponieważ jego ojczyzna uznaje, iż jako głowa państwa miał dopuszczać się przekroczenia uprawnień podczas tłumienia protestów opozycji, ułaskawić czterech urzędników oskarżanych o udział w zabójstwie jednego z ważnych pracowników sektora bankowego, a także przywłaszczenie środków należących do budżetu państwa gruzińskiego. Były gruziński prezydent nie chce jednak stawić się w prokuraturze w swojej ojczyźnie i uznaje wszelką krytykę swojej osoby za działania polityczne jego przeciwników.

Podobnych obiekcji Saakaszwili nie ma jednak w sprawie własnych działań, bowiem odkąd został gubernatorem obwodu odeskiego i otrzymał ukraińskie obywatelstwo, coraz śmielej poczynał sobie w tamtejszej polityce i zaczął ostro krytykować władze Ukrainy. W listopadzie ubiegłego roku, już po odwołaniu go ze wspomnianej funkcji, zaczął on nawoływać do obalenia władz Ukrainy, a także zorganizował w Kijowie kilkutysięczny wiec swoich zwolenników. Saakaszwili uważa bowiem, że obecna administracja Ukrainy nie przeprowadza niezbędnych reform i pogrążyła się w korupcji.

Dawny prezydent Gruzji także obecnie twierdzi, iż stał się ofiarą porachunków ze strony Poroszenki. Saakaszwili twierdzi, że z ukraińską głową państwa widział się po raz ostatni w marcu tego roku i miał wówczas usłyszeć wiele gróźb pod swoim adresem. Poroszenko miał mówić, iż Saakaszwili krytykując go realizuje plan Rosji poprzez buntowanie Ukrainy, na co były prezydent Gruzji miał odpowiedzieć, że to Poroszenko podjął współpracę chociażby z Rinatem Achmetowem. Achmetow jest najbogatszym człowiekiem na Ukrainie, związanym z poprzednimi prorosyjskimi władzami na Ukrainie.

Na podstawie: rp.pl, unian.info.

Za: www.autonom.pl

30.07.2017

UWAGA! SUPLEMENT

aa

Nazwisko „Saakaszwili” jest skróconą formą nazwiska „Isaakaszwili” (syn Isaaka). Żona-Sandra Rulofs, w rzeczywistości Rulofski lub Rulowski). We wszystkich oficjalnych biografiach małżonkę Saakaszwili’ego nazywa się Holenderką chociaż, zasadniczo, holenderskie ma ona tylko obywatelstwo. Jej ojciec wyemigrował do Holandii z Czech będąc żydem, matka natomiast, według jednej wersji, to polska żydówka, a według innej wersji, jest żydówką holenderską. Tym sposobem Saakaszwili-ebraeli (gruziński żyd) ma za żonę żydówkę.

Komentarz: Redakcja W-P nie jest absolutnie zaskoczona tą informacją. Wiadomo, że „starsi bracia w wierze” posiadają boską umiejętność mimikry i chociaż Saakaszwili jest, pełniącym obowiązki Gruzina, Gruzinem, raczej z gruzów, to trzeba oddać mu sprawiedliwość, że stara się, zgodnie z Talmudem, inseminować żydówkę, pardon, Holenderkę. Dla chwały boskiego narodu!

Za: http://judastruth.livejournal.com/171916.html

Prezydent Poroszenko ze złodziejskiej dynastii to koniec pozostałości Ukrainy

Prezydent Poroszenko (urodzony jako Walcman), 44-letni mołdawski Żyd ze złodziejskiej dynastii, urodzony w rejonie Odessy, który przybrał nazwisko matki – to koniec Ukrainy.

Członkowie tej rodziny nie lubią wspominać lat 80-tych ubiegłego wieku – i to nie dlatego, że Piotr Poroszenko, studiujący wówczas  na Wydziale Stosunków i Prawa Międzynarodowego na Państwowym Uniwersytecie w Kijowie, był marnym studentem.

W roku 1956 Aleksiej Walcman, ojciec Poroszenki, ożenił się z Eugenią Siergiejewną Poroszenko i przyjął jej nazwisko, co samo w sobie nie jest żadną zbrodnią, ale wyraźnie coś o nim mówi.

Nie jest tajemnicą, że w latach 80-tych rozkwitły kradzieże własności państwowej w ZSRR. Aleksiej Walcman-Poroszenko stał się wówczas znany ze swej pomysłowości i przedsiębiorczości oraz umiejętności dotarcia do właściwych organów. 11 czerwca 1986 A.I. Walcman, ukraiński obywatel ZSRR, wyrzucony z partii za machloje i kradzieże, z wyższym wykształceniem, będący od 26 września 1977 do 9 grudnia 1983 roku dyrektorem naukowo-badawczego zakładu naprawczego, został aresztowany i przesłuchany w oczekiwaniu na proces.

Oskarżenie dotyczyło art. 155, 123, 184 część 1, art. 220 część 2, art. 227 część 1 Kodeksu Karnego RFSRR i MSSR. Chodziło o fałszowanie statystyk i sprawozdań, kradzieże własności państwowej, nielegalne nabycie nieruchomości oraz nielegalne posiadanie broni. Z ciekawszych fragmentów jego działalności warto też wymienić kupno kradzionego spirytusu i rozcieńczanie go wodą. W ten sposób stworzył niewielką firmę produkującą wódkę.

Wyrok był łagodny: pięć lat w karnym obozie pracy, konfiskata mienia, pięcioletni zakaz piastowania wyższych stanowisk.

Syn Aleksieja Walcmana, Piotr Poroszenko, poszedł śladami ojca, lecz czasy były już inne; dzięki nim mógł rozkwitnąć w niepodległej Ukrainie niczym pleśń na bochenku chleba. Kradł wszystko, co mu wpadło w ręce. Nie było dla niego nic świętego. Odezwały się w nim wiadome geny.

Teraz złodziej ma przed sobą nowe zadanie: rozkraść całą Ukrainę i sprywatyzować stanowisko jej prezydenta. Dla osiągnięcia swych celów gotów jest zrujnować ludność tego kraju. Zapewne gotów na to jest od dawna – bierze wszak przykład ze swego ojca.

Siergiej Kotwicki
Central News Agency Novorossia
http://novorus.info
Streszczenie gajowego Maruchy.

Za: https://marucha.wordpress.com/2014/05/23/prezydent-poroszenko-ze-zlodziejskiej-dynastii-to-koniec-pozostalosci-ukrainy/

Za: http://autonom.pl/?p=19107

Data publikacji: 30.01.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *