Strona główna > Świat > W bunkrze we wschodnim Aleppo złapano co najmniej 14 wojskowych z amerykańskiej koalicji [fragmenty]

W bunkrze we wschodnim Aleppo złapano co najmniej 14 wojskowych z amerykańskiej koalicji [fragmenty]

Żołnierz z syryjskiej armii trzyma flagę al. Nusra (syryjska al.-kaida) w Meczecie Ummayed, stare miasto, kiedy wojska rządowe wyzwoliły okupowane przez terrorystów wschodnie Aleppo.

a

 (Image: Vanessa Beeley for 21st Century Wire)

21st Century Wire

RAPORT SPECJALNY

DAMASZEK  –  Jak czytamy w dwóch dzisiejszych raportach z Aleppo, dziś rano w bunkrze we wschodnim Aleppo złapano co najmniej 14  oficerów wojskowych z amerykańskiej koalicji.

Tę historię spokojnie wypuścił Voltaire.net, który ogłosił: „Rada Bezpieczeństwa zbiera się prywatnie w piątek 16 grudnia 2016 o 17:00, kiedy oficerów NATO dziś rano aresztowały syryjskie siły specjalne w bunkrze we wschodnim Aleppo”.

Prominentny syryjski parlamentarzysta i szef Izby Handlowej w Aleppo, Fares Shehabi, opublikował nazwiska oficerów koalicyjnych na swoim Facebook page 15 grudnia (podkreślenie redakcji):

Mutaz Kanoğlu – Turcja
David Scott Winer – USA
David Shlomo Aram – Izrael
Muhamad Tamimi – Katar
Muhamad Ahmad Assabian – Arabia Saudyjska
Abd-el-Menham Fahd al Harij – Arabia Saudyjska
Islam Salam Ezzahran Al Hajlan – Arabia Saudyjska
Ahmed Ben Naoufel Al Darij – Arabia Saudyjska
Muhamad Hassan Al Sabihi – Arabia Saudyjska
Hamad Fahad Al Dousri – Arabia Saudyjska
Amjad Qassem Al Tiraoui – Jordania
Qassem Saad Al Shamry – Arabia Saudyjska
Ayman Qassem Al Thahalbi – Arabia Saudyjska
Mohamed Ech-Chafihi El Idrissi – Maroko.

Oprócz  Voltaire.net, oryginalny raport dostarczył syryjski dziennikarz z Damaszku Said Hilal Alcharifi. Jego zdaniem, aresztowani oficerowie „NATO” byli z krajów-członków w tym: z Ameryki, Francji, Niemiec i Turcji, jak również Izraela. Poniżej jego oświadczenie przełożone z francuskiego:

„Dzięki zdobytym informacjom, władze syryjskie odkryły siedzibę wysokich rangą oficerów NATO w piwnicy na terenie wschodniego Aleppo i schwytali ich żywych. Niektóre nazwiska już przekazano syryjskim dziennikarzom, łącznie ze mną. Ich narodowości są następujące: amerykańska, francuska, brytyjska, niemiecka, izraelska, turecka, saudyjska, marokańska, katarska itd.  W świetle ich narodowości i rangi, zapewniam, że syryjski rząd ma bardzo ważny atut, który umożliwi im na bezpośrednie negocjacje z krajami które próbowały ich zniszczyć”.

[…]

Fragment raportu Syrian Arab News Agency:

„W ostatnich 24 godzinach około 8.079 terrorystów i członków ich rodzin ewakuowano w 10 grupach autobusami i karetkami z okolic Salah-Eddin, al-Ansari, al-Mashhadid al-Zibdiyeh na płd-wsch. tereny od miasta Aleppo”.

Jeśli to prawda, to ta najnowsza wiadomość oznaczałaby, że rządy syryjski i rosyjski   miałyby dodatkową możliwość presji w dwustronnych negocjacjach z kierowaną przez USA koalicją.

Ale jeśli rządy członków NATO będą to ukrywać i zarządzą milczenie amerykańskich i europejskich mediów w tej kwestii, to może pokazywać, że zwarto porozumienie za kulisami o powrót aresztowanych wojskowych NATO w zamian za inne koncesje.

Jeśli dzisiejszy raport ze wschodniego Aleppo jest prawdziwy, to może on również pomóc wyjaśnić histeryczne zachowanie amerykańskiego departamentu stanu i zachodnich oficjeli z NATO, którzy domagali się „natychmiastowego rozejmu” – pomimo że 99% Aleppo już wyzwoliła syryjska armia.

[…]

At Least 14 US Coalition Military Officers Captured by Syrian Special Forces in East Aleppo Bunker – 16.12.2016

http://21stcenturywire.com/2016/12/16/reports-at-least-10-nato-military-officers-captured-by-syrian-special-forces-this-morning-in-east-aleppo-bunker/

Tłum. Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *