Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Budowa ” kościoła ” Antychrysta…Pojednanie i zjednoczenie katolików i luteran

Budowa ” kościoła ” Antychrysta…Pojednanie i zjednoczenie katolików i luteran

Głowa Kościoła Rzymsko-Katolickiego, Franciszek, który przybył w poniedziałek 31 października, z dwudniową wizytą do Szwecji. wziął udział w ekumenicznym „nabożeństwie” w miejskiej katedrze miasta Lund. „Nabożeństwo” było poświęcone pojednaniu i zjednoczeniu katolików i luteran podzielonych w wyniku Reformacji (szeroki religijny i społeczno-polityczny ruch w zachodniej i środkowej Europie, mający na celu zreformowanie katolickiego chrześcijaństwa zgodnie z Biblią).

a010

Ostatni raz papież odwiedził Szwecję w 1989 roku, wtedy wizytę w Szwecji złożył Jan Paweł II.

„Nabożeństwo” odbyło się według osobliwego modlitewnika, specjalnie przygotowanego przez duchownych katolickich i luterańskich.

Jak donosi szwedzka gazeta „The Local”, na nabożeństwie , oprócz przywódców religijnych obu Kościołów, obecny był premier Szwecji, Stefan Lofven, minister spraw zagranicznych, Margaret Wallstrom.

Jak donosi agencja Interfax, papież Franciszek dał w prezencie królewskiej parze obraz na którym jest ukazanych siedem kościołów Rzymu i rozliczne dobre dzieła.

Sekretarz Generalny Światowej Federacji Luterańskiej, Martin Junge, powiedział „Radio Vaticana” o swoim przekonaniu, „że pracując w kierunku pojednania pomiędzy luteranami i katolikami, pracujemy na rzecz sprawiedliwości i pojednania w świecie rozdzieranym konfliktami i przemocą”.

Biskup Kościoła Katolickiego w Szwecji, Anders Arborelius, dodał: „Sytuacja ekumeniczna w naszej części świata jest wyjątkowa i interesująca. Mam nadzieję, że to spotkanie pomoże nam spojrzeć w przyszłość żebyśmy mogli być świadkami Jezusa Chrystusa i Jego Ewangelii w naszym zsekularyzowanym świecie”.

Za początek Reformacji w Europie uważa się 31 października 1517 roku kiedy chrześcijański teolog, Martin Luter, przybił swoje „95 tez” na drzwiach kościoła p.w. Wszystkich Świętych w niemieckiej Wittenberdze. W tezach wystąpił przeciwko nadużyciom popełnianym w Kościele Katolickim, takim jak, przykładowo, handel odpustami (dokument kupowany za pieniądze, który uwalniał od kary za popełnione grzechy). Tezy Lutra stały się początkiem protestanckich nurtów w chrześcijaństwie, luteranizmu i kalwinizmu. Do Szwecji idee Lutra trafiły w tymże 1517 roku za pośrednictwem braci Petri, którzy studiowali w Niemczech i byli świadkami wystąpień Lutra.

Jeden, z nich powróciwszy do Szwecji, i zostawszy diakonem i nauczycielem w jednej ze szkół kościelnych zaczął czynnie rozpowszechniać protestanckie idee. Od 1524 roku, w rezultacie konfliktu pomiędzy szwedzkim królem Gustawem Wazą a papieżem Klemensem VII, stosunki pomiędzy królestwem Szwecji a Stolicą Apostolską zostały zerwane i więcej już nie były wznowione.

UWAGA! Zaleca się włączenie tłumaczenia video za pomocą automatycznego translatora.

watykan-pioruny

Za: http://3rm.info/main/65004-postroenie-cerkvi-antihrista-idet-primirenie-i-obedinenie-katolikov-i-lyuteran.html

Data publikacji: 1.11.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.