Strona główna > Świat > Brytyjskie szkoły są już co raz bardziej muzułmańskie

Brytyjskie szkoły są już co raz bardziej muzułmańskie

Muzułmańska szkoła w Wielkiej Brytanii zabroniła dziewczynom spożywania obiadów, dopóki chłopcy nie skończą, powiedział szef parlamentu Ofsted.

Muzułmańska szkoła nie pozwoli dziewczynom zjeść obiadu dopóki wszyscy chłopcy go nie skończą. Szkoła Al-Hijrah w Birmingham nadal segreguje chłopców i dziewczynki pomimo wyroku Sądu Apelacyjnego w 2017 r., który uznał ją za niezgodną z prawem, twierdzi Luke Tryl, dyrektor ds. Strategii korporacyjnej w Ofsted.

Zwracając się do komisji ds. kobiet i równouprawnienia, powiedział, że inspektorzy Ofsted usiłują zatrzymać dyskryminację dziewcząt, ale czują się „odizolowani”, gdyż ich stanowiska nie są popierane przez ministrów.

„Nasi inspektorzy wychodzą na ulice i muszą dokonać pewnych trudnych osądów, w których są potencjalne starcia [między prawami równości a wolnościami religijnymi]”, powiedział pan Tryl. „Nie zawsze uważamy, że otrzymujemy wsparcie od reszty Rządu, aby zatrzymać ten haniebny proceder.”

Tryl powiedział, że szkoła Al-Hijrah przymuszała „bardzo ścisłą segregację płciową”, która obejmowała „odmawianie dziewczynom spożywania posiłków, dopóki chłopcy nie dostali swoich”. „I na przykład mieliśmy bardzo dyskryminujące teksty, zachęcające do przemocy wobec kobiet” – powiedział.

Pan Tryl powiedział, że Ofsted z zadowoleniem przyjął orzeczenie Sądu Apelacyjnego, że segregacja ze względu na płeć w szkole została naruszona, o której mówi ustawa o równości, mimo że sprawa zakończyła się w połowie 2017 roku, szkoła nadal nie zaprzestała swoich działań w tym temacie.

Pan Tryl powiedział posłom: „Sąd Apelacyjny słusznie powiedział, że szkoły nie mogą być miejscem, gdzie segreguje się ludzi wobec ich płci, a jednak wciąż mamy nie tylko szkołę Al-Hijrah, ale mamy niezliczone inne szkoły, również mieszane, które segregują na podstawie płci. W tym miejscu mówię o izolacji dziewcząt, traktowaniu ich jako tych gorszych, mniej wartościowych,  wychodzimy na zewnątrz, podejmujemy te trudne decyzje i często podejmujemy wiele krytyki za stanowisko, które przyjmujemy, ale nie zawsze widzimy działania na rzecz egzekwowania prawa, które chcielibyśmy zobaczyć. „

Od redakcji: Wielka Brytania co raz bardziej staje się muzułmańska, od lat była wypełniana islamskimi imigrantami, którzy czują się już tam jak u siebie. Miejscowi prawie zawsze mają mniej potomstwa niż oni, więc już powolnymi krokami, będą zastępować prawowitych mieszkańców Brytanii, teraz widać, że już wprowadzają swoje zasady i normy, a wierzcie mi będzie tam co raz bardziej islamsko to tylko kwestia czasu.

_Sobrius_

Na podstawie: https://www.telegraph.co.uk/education/2019/01/30/muslim-school-will-not-allow-girls-eat-lunch-boys-have-finished/

Polskie źródło: https://chrzescijanka.wordpress.com/2019/02/03/brytyjskie-szkoly-sa-juz-co-raz-bardziej-muzulmanskie/

http://chomikuj.pl/Sobrius

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.