Strona główna > Świat > Brytyjski rząd chce walczyć z terroryzmem zwiększając kontrolę nad internetem

Brytyjski rząd chce walczyć z terroryzmem zwiększając kontrolę nad internetem

Ostatni atak terrorystyczny w Londynie został przeprowadzony przez trzy osoby. Służby podały, że dwóch zamachowców posiadało zagraniczne pochodzenie. Dla Wielkiej Brytanii nie robi to absolutnie żadnej różnicy czy morderstwa są popełniane przez białych Brytyjczyków i chrześcijan, czy wyznawców islamu o zagranicznym pochodzeniu. Dla tamtejszej władzy liczy się przede wszystkim to, aby wielokulturowe społeczeństwo było zjednoczone, dlatego proponuje się zastosować odpowiedzialność zbiorową.

cenzura_internetu_art_179a

Theresa May, premier Wielkiej Brytanii wyszła z propozycją, aby zwalczać terroryzm poprzez zwiększenie kontroli nad siecią internetową. Jej zdaniem koniecznie należy „uregulować cyberprzestrzeń” w wyniku międzynarodowego porozumienia, ponieważ ekstremiści posiadają swobodną przestrzeń w sieci i korzystają z niej komunikując się między sobą, organizując zamachy, rekrutując kolejnych ochotników i rozprzestrzeniając swoją ideologię.

Oczywiście działanie to zostałoby wymierzone nie tylko w potencjalnych dżihadystów, lecz we wszystich użytkowników internetu, dlatego mowa jest o odpowiedzialności zbiorowej. Istnieje zatem realne zagrożenie, że większa kontrolna nad siecią uderzy przede wszystkim w naszą prywatność. Internet pozostaje ostatnim miejscem gdzie wolność słowa jako tako jeszcze funkcjonuje.

Jest to doskonały przykład tego w jaki sposób rządy tworzą zagrożenie, aby następnie je rozwiązać i osiągnąć postawione przed sobą cele. Wielka Brytania, podobnie jak wiele innych państw, nie wahała się przyjmować islamskich uchodźców, choć miała świadomość, że wśród nich są potencjalni terroryści. Tzw. Państwo Islamskie samo przyznało się, że zamachowcy będą przybywać do Europy w przebraniu uchodźców.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że Unia Europejska i poszczególne państwa członkowskie popełniły ogromną głupotę. Niestety w tym działaniu jest pewien sens – UE zdołała już zaostrzyć kontrolę nad nabywaniem i posiadaniem broni palnej. Ta ponadnarodowa organizacja wykorzystuje terroryzm, aby przekształcić się w pełnoprawne państwo z własnymi siłami zbrojnymi. Kolejnym krokiem może być zatem zaostrzona kontrola nad internetem – wszystko rzekomo dla naszego dobra i bezpieczeństwa.

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/brytyjski-rzad-chce-walczyc-z-terroryzmem-zwiekszajac-kontrole-nad-internetem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.