Strona główna > Zdrowie > Brytyjczycy oznajmili o możliwości stworzenia genetycznie modyfikowanych dzieci.

Brytyjczycy oznajmili o możliwości stworzenia genetycznie modyfikowanych dzieci.

Według brytyjskich naukowców, ze względu na szybki rozwój technologii, które zmieniają cząsteczkę DNA, w niedalekiej przyszłości naukowcy będą w stanie stworzyć genetycznie zmodyfikowane dzieci. Takie stwierdzenie naukowców jest oparte na pozytywnych wynikach klonowania zwierząt.

a

Naukowcy z University of Bath badali szczegółowo mechanizmy sztucznej modyfikacji genomu myszy w cząsteczce DNA. Jak poinformował w rozmowie z BBC główny badacz Anthony Perry, skuteczność metody opisanej w dokumentacji ma blisko 100 procent.

Według niego w przyszłości naukowcy będą mogli modyfikować ludzki genom, wpływając na przyszłe cechy noworodków. Zaprojektowane dzieci na pewno będą piękne, zdrowe, o wysokim poziomie inteligencji.

„Umiejętność projektowania dzieci – już nie fantazja – powiedział – bo w ciągu ostatnich kilku lat badania genetyczne poszły zaawansowanie daleko.” Przyjmuje się, że naukowcy będą korzystać z opracowanych metod, aby poprawić predyspozycje genetyczne przyszłych dzieci, na przykład, choroby lub wybrać pewne cechy, a opinia publiczna powinna być gotowa do poważnej debaty na ten temat.

Źródło: http://medportal.ru

Tłumaczenie: Olga Ka

P.S. Suplement:

Zobacz także:

Ludzi zaczną klonować w ciągu 50 lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *