Strona główna > Świat > Brytyjczycy: Brukseli już dziękujemy!

Brytyjczycy: Brukseli już dziękujemy!

nigel farageNajnowsze badania preferencji wyborczych mieszkańców Wielkiej Brytanii nie pozostawiają złudzeń. Zarówno wynik referendum, jak i gwałtownie rosnące poparcie dla Partii Niepodległości Nigela Faraga.

Na pierwszym miejscu utrzymuje się opozycyjna w Pałacu Westminsterskim Partia Pracy. Chce na nią głosować 35 proc. badanych. Oznacza to spadek o 1 pkt. proc.

Na drugim miejscu są konserwatyści premiera Camerona, na których wskazuje 24 proc. respondentów. To aż o 5 pkt. proc. mniej niż dwa tygodnie temu. Tuż za Partią Konserwatywną znajduje Brytyjska Partia Niepodległości (UKIP/Nigel Farage) z 22 proc. poparciem, której z kolei przybyło 5 pkt. proc. sympatyków. Poza podium są współrządzący Liberałowie z 11 proc. wskazań. Jeszcze korzystniej dla antybrukselskiej partii Nigela Faraga układają się preferencje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tu też prowadzi Partia Pracy z 31 proc., ale na drugim miejscy jest właśnie UKIP z 30 proc. Dla tej ostatniej oznacza to przyrost sympatyków aż o 8 pkt. proc.

Info/skrót z prawy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.