Strona główna > Świat > Brudne i niebezpieczne gierki Erdoğana z ISIS

Brudne i niebezpieczne gierki Erdoğana z ISIS

Turcja jest pięknym krajem, bogatym w zasoby, z wielu inteligentnymi i ciepłymi ludźmi. Zdarza się również iż ma prezydenta, który wydaje się zdecydowany zniszczyć ten wcześniej dumny naród. Pojawia się coraz więcej szczegółów pokazujących, że Islamskie Państwo Iraku i Syrii, różnie znane jako ISIS, IS albo Daesh, jest karmione i utrzymywane przy życiu przez Recepa Tayyipa Erdoğana, tureckiego prezydenta, i przez jego tureckie służby wywiadowcze, w tym MIT, turecką CIA. W wyniku dążenia do tego co niektórzy nazywają Neo-Otomańskie Imperium,Turcja fantazjuje o obszarze aż do Chin, Syrii i Iraku, grozi nie tylko zniszczeniem Turcji, ale i większości Bliskiego Wschodu, jeśli nadal będzie podążał tą ścieżką.

a

W październiku 2014 amerykański wiceprezydent Joe Biden powiedział w Harwardzie, że reżim Erdoğana wspierał ISIS „setkami milionów dolarów i tysiącami ton broni…” Później Biden przepraszał wyraźnie z taktycznych powodów by otrzymać pozwolenie Erdoğana na wykorzystanie tureckiej Bazy Powietrznej Incirlik do nalotów na ISIS w Syrii, ale wymiary wsparcia Erdoğana dla ISIS ujawniły od tego czasu, że jest ono dużo, dużo większe niż przyznał Biden.

Bojownicy ISIS byli szkoleni przez Amerykę i Izrael, a teraz okazuje sie że przez tureckie siły specjalne w tajnych bazach w prowincji Konya wewnątrz tureckiej granicy w Syrii, w ciągu ostatnich 3 lat. Zaangażowanie Erdoğana w ISIS idzie dużo głębiej. W czasie kiedy Waszyngton, Arabia Saudyjska a nawet Katar wydają się odcinać od wsparcia ISIS, on pozostaje zdumiewająco stały. Przyczyną wydaje sie być skala wsparcia ze strony Erdoğana i jego neo-otomańskiego sunickiego premiera, Ahmeta Davutoğlu.

Ładny rodzinny biznes

Głównym źródłem funduszy karmiących ISIS teraz jest sprzedaż irackiej ropy z regionu Mosulu, gdzie zachowują swoja warownię. Wydaje się że syn Erdoğana jest człowiekiem, który umożliwia eksport kontrolowanej przez ISIS ropy.

Bilal Erdoğan jest właścicielem kilku firm morskich. Rzekomo podpisał kontrakty z europejskimi firmami przewożącymi ukradzioną iracką ropę do różnych krajów azjatyckich. Rząd turecki kupuje złupioną iracką ropę, produkowaną w przejętych irackich polach naftowych. Firmy Bilala Erdoğana posiadają specjalne nabrzeża w portach Bejrut i Ceyhan transportujące przeszmuglowaną przez ISIS ropę w przeznaczonych do Japonii tankowcach.

a

Spekuluje się, że Bilal Erdoğan jest bezpośrednio zaangażowany w czarnorynkowy biznes ropy z Państwem Islamskim.

Syn Recepa Tayyipa Erdoğana „BILAL ERDOGAN” ze swoimi braćmi z ISIS.

Gürsel Tekin, wiceprzewodniczący Tureckiej Republikańskiej Partii Ludowej CHP, zadeklarował w ostatnim wywiadzie medialnym: „prezydent Erdoğan uważa, że zgodnie z konwencjami o międzynarodowym transporcie nie ma żadnego naruszenia przez nielegalne działania Bilala, a jego syn prowadzi zwykły biznes z zarejestrowanymi firmami japońskimi, ale w rzeczywistości Bilal Erdoğan tkwi po uszy w terroryzmie, ale tak długo jak jego ojciec sprawuje urząd, będzie miał immunitet od wszystkich zarzutów sądowych”. Tekin dodaje, że firma Bilala handlująca za ISIS, BMZ Intl, to „rodzinny biznes, i bliscy krewni prezydenta Erdoğana są w niej udziałowcami, I nadużywają środków publicznych i biorą pożyczki od tureckich banków”.

Sümeyye Erdoğan
Sümeyye Erdoğan

Oprócz nielegalnego i lukratywnego handlu ropą dla ISIS Bilala, córka tureckiego prezydenta, Sümeyye Erdoğan, zarządza tajnym obozem szpitalnym w Turcji tuż przy granicy syryjskiej, gdzie codziennie tureckie ciężarówki wojskowe dostarczają wielu rannych dżihadystów ISIS na łatanie, by wysyłać ich z powrotem na krwawy dżihad w Syrii, co wiemy z zeznań pielęgniarki zwerbowanej tam do pracy, do czasu kiedy odkryto, że była członkiem alawickiej branży islamu, tej samej jak syryjski prezydent Bashar al-Assad, którego obalenia postanowił dokonać Erdoğan.

Obywatel Turcji Ramazan Başol, schwytany w tym miesiącu przez Kurdyjskie Jednostki Obronne YPG, kiedy próbował dołączyć do ISIS w prowincji Konya, powiedział porywaczom, że do ISIS wysłała go ‚İsmail Ağa Sect’, turecka sekta islamska powiązana z Recepem Erdoğanem. Başol powiedział, że sekta werbuje członków i zapewnia wsparcie logistyczne radykalnej organizacji islamskiej. Dodał, że sekta szkoli dżihadystów w okolicach Konya i wysyła już tu wyszkolonych do gangów ISIS w Syrii.

Zdaniem francuskiego analityka geopolitycznego, Thierry Meyssana, Recep Erdoğan „zorganizował grabież Syrii, rozłożył wszystkie fabryki w Aleppo, kapitał ekonomiczny, i ukradł narzędzia i maszyny. Podobnie zorganizował kradzież skarbów archeologicznych i ustanowił międzynarodowy rynek w Antiochii… z pomocą gen. Benoîta Puga, szefa sztabu w Elysée, zorganizował operację fałszywej flagi z zamiarem prowokacji rozpoczęcia wojny przez Sojusz Atlantycki – bombardowanie chemiczne la Ghoutta w Damaszku, w sierpniu 2013”.

Meyssan uważa, że syryjską strategię Erdoğana początkowo rozwinięto potajemnie w koordynacji z byłym francuskim ministrem spraw zagranicznych Alainem Juppé i ówczesnym ministrem spraw zagranicznych Erdoğana Ahmetem Davutoğlu w 2011, kiedy Juppe pozyskał sceptycznego Erdoğana do pomysłu ataku na tradycyjnego sojusznika Turcji Syrię, w zamian za obietnicę francuskiego wsparcia Turcji w kwestii członkostwa w UE. Później Francja się wycofała, pozostawiając Erdoğanowi dalszą rzeź Syryjczyków we własnym zakresie, przy wykorzystaniu ISIS.

Gen. John R Allen, oponent strategii pokojowej Obamy wobec Iranu, teraz dyplomatyczny wysłannik koordynujący koalicję przeciwko Państwu Islamskiemu, przekroczył swoją rolę po spotkaniu z Erdoğanem i obiecał utworzenie „strefy zakazu lotów” 135 km szeroką nad terytorium syryjskim, wzdłuż całej granicy z Turcją, rzekomo w celu pomocy syryjskim uchodźcom w ucieczce od ich rządu, a w rzeczywistości zastosowania „planu Juppé-Wrighta”. Turecki premier, Ahmet Davutoğlu, ujawnił amerykańskie wsparcie dla projektu w kanale TV A Haber poprzez wszczęcie ataku bombowego przeciwko PKK” – dodaje Meyssan.

Nigdy nie ma zwycięzców w wojnie, i wojna Erdoğana z Syrią Assada wyraźnie to pokazuje. Turcja I świat zasługują na coś lepszego. Słynna polityka zagraniczna Ahmeta Davutoğlu „żadnych problemów z sąsiadami” zamieniła się w ogromne problemy ze wszystkimi sąsiadami z powodu głupich ambicji Erdoğana I jego gangu.

Źródło:

  • http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=125257
  • http://journal-neo.org/2015/08/24/erdogan-s-dirty-dangerous-isis-games/

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *