Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > Broń palna – jak zdobyć pozwolenie? Krok po kroku

Broń palna – jak zdobyć pozwolenie? Krok po kroku

Za: http://www.wicipolskie.org

Źródło: http://naszeblogi.pl

Kilkakrotnie już pisałem o związku prawa do posiadania broni palnej z rozwojem społeczeństwa obywatelskiego („CZEGO BRAKUJE POLAKOM – BIBLII I PISTOLETU!” , „CO NAM OBCA PRZEMOC WZIĘŁA, CZYM ODBIERZEMY?” , „KOŚCIÓŁ A BROŃ”). Tym razem czas na kroki praktyczne. Wbrew powszechnej opinii polskie ustawodawstwo w zakresie dostępu do broni jest całkiem rozsądne. Dysponując kwotą ok. trzech tysięcy złotych na konieczne opłaty, badania oraz szafę pancerną (oraz pewną dozą cierpliwości do wystania w odpowiednich kolejkach do lekarza itp.) każdy dorosły, praworządny i zdrowy na umyśle obywatel III RP może stać się legalnym posiadaczem broni palnej.

Jak to być może!? Otóż w Polsce rzeczywiście bardzo, bardzo trudno zdobyć pozwolenie na broń do obrony osobistej, ale to nie jedyny rodzaj pozwoleń, o jakie można się starać. By sprawę wyjaśnić praktycznie i szczegółowo, poprosiłem zaprzyjaźnionego z redakcją „idź POD PRĄD” prawnika, by to nam opisał. Pierwsza cześć jego porad dostępna jest tu: JAK ZDOBYĆ POZWOLENIE NA BROŃ CZ.1: http://podprad.org/aktualny-1.php?idg=1979%20&tyt=JAK%20ZDOBY%C4%86%20POZWOLENIE%20NA%20BRO%C5%83%20CZ.1

Odcinek drugi znajdziesz w majowym wydaniu miesięcznika „idź POD PRĄD” dostępnym od najbliższego poniedziałku w kioskach RUCH, EMPiK, GARMOND w cenie 3 zł oraz w prenumeracie (także elektronicznej).

Tu Autor porad zapowiada swój cykl:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VnTR30oY6LE]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.