Strona główna > Świat > Brexit może rozłożyć UE, zapobiec III wojnie światowej: dr Paul Craig Roberts

Brexit może rozłożyć UE, zapobiec III wojnie światowej: dr Paul Craig Roberts

„Mamy nadzieje, że rezultatem Brexitu będzie rozpad UE i NATO” – mówi dr Roberts.

a

Wyjście Brytanii z UE może prawdopodobnie zapobiec rozpoczęciu III wojny światowej przez Amerykę, której celem jest ustanowienie kontroli nad światem, mówi dr Roberts, amerykański ekonomista i pisarz.

Dr. Roberts, były asystent sekretarza stanu skarbu w rządzie Raegana i redaktor Wall Street Journal, powiedział to w wywiadzie dla Press TV w piątek, dzień po głosowaniu obywateli brytyjskich w historycznym referendum o wyjściu z UE, bloku do którego Brytania weszła ponad 40 lat temu.

„Mamy nadzieję, że rezultatem Brexitu będzie rozpad UE i NATO – Brytyjczycy pokazali, że duży kraj, ważni członkowie mogą prowadzić. Dlatego to powinno zachęcić mniejsze kraje, które są bezwzględnie wykorzystywane, takie jak Grecja i Portugalia, Włochy i Hiszpania, do zagłosowania również za wyjściem” – powiedział.

„UE jest dyktaturą, nie ma w niej demokracji. Ma parlament na pokaz, ale on nie ma żadnej władzy. Władzą jest niewybierana komisja która podejmuje decyzje. Tak więc rządzenie UE jest odsunięte od europejskich narodów” – stwierdził.

„I to zaczyna docierać do ludzi. I wykorzystują to niemieckie i holenderskie banki w grabieniu biednych krajów takich jak Grecja.

„Również, jeśli rozpadnie się UE, to najprawdopodobniej i NATO, a NATO jest przykrywką dla amerykańskiej agresji. Jedynym powodem dlaczego Waszyngton mógł zniszczyć Libię, Irak i Afganistan, i próbował zniszczyć Syrię i zaatakować Iran sankcjami, jedynym powodem tego było NATO.

„Więc gdyby rozpadło się NATO, znikłaby przykrywka Waszyngtonu dla jego agresji, i Waszyngton nie będzie już mógł wykorzystywać NATO do wpędzenia Europejczyków w konflikt z Rosją… i Iranem.

„Tak więc to wyjście Brytanii z UE daje obietnicę uratowania ludzkości przed III wojną światową, bo Waszyngton jest zdecydowany na tę wojnę, żeby ustanowić kontrolę nad całym światem, co oznacza Rosję, Chiny i Iran.

„Waszyngton nie zrezygnuje z tego celu, a jedynym sposobem jakim można to udaremnić jest rozpad UE i NATO. Więc miejmy nadzieję, że wyjście Brytyjczyków będzie początkiem rozpadu tych dwu najgorszych ze wszystkich instytucji.

„Ale to nie jest koniec walki… może jeszcze naprawdę się nie rozpoczęła. bo Amerykański Bank Centralny, Rezerwa Federalna, Europejski Bank Centralny, i Bank Japonii, i George Soros, najprawdopodobniej teraz będą spiskować by zaatakować funt brytyjski, doprowadzając do jego spadku i terroryzowania brytyjskiej gospodarki, żeby Brytyjczycy pomyśleli ‚Oh, popełniliśmy duży błąd. Wracajmy. Niszczy się nasza gospodarka’. To jest możliwe” – ostrzega dr Paul Craig Roberts.

http://www.presstv.com/Detail/2016/06/24/471995/Brexit-EU-WWIII-Paul-Craig-Roberts

Tłum. Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *