Strona główna > Rosja > Brak zdolności bojowej Floty Wojennej Rosji

Brak zdolności bojowej Floty Wojennej Rosji

Minister Floty - Wiadomości Polska - Wolna Polska - ŚwiatObrony Federacji Rosyjskiej, Siergiej Szojgu, na specjalnej naradzie w Ministerstwie Obrony oświadczył, że okręty Floty Wojennej Federacji Rosyjskiej są częściowo pozbawione zdolności bojowej z tego powodu, że część systemów uzbrojenia, które znajdują się na okrętach, nie są możliwe do użycia z powodu opłakanego stanu systemu MTO (obsługi materiałowo-technicznej).

Okręty są remontowane po 5 lat zamiast, jak to być powinno, dwóch lat. Głównym tematem zebrania specjalnego była poprawa organizacji i obsługi serwisowej okrętów i statków Floty Wojennej Federacji Rosyjskiej. Przeznacza się na te cele 54 miliardy rubli na okres 3 lat, obsługa serwisowa dotyczy prawie 800 okrętów rocznie ale ten wskaźnik jest nadal niezadowalający.

Ponadto terminy realizacji prac przewidywanych przez zamówienia państwowe nie są dotrzymywane przez stoczniowców. Okręty wojenne stoją w dokach po 4-5 lat zamiast założonych 2 lat. Poza tym do tej pory nie jest zakończona realizacja zamówień państwowych z roku 2011 i z roku 2012. „Przyczyny takiej sytuacji są znane. To zacofanie techniczne przedsiębiorstw, niedostateczne współdziałanie przedsiębiorstw, brak planowania i opóźnienia w transferze płatności zaliczkowych. Taki stan rzeczy jest niedopuszczalny. Ten system wymaga poważnej korekty”- cytuje fragmenty przemówienia Siergieja Szojgu telekanał „Zwiezda”.

Za: http://3rm.info/37642-shoygu-priznal-chastichnuyu-neboesposobnost-vmf.html

Data publikacji: 6.08.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.