Strona główna > Świat > Ukraina > Bracia Kliczko przekazali 270 000 dolarów na wyposażenie batalionu „Kijew”

Bracia Kliczko przekazali 270 000 dolarów na wyposażenie batalionu „Kijew”

Bracia Kliczko dali 270.000 dolarów na wyposażenie batalionu „Kijew”.

aPieniądze, wydzielone ze środków własnych, pójdą na zakup kamizelek kuloodpornych, lornetek i środków przeciwbólowych dla uczestników operacji specjalnej w województwie Ługańskim.

 KIJÓW, 29 czerwca. / ITAR-TASS /. Mer Kijowa, lider partii „UDAR” Witalij Kliczko i jego brat, słynny bokser Władimir Kliczko wydzielili ze środków osobistych ponad 270.000 dolarów na zakup sprzętu wojskowego dla batalionu „Kijew”, uczestniczącego w operacji specjalnej w województwie Ługańskim na Ukrainie. Informację o tym umieszczono w niedzielę na stronie internetowej partii.

 „Razem z Wołodią wydzieliliśmy 3 mln 200 000 hrywien (ponad 270,5 tys. dolarów) i dzisiaj kupujemy to, o co proszą żołnierze. Pierwszą część sprzętu przekażemy w przyszłym tygodniu” – przytacza partia słowa mera stolicy.

Wyjaśnił on, że razem z bratem wyraził zgodę na apel dowództwa jednego batalionu obrony terytorialnej. „Do mnie, jako głowy miasta, zwrócili się dowódcy 12. batalionu obrony terytorialnej „Kijew”, utworzonego kilka miesięcy temu. Mówią, że przerzucono ich do strefy ATO dla wykonania zadań bojowych bez niezbędnego wyposażenia,” – kontynuował Witalij Kliczko. Uściślił, że wydzielone środki osobiste zostaną wykorzystane na zakup kamizelek kuloodpornych, lornetek termowizyjnych, lornetek, apteczek indywidualnych, środków przeciwbólowych i innych środków.

Decyzje o wydatkowaniu własnych środków mer wyjaśnił brakiem wystarczających ilości pieniędzy w budżecie Kijowa: „W budżecie stolicy, rzecz jasna, nie ma pieniędzy”

  Przygotował Michaił Mietlickij (Mińsk)

Centralna Agencja Informacyjna Noworosji

Novorus.info

Tłumaczył Janusz Sielicki

30.6.2014 r.

Źródło: http://novorus.info/news/policy/24463-http-itar-tasscom-mezhdunarodnaya-panorama-1287138.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

22 − 17 =