Strona główna > Rosja > Do Braci Rosjan

Do Braci Rosjan

Do Braci Rosjan – W odpowiedzi na Apel, jaki do polskich narodowców wystosowało „Russkoje Impierskoje Dwiżienije”

r6,1

Bracia Rosjanie,

Świat, w którym Katolicka Polska, jako ostoja chrześcijańskich wartości, które ukształtowały w ciągu wieków Cywilizację Europejską, kilkakrotnie padała pastwą wrogich Jej istnieniu, państw, na naszych oczach chyli się ku upadkowi. Do grupy nieprzyjaznych Polakom krajów, od czasów Katarzyny Wielkiej, należała zawsze Rosja – najpierw Carska a później Radziecka – odgrywając w niej decydującą, negatywną rolę. Jeżeli zatem, chcielibyśmy określić cele polityki państwa rosyjskiego wobec Polski na przestrzeni ostatnich dwóch wieków, to była to polityka prowadząca do całkowitej anihilacji Polski, bądź nadania okupowanym Ziemiom Polskim, w coraz bardziej okrojonym terytorium, pozorów autonomii.

Nie możemy jednak nie dostrzegać tego, że Rosjanie za krótkowzroczną politykę swojego państwa; za sposób, w jaki potraktowali Katolicką Polskę, zapłacili w czasie bolszewickiej rewolucji ogromną cenę, i podobnie, jak okupowani od zakończenia II wojny, Polacy, płacili ją także przez cały okres komunistycznego terroru.

Mimo tych wielkich, wspólnych także cierpień, u progu XXI wieku przychodzi nam stwierdzić, że zbrodniczy system, który zawładnął Narodami Polskim i Rosyjskim, wcale nie utracił nad Nimi kontroli, a jedynie przedzierzgnął się, w wyniku tzw. „kolorowych rewolucji” – jakimi były, zarówno Pierestrojka, jak i Solidarność – w totalitaryzm jeszcze bardziej powszechny, i jeszcze bardziej antynarodowy – zorganizował się w „państwa”, które działają wbrew obydwu narodom i ich interesom; które tworzą prawa i systemy gospodarcze prowadzące do ich stopniowej eksterminacji.

Jako Narody Polski i Rosyjski, znaleźliśmy się więc w sytuacji niemal całkowitego braku wpływu na to, co czynią, powołujące się na Nasz Głos i Wolę, zaprowadzone w naszych krajach administracje okupacyjne.

Oczywiście, obecny ustrój, podobnie jak jego poprzednia forma, jest w stanie z łatwością powołać dla swoich celów dowolne środowisko „narodowe” czy „patriotyczne” (np. операция “Трест”), które, z jednej strony będzie pacyfikować autentyczne ruchy narodowe, a z drugiej, posłuży za instrument do identyfikacji i neutralizacji prawdziwych liderów takich ruchów, umożliwiając wprowadzenie i wykreowanie, na ich miejsce, zadaniowanych ludzi systemu.

W takich oto realiach przychodzi nam dzisiaj działać; nam w Polsce i wam w Rosji; nam Polakom i wam Rosjanom.

Wydaje się również, że dążący za wszelką cenę do utrzymania się przy władzy i uniknięcia odpowiedzialności, nowy konglomerat totalitarny, wymyślony i realizowany przez potomków bolszewickich zbrodniarzy, będzie robił wszystko, aby podsycać nienawiść i antagonizmy między Narodami Polskim i Rosyjskim. Prowokacji zatem, i wzajemnie wrogich aktów, realizowanych przez, obydwa „organizmy państwowe”, należy się spodziewać coraz więcej – i temu, ani wy, Rosjanie, ani my, Polacy, nie możemy ulegać – nie możemy dać się znowu wciągnąć we wzajemne walki, które nas w przeszłości wyniszczały a dzisiaj mogą doprowadzić do całkowitego unicestwienia dwóch Wielkich Narodów Słowiańskich i świata wartości chrześcijańskich, który tworzyliśmy i wspólnie wyznajemy.

W takim właśnie wymiarze, prowokacji i wzniecania antagonizmów między naszymi narodami, należy widzieć ostatnie wydarzenia w Polsce, do których doszło podczas Marszu Niepodległości w Warszawie – spalona budka wartownika i race wrzucone na teren wokół Rosyjskiej Ambasady – podobną akcję zrealizowano również, już następnego dnia, w Moskwie, obrzucając racami otoczenie Polskiej Ambasady. Jako odpowiedź “rosyjskich nacjonalistów”, pojawiły się również hasła i niewybredne groźby, wprost odwołujące się do kolejnych rozbiorów Polski i rosyjskiej niewoli Polaków, które były szeroko nagłaśniane przez polskojęzyczne media.

Nie ulega dla nas wątpliwości, że rozsądek i realna ocena obecnej sytuacji, winny skłaniać Narody Polski i Rosyjski do ścisłej współpracy i zjednoczenia przeciwko zagrożeniom, i wrogim działaniom, narzucanego nam, antyludzkiego systemu. Jest to wielkie zadanie dla Patriotów Polskich i Patriotów Rosyjskich; prawdziwe wezwanie dla ich mądrości i dojrzałej, dalekosiężnej myśli politycznej, jaką już dzisiaj powinni tworzyć i wspólnie rozwijać.

Co się zaś tyczy apelu o zapomnienie krzywd, jakie Polska i Naród Polski doznały od Rosji Carskiej i Radzieckiej, to jest to poza możliwościami jakiejkolwiek organizacji politycznej czy religijnej oraz jakiegokolwiek ukazu, podobnie, jak mnożone w ostatnich latach, akty wybaczania wszystkim dookoła za cudze zbrodnie, podejmowane w imieniu Polaków i zamiast Polaków. Na to przyjdzie czas, gdy Narody Polski i Rosyjski odzyskają wolność, gdyż, zarówno prawdziwe wybaczenie, jak i prawdziwa skrucha, są domeną Wolnych Narodów a nie mieszkańców terytoriów okupowanych.

Apel rosyjskiej organizacji, wystosowany do środowisk i organizacji narodowych w Polsce, przyjmujemy jako gotowość do przyszłej współpracy, do współdziałania na równych, chrześcijańskich zasadach praw i obowiązków wobec Narodów Polskiego i Rosyjskiego, od której nie będziemy się uchylać.

Zdaniem wielu Polskich Patriotów i środowisk narodowych, współpraca taka, gdyby do niej doszło, może okazać się kluczem do wolności również dla innych Narodów Słowiańskich.

Wrocław, 15 listopada 2013.

KONWENT NARODOWY POLSKI

Za: http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/15/do-braci-rosjan-w-odpowiedzi-na-apel-jaki-do-polskich-narodowcow-wystosowalo-russkoje-impierskoje-dwizienije/

Data publikacji: 15.11.2013

One thought on “Do Braci Rosjan

 1. DLA   MĄDRYCH   LUDZI  DANE  OD   BOGA

  Chciałem przypomnieć ,że światowej sławy filozof ,dla mnie MĘDRZEC
  ,dominikanin Józef Maria Bocheński mówił ,że filozofia to jest bardzo
  niepotrzebna, niby nauka ,sieje tylko zamęt i nie wnosi nic nowego
  .Najlepiej by polscy ,,filozofowie ,,pokazali światu ,że najważniejsza jest – MĄDROŚĆ ! ! !.
  Świat ,kościół ,filozofowie zapomnieli ,że mądrość istnieje.To Polacy
  mają otworzyć oczy światu. Proszę przeczytać dzieło naszego mędrca
  STANISŁAWA STASZICA ,,RÓD LUDZKI ”
  . Nie Żydzi ,tylko Polacy naprawdę są narodem wybranym przez Boga .
  To żadne chciejstwo ,tylko namacalne gołe fakty, dnia codziennego ,które są trudne do zrozumienia dla filozofów ,bo prawda jest bardzo prosta.
  Głupi ludzie byle co jadają i byle co gadają .
  BÓG STWORZYŁ CZŁOWIEKA, BY Z ŻYCIA MIAŁ RADOŚĆ, NIE CIERPIENIE !
  NARODZIE ! ŻADNA SELEKCJA NATURALNA ANI GENY TYLKO ŻYWIENIE OPTYMALNE ,JEST PODSTAWĄ MĄDROŚCI ! ! ! POLACY MAJĄ BYĆ ,CHORZY I GŁUPI ,bo
  tak chcą nasi władcy !
  Nie ma dzieci niegrzecznych ,są tylko dzieci niewłaściwie żywione .
  Nie ma ludzi leniwych ,są tylko ludzie niewłaściwie żywieni.
  DR.JAN KWAŚNIEWSKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.