Strona główna > NWO > Żydomasońska rewolucja w "Kościele katolickim" > Bluźnierczy terroryzm Franciszka… czyli kolejny „wywiad” antypapieża

Bluźnierczy terroryzm Franciszka… czyli kolejny „wywiad” antypapieża

Szaleńczy, nowy wywiad: Franciszek potępia „bałwochwalstwo przestrzeni większe niż czas”, mówi on też: „prawdziwe religie są rozwojem możliwości, w których ludzkość musi przekroczyć samą siebie (transcend)  w  kierunku Absolutu.”

a

31 października – oficjalnie „Dzień Reformacji” Marcina  Lutra  z Niemiec – i anty-papież Novusa Ordo, Jorge Bergoglio, wykorzysta tę okazję do podróży do Lund, w Szwecji, dla UCZCZENIA  499th ROCZNICY REFORMACJI  z kumplami  nie-katolikami,  tam w luterańskim kościele Szwecji – niby „chrześcijańskiego” wyznania, które jest pro-aborcyjne, pro- antykoncepcyjne, pro-sodomistyczne i ma kobietę „arcybiskupke” jako swego szefa.
a
To tylko na prośbę  „katolików ” z owego regionu,  Franciszek postanowić przerzucić uczczenie reformacji na inny dzień, podczas gdy będąc  tam, uczci  ich „mszą”” w dniu  Wszystkich Świętych . Początkowo miał zamiar jechać prosto do Rzymu, po oddaniu POKŁONU najbardziej znanemu heretykowi na ziemi, Marcinowi Lutrowi (mieliśmy pokazówkę tego, parę dni wcześniej, kiedy pomnik Lutra został postawiony w Hali dla Publiczności w Watykanie a Franciszek z zadowoleniem  przyjął, jako prezent, ogromną kopię 95 Tez  Lutra).

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pomnik-lutra-intronizowany-watykanie-2016-10

W przeddzień swojej podróży do Lund, Franciszek zgodził się na wywiad, tym razem opublikowany przez modernistyczną szmatę Jezuitów „La Civiltà Cattolica”, dawniej wspaniałej publikacji katolickiej, ustanowionej  za panowania papieża Piusa IX.  Wywiad został przeprowadzony przez „ks.” Ulf Jonsson i Antonio Spadaro, S. J.

Wybraliśmy dla Ciebie to, co uważamy za najistotniejsze wypowiedzi Franciszka zarejestrowane na  tym 8-stronicowym wywiadzie – przejdź do nich NA WŁASNE RYZYKO:

UWAGA!! Przemawia anty-papież Franciszek!!!

 • „…Pamiętam dobrze, kiedy arcybiskupka [!] Antje Jackelén przyjechała tutaj do Watykanu w maju 2015 roku z oficjalną wizytą.. Udzieliła bardzo ładnego przemówienia. Potem byłem  także w stanie pozdrowić jej męża. Są to naprawdę przyjemni ludzie. Potem, jako papież, poszedłem nauczać w Kościele luterańskim w Rzymie. Byłem pod wrażeniem pytań, które były wówczas zadawane: te zadawane przez dziecko i te dotyczące  interkomunii, zadawane przez kobietę.  Piękne i głębokie pytania. A pastor owego  kościoła jest naprawdę dobry!”
 • „… Luther zrobił  WIELKI KROK dając Słowo Boże w ręce ludu. Reformy i Pismo Św. to  są dwie rzeczy, które możemy pogłębić patrząc na tradycje luterańska…”
 • „Kontynuowanie dialogu i precyzyjne badanie problemów należy do teologów …. Zapytałem raz patriarchę Bartłomieja czy to, co powiedziano o patriarsze Athenagorasie była prawda, że to, co powiedział Pawłowi  VI: «Niech nas dwoje idzie  do przodu, a teologów umieśćmy na wyspie, niech dyskutują pomiędzy sobą». Odpowiedział mi, że to była prawdziwa uwaga „.
 • „Osobiście uważam, że entuzjazm musi przesunąć się na wspólne modlitwy i na dzieła miłosierdzia – dzieła wykonane wspólnie  aby pomóc chorym, ubogim, i uwięzionym”.
 • „Jest jednak zasada, która powinniśmy wyklarować, w każdym przypadku: NAWRACANIE (prozelityzm) w dziedzinie kościelnej JEST GRZECHEM, Benedykt XVI powiedział nam, że Kościół nie rozrasta się wskutek  prozelityzmu,(nawracania) , ale poprzez przyciąganie ( bycie atrakcyjnym). Prozelityzm JEST GRZESZNĄ postawą. To przekształca Kościół w organizację. Rozmawianie, modlenie się, wspólna praca: JEST TO DROGA, którą musimy podjąć. Spójrzcie, w ekumenizmie ten, kto nigdy nie popełnia błędu to wróg, diabeł. Kiedy chrześcijanie są prześladowani i mordowani, oni  są wybrani, ponieważ są chrześcijanami, a nie dlatego, że są to luteranie, kalwini, anglikanie, katolicy czy prawosławni. Ekumenizm krwi istnieje.”
 • „Każdy człowiek jest w stanie stać się terrorystą po prostu za pomocą języka. Nie mówię tu nawet o kłótniach, które dokonywane są jawnie, jak wojny. Mówię tu o podstępnym terroryzmie, który ty uprawiasz, rzucając słowa, jak bomby, i robiąc przy tym wiele złego… Ten rodzaj  terroryzmu  jest trudny do opanowania. …”
 • „…Istnieją bałwochwalstwa połączone z religią: bałwochwalstwo pieniędzy, wrogości, powierzchni większej niż czas, chciwości  terytorialnej przestrzeni. Jest bałwochwalstwo podboju przestrzeni, panowania, które atakuje religię jak złośliwy wirus. Bałwochwalstwo  jest fałszywą religią, to jest zła religijność. Nazywam religie  «immanentną transcendencja», czyli sprzecznością. Ale prawdziwe religie są rozwojem  zdolności/możliwości, które prowadza ludzkość do Absolutu. Zjawisko religijne jest transcendentne i ma do czynienia z prawdą, pięknem, dobrem i jednością … Jeśli nie ma tej  otwartości, brak jest transcendencji, nie ma prawdziwej religii,  jest bałwochwalstwo”.
 • „Mam alergię na mówienie o przestrzeni, ale zawsze mówię, że rzeczy widać lepiej na peryferiach niż w centrum.”
 • „Jeśli młodzi nie prorokują, Kościołowi brakuje powietrza.”

Tu w sprawie, co dana osoba traci, gdy nie wierzy w Boga:

 • „To nie chodzi o to, że coś traci, ale o to, że odpowiednio nie rozwija zdolności do transcendencji…”.
 • „…Widzę zdrowe współistnienie, [między „katolikami”  i  kulturą szwedzką], gdzie każdy może żyć wiarą i wyrażać swoje  świadectwo żyjąc otwartym i ekumenicznym duchem.. Nie można być katolikiem i sekciarzem. Musimy starać się aby być razem z innymi. «Katolicki» i «sekciarski» to są dwa słowa, które sprzeciwiają się sobie nawzajem. DLATEGO TEŻ, na początku, NIE  ZAMIERZAŁEM świętować Mszy dla katolików w tej podróży. Chciałem nalegać aby pozostać ekumenicznym świadkiem… „.
 • „Nie pozostawaj zamknięty w sztywnych perspektywach, bo w nich nie ma możliwości reform…..”

Wszelkie  komentarze – odnośnie owego wywiadu – są zbyteczne w tym momencie, ale przypomnijmy to, co Święty Paweł powiedział św. Tymoteuszowi pod natchnieniem Ducha Świętego:

„O, Tymoteuszu, strzeż Depozytu Wiary, unikając światowej, czczej gadaniny i przeciwstawnych twierdzeń rzekomej wiedzy, jaką obiecują niektórzy ci, CO ODPADLI OD WIARY.  Łaska z wami!  (1 Tm 6: 20-21).”

Źródło: http://novusordowatch.org/2016/10/crazy-new-francis-interview-before-sweden-trip/

Tłumaczenie: Renata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *