Strona główna > NWO > Stop Syjonizmowi > Bluźniercze izraelskie filmy mają starożytne korzenie

Bluźniercze izraelskie filmy mają starożytne korzenie

aNa całym świecie, ADL natychmiast krzyczy “zbrodnia nienawiści!” przeciwko tym, którzy krytykują religie takie jak islam i judaizm, zalecając surowe grzywny i więzienie. Kilka lat temu wykorzystano niemieckie [ADL] prawo nienawiści w próbie ekstradycji badacza holokaustu dr Fredricka Tobena z Australii po to, aby uwięzić go w Niemczech za “antysemicką zbrodnię nienawiści” za krytykę judaizmu. Ale ADL milczy, kiedy chrześcijaństwo jest publicznie wyśmiewane i pozbawiane świętych symboli w Ameryce. O ile bardziej jest to prawdziwe w Izraelu!

[…]

Szyderstwa z Jezusa rozpoczęli rabini

Obecnie pokazywane na youtube bluźniercze filmy mocno przypominają mi średniowieczny traktat rabiniczny, znany wśród Żydów, którzy twierdzą, że jest ewangelią alternatywną. Jej kopia znajduje się w żydowskiej części Biblioteki Kongresu i nazywa się Toldoth Yeshu: the Gospel of the Jews, the Generations of Jesus [Toldoth Jeszu:.ewangelia Żydów, pokolenia Jezusa].

Toldoth Jeszu stanowił pierwszego stopnia żydowską ripostę na chrześcijańską Ewangelię. Jego rozśmieszający przekaz był niezwykle popularny wśród Żydów przez ponad 1000 lat. Po prześladowaniach Żydów przez krzyżowców i Inkwizycji, Toledoth zachęcał ich do wyśmiewania Chrystusa. W szybko zmieniającym się, dowcipnym stylu, gloryfikuje Judasza Iskariota i prowadzi Żydów do identyfikowania się z nim jako bohaterską postacią.

W 1823 roku żydowski redaktor Toledoth, Solomon Bennet, chwalił się, że Żydzi wciąż wierzyli w niego tak dosłownie jak chrześcijanie wierzą w Nowy Testament. Nawet Encyklopedia Żydowska (1905) wielokrotnie odnosi się do Toledoth jako dokładnego przedstawienia, jak historyczny judaizm postrzegał zarówno Chrystusa jak i Judasza. Toledoth i jego szydercze podejście odrzucili żydowscy apologeci w XX wieku. Ale jego treść, jak zobaczymy, jest wciąż na ich ustach.

Oto skrócony opis historii Toledoth:

“Był pewien utracjusz, bezwartościowy człowiek o imieniu Joseph Pandera”, który pragnął fryzjerki Maryi. Choć była zaręczona z innym mężczyzną, Joseph wielokrotnie uprawiał z nią seks. Z ich cudzołożnego związku urodził się Jezus (rozdział 1). Jezus okazał się być zuchwałym chłopcem, tak że starszyzna żydowska “rozgłosiła, że urodził się z cudzołożnicy i nie nadawał się do kongregacji. I dali mu imię Jezus jako znak, że był to człowiek, którego imię i pamięć powinny zaginąć.” (rozdział 2)

Jezus, mówili, zakradł się do świątyni w Jerozolimie, i poznał tajemnicze użycie Boskiego Imienia Boga, przez które można stworzyć niebo i ziemię. Stał się magikiem, oszukiwał ludzi. Gdyby nie interwencja Judasza Iskarioty, oszustwo i wpływ Jezusa nigdy nie byłyby zatrzymane. Judasz stoczył z Jezusem powietrzną bitwę, mówi Toledoth.

“A Jezus wypowiedział Wielkie Imię i przyszedł wiatr i umieścił go między niebem a ziemią. Wtedy Judasz również wypowiedział to samo, i wiatr przyszedł i umieścił go w podobny sposób pomiędzy niebem a ziemią, i latali w powietrzu. A wszyscy, którzy widzieli dziwili się bardzo … A kiedy Judasz zobaczył, że nie był w stanie powstrzymać wyczynów Jezusa, nasikał na niego i obaj stali się nieczyści i spadli na ziemię … I skazali Jezusa wyrokiem śmierci.” (rozdział 4)

Toledoth mówi, że nawet po śmierci przez ukamienowanie, Jezus tak zaczarował wszystkie drzewa, że nie mógł zostać powieszony na żadnym z nich przez ukrzyżowanie. Znowu Judasz przychodzi Izraelowi na ratunek.

“I Judasz widział, że żadne drzewo go nie przyjmie, i rzekł do mędrców, zobaczcie, serce tego drania, bo zaczarował wszystkie drzewa, aby go nie przyjęły. W moim ogrodzie jest łodyga wielkiej kapusty. Pójdę i przyniosę ją, być może przyjmie go. I mędrcy powiedzieli: Idź, zrób co powiedziałeś, a Judasz zgodził się i przyniósł łodygę, i Jezus został powieszony na niej … I pochowano drania w miejscu, gdzie go kamienowali (rozdział 6). I to stało się tej nocy, że przyszli jego uczniowie i usiedli na jego grobie i ubolewali z wielkim lamentem i płakali nad nim.”

W tym momencie, Judasz znowu interweniuje. Bierze ciało Jezusa i używa go jako zaporę do nawadniania w swoim ogrodzie. “I Judasz zobaczył to coś, wziął ciało i pogrzebał je w swoim ogrodzie, w miejscu strumienia wody. Zawrócił na chwilę wodę w jedną stronę, a kiedy go pogrzebał, zawrócił strumień wody nad nim jak to było na początku.”

Rabini następnie przyszli do ogrodu Judasza i wyciągnęli ciało Jezusa z błota, “przywiązali go do końskiego ogona, ciągnęli go i zaprowadzili przed oblicze królowej i powiedzieli: To jest człowiek, o którym powiedziałaś, że wstąpił do nieba … A kiedy prowadzili go przez ciągnięcie, włosy na głowie miał wyrwane, dlatego chrześcijańscy księża teraz golą włosy pośrodku głowy, aby pamiętać słowa Jezusa.” (rozdział.7)

Toledoth kończy mówiąc, że pomimo oszustwa Jezusa, jego niegodziwi uczniowie “udali się do 12 królestw i szerzą w nich fałszywe proroctwa … I mędrcy dostrzegli to złe słowo, i to było bardzo złe dla nich, gdyż to paskudztwo wydarzyło się w Izraelu.”

Postawa ADL jako wielkiego obrońcy tolerancji religijnej i “uprzejmości.” Abe Foxman, dyrektor ADL, jest ortodoksyjnym Żydem, który twierdzi, że judaizm jest uosobieniem szacunku dla innych wyznań. Ale te filmy, nieoprotestowane przez ADL, ujawniają istnienie głębokiej religijnej nietolerancji i wiecznej nienawiści talmudycznego judaizmu do chrześcijaństwa. Uosobione w średniowieczu przez Toledoth Jeszu, wciąż jest widoczne dzisiaj. W ten sposób przypomina się chrześcijańskim konserwatystom, że judaizm talmudyczny ma znacznie więcej do ukrycia niż jakakolwiek inna religia.

Nie może zrealizować swojego marzenia o światowym imperium, więc tylko oczernia założyciela chrześcijaństwa i niszczy wszystko co On umożliwił.

Szydzenie z Jezusa w Izraelskiej TV – “ukrzyżowanie Jeszu”

Źródło polskie: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/04/29/bluzniercze-izraelskie-filmy-maja-starozytne-korzenie/

Pastor Ted Pike

Tłumaczenie/skrót Ola Gordon

P.S. Suplement:

http://www.youtube.com/watch?v=KOKEvNfFDnc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.