Strona główna > Bez kategorii > „Błagam, niech ktoś znajdzie błędy w moich wyliczeniach!!!”

„Błagam, niech ktoś znajdzie błędy w moich wyliczeniach!!!”

pieniadze14,7 mld euro w ciągu ośmiu lat – tyle faktycznie dostaniemy w prezencie na określone w UE cele. Pod warunkiem, że pożyczymy te 72,9 mld i wydamy wg rozkazu.

Żeby wziąć to ojro (z pozyskanych na fundusz spójności pieniędzy w wysokości 72,9 mld), to trzeba mieć swój wkład, zazwyczaj 50%. I ten wkład trzeba pożyczyć. Czyli Twoje pożyczone 50%, ich darowane 50% – razem 100%.

Wg dokładnych wyliczeń z każdego euro dla nas wraca do nich 78/89 centów (wg różnych oficjalnych danych). Ile dochodzi do tego z naszej dopłaty do inwestycji – nie mam pojęcia. Do tego należy doliczyć obsługę długu zaciągniętego na wykorzystanie tych pieniędzy.

W skrócie >

Z każdych 100 euro załóżmy że 80 euro idzie dla zachodnich kontrahentów – zostaje 20 euro. Z 72,9 mld zostanie 14,7 mld.

Do tego bierzemy pożyczkę – drugie tyle. Obsługa długu wartości 72,9 mld euro (np. obligacje 10-letnie) to w sumie około 35,1 mld euro plus sam dług, czyli do zwrotu 108 mld euro.

Zostaje nam do zainwestowania 14,7 mld euro z UE plus pożyczone 72,9 mld euro minus spłaty i odsetki (35,1 mld euro), przy czym musimy to wydać na to, co UE każe, a nie na to, co my chcemy. Ile z tego odpalamy jeszcze na rzecz zachodnich podmiotów, tego nie wiem, bo nie mogę znaleźć.

Tak to mniej więcej wygląda w bardzo dużym uproszczeniu.

Żeby dostać 20 centów w prezencie, pożyczamy 1 euro, a oddajemy 1,48, a do nich wraca 80 centów wypłat dla ich firm plus 48 centów odsetek dla ich banków.

A co by było, gdybyśmy sami pożyczali i wydawali te pieniądze, bez dopłat z UE? Mielibyśmy do zainwestowania 72,9 mld euro, a dług w wysokości 108,7 mld euro, banki zarobiłyby 35,1 mld .

Pożyczamy z dopłatą UE, inwestujemy 87,8 mld – mamy do oddania tyle samo.

14,7 mld euro w ciągu ośmiu lat – tyle faktycznie dostaniemy w prezencie na określone w UE cele. Pod warunkiem, że pożyczymy te 72,9 mld i wydamy wg rozkazu.

Czyli dają 72,9 mld, my się zapożyczamy na drugie tyle, a wraca do nich 58,32 mld z kwoty głównej plus 35,1mld z odsetek > 93,4 mld euro.

To jest po prostu genialne…..

Błagam, niech ktoś znajdzie błąd w tym liczeniu!!! Bo mi się zrobiło niedobrze…

*** Odsetki liczyłam wg oprocentowania obligacji specjalnym programem > czytosieoplaca.pl

Źródło: naszeblogi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.