Strona główna > Świat > Bitwa na Górze Athos

Bitwa na Górze Athos

30-greece-epaGreccy mnisi na Górze Athos stawiają opór eksmisji przy pomocy koktajlów Mołotowa

Mnisi odmówili wykonania nakazu eksmisji i obrzucili koktajlami Mołotowa komorników, którzy starali się użyć buldożera, aby otworzyć sobie drogę do klasztornego sanktuarium na Górze Athos, w północnej Grecji, w poniedziałek rano.

Mnisi mówią, że zabarykadowali się od wewnątrz w biurach administracyjnych w swoich klasztorach w mieście Karyes, stolicy Góry Athos. Oblężenie trwa od 12 dni.

Materiał wideo nagrany przez mnichów i przekazany gazecie The Independent pokazuje, jak komornicy próbują buldożerem wyłamać bramę.

Ojciec Savvas, jeden z mnichów wewnątrz budynku, powiedział gazecie przez telefon, że około 20-25 mężczyzn próbowało wyważyć drzwi przy pomocy pojazdu wczesnym rankiem w poniedziałek.

Jesteśmy w stanie oblężenia: próbują złamać nasze morale, czekają aż nam zabraknie jedzenia, więc spodziewamy się kolejny wielki ruchu z ich strony„.

Walka wynika ze sporu, jaki wyniknął między mnichami a hierarchią Kościoła Prawosławnego, który trwa od prawie 40 lat. W 1972 r. mnisi przestali honorować Prawosławnego Patriarchę ekumenicznego Konstantynopola w liturgii, po tym, gdy zaczął on proces godzenia się z Watykanem. Mnisi w klasztorze odrzucić możliwość przywrócenia stosunków.

Spór spowodował, że bractwo ponad 120 mnichów żyjących w męskim sanktuarium w północnej Grecji, zostało uznane za nielegalne przez duchowego przywódcę Kościoła Prawosławnego, który zażądał, aby opuścili oni klasztor.

Wysiłki zmierzające do wydalenia bractwa zostały podjęte na początku nowego wieku, gdy mnichów tych ogłoszono „schizmatykami” przez patriarchat. Od tego czasu, ich dostęp do żywności i lekarstw był bardzo utrudniony.

Zostaliśmy skazani na powolną śmierć„.

czytaj inne:

Judeo-eurosodoma intensyfikuje ofensywę

„Greckie” władze planują konfiskatę ziemi monasterów z Athos.

źródło: http://www.independent.co.uk/news/world/europe/greek-monks-defy-eviction-with-molotov-cocktails-8737233.html

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.