Strona główna > NWO > Biometria głosowa – rządy, korporacje gromadzą nasze głosy

Biometria głosowa – rządy, korporacje gromadzą nasze głosy

Rządy i kompanie dookoła świata zwracają się ku głosowej biometrii – wszystko by zbierać podatki, ścigać przestępców, zastępować hasła.

biom
„Czasami nazywamy to niewidoczną biometrią” – powiedział Mike Goldgof, dyrektor AGNITiO z Madrytu, jednej z 10 firm przodującej w tej branży.

Te firmy pomogły wprowadzić 65 milionów głosów do firmowych i rządowych baz danych.

Dan Miller, analityk z Opus Research z San Francisco szacuje, że przychody w branży wzrosną dwukrotnie z 400 milionów dolarów do 730-900 milionów następnego roku.

Barclays ostatnio eksperymentował z biometrią głosową jako systemem identyfikacji dla najbogatszych klientów. Zakończyło to się sukcesem, a korporacja chce wdrożyć w życie ten projekt dla pozostałych 12 milionów klientów bankowości detalicznej.

Iain Hanlon, dyrektor wykonawczy Barclays powiedział:

Generalnie, głosowa biometria będzie de facto standardem za dwa-trzy lata.

Sprzedawcy mówią, że barwa głosu człowieka jest w wyjątkowo sposób podobna do pętel na czubkach czyichś palców.

Typowe oprogramowanie do rozpoznawania mowy porównuje mowę z danymi znajdującymi się na serwerze. Jeśli dwa głosy są podobne, system je dopasowuje.

The Vanguard Group Inc z Pensylwanii stosuje tę technologię do dziesiątek tysięcy klientów. Ludzie logują się na swoje konta mówiąc do telefonu: „W Vanguard mój głos to moje hasło”.

Największym programem realizowanym przez AP jest program w Turcji, gdzie firmy komórkowe zebrały głosy 10 milionów klientów, używając technologii dostarczanej przez lidera rynku Nuance Communications Inc. Ale agencje rządowe ich doganiają.

W USA korzysta się z tej technologii do monitorowania więźniów oraz do śledzenia przestępców, którzy zostali warunkowo zwolnieni.

W Nowej Zelandii Departament dochodów wewnętrznych świętował milionowy głos, chwaląc się, że mają „największy poziom danych biometrii głosowych na obywatela na całym świecie”.

W RPA około 7 milionów głosów zostało zebranych przez Agencję Ubezpieczeń Społecznych, w części by zweryfikować, czy te osoby, które żądają emerytur, wciąż żyją.

Biometric-Security-Cartoon-By-Welleman

To prowadzi do jeszcze większej masowej inwigilacji. – powiedział Sadhbh McCarthy, irlandzki badacz zajmujący się sprawami prywatności.

Źródło: http://www.cbsnews.com/news/millions-of-voiceprints-being-collected-by-government-corporations/

Tłumaczenie – Girion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *