Strona główna > Świat > Bill Gates zbuduje fabryki dla siedmiu obiecujących szczepionek

Bill Gates zbuduje fabryki dla siedmiu obiecujących szczepionek

Bill Gates poinformował, że wybrał siedem szczepionek, które mogą pomóc powstrzymać pandemię i zbuduje dla nich potencjał produkcyjny, donosi amerykański Business Insider.

Miliarder poinformował, że jego organizacja charytatywna Gates Foundation jest w stanie podjąć szybciej dziania niż rząd w walce z pandemią. Podkreślił, że ma ona większe doświadczenia w walce z chorobami zakaźnymi i szybszy dostęp do pieniędzy.

Gates powiedział, że wybrał siedem najbardziej obiecujących i dostępnych szczepionek i zbuduje dla nich potencjał produkcyjny.

– Chociaż zakończy się to wyborem najwyżej dwóch z nich, sfinansujemy fabryki dla wszystkich siedmiu, aby nie marnować czasu na rozważanie po kolei, która z nich działa i dopiero potem zbudowanie fabryki – powiedział współtwórca Microsoftu.

Gates podkreślił, że jednoczesne testowanie i budowanie zdolności produkcyjnych daje szansę na najszybsze opracowanie właściwej szczepionki, co jego zdaniem może potrwać 18 miesięcy.

– Zmarnujemy kilka miliardów dolarów na wyprodukowanie czegoś, co nie będzie wybrane, bo coś innego jest lepsze. Ale co znaczy kilka miliardów w sytuacji, w której jesteśmy, kiedy biliony dolarów są tracone przez gospodarkę. Warto to zrobić – powiedział Gates.

źródło: pb.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.