Strona główna > Świat > Bill Gates wyda grube pieniądze na walkę z chorobą Heinego-Medina

Bill Gates wyda grube pieniądze na walkę z chorobą Heinego-Medina

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/bill-gates-wyda-grube-pieniadze-walke-choroba-heinego-medina

Data publikacji: 25.04.2013

gate1

Podczas światowego szczytu w sprawie szczepionek w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Bill Gates oświadczył, że założona przez niego i jego żonę Melindę Fundacja przekaże prawie 2 miliardy dolarów nawalkę z chorobą  Heinego-Medina znanej również jako Polio. 

Polio to wirusowa choroba zakaźna, która zabija wiele osób na całym świecie,  głównie w krajach rozwijających się. Inicjatywa filantropa wydaje się więc wspaniała, jednak warto przypomnieć przypadki, w których akcje szczepionkowe powodowały u dzieci, którym podano te specyfiki różnego rodzaju problemy rozwojowe i choroby neurologiczne jak np. autyzm.

 

Również Fundacja Billa i Melindy Gates przyłożyła się do tego, gdy zamiast poprawić warunki sanitarne mieszkańców krajów afrykańskich i tym samym rozwiązać problem malarii i zapalenia opon mózgowych, przeprowadziła wielkąakcję szczepienia ludności tubylczej. Ta decyzja spowodowała falę zaburzeń neurologicznych u młodych ludzi w Czadzie – 50 dzieci po otrzymaniu szczepionki doświadczyło uszkodzenia układu nerwowego, zaczęły mieć bóle głowy, halucynacje, dostawały konwulsji i paraliżu.

 

Nie wiadomo jakie będą konsekwence tym razem i czy w ogóle takie wystapią. Może Fundacja Billa i Melindy Gates, w porównaniu do ogromnych koncernów farmaceutycznych posiada sumienie, uczy się na błędach i nie jest nastawiona jedynie na bezlitosne żerowanie na Bogu ducha winnych dzieciach.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.