Strona główna > Świat > Bill Gates: Gotowy do rozpylenia kredowego pyłu w stratosferze, aby ochłodzić planetę

Bill Gates: Gotowy do rozpylenia kredowego pyłu w stratosferze, aby ochłodzić planetę

Pierwsza próba projektu polegającego na rozpyleniu milionów ton kredy w stratosferze w celu „przyciemnienia słońca” i ochłodzenia Ziemi może nastąpić w czerwcu.

Eksperci z Uniwersytetu Harvarda przetestują system, wysyłając duży balon 12 mil nad szwedzkim miastem Kiruna i każą mu zrzucić 2 kg pyłu kredowego do stratosfery.

Celem szacowanej na 3 miliony dolarów misji, wspieranej przez miliardera Billa Gatesa, jest odchylenie części promieniowania słonecznego, powstrzymanie go przed uderzeniem w powierzchnię i ochłodzenie planety.

Eksperci ostrzegają, że ta niezwykła technika może mieć katastrofalne skutki dla systemów pogodowych w sposób, którego nikt nie może przewidzieć.

Wspierana przez wielu prywatnych darczyńców, w tym Gates, misja testowa rozpoczyna się w Szwecji i ma wystartować do końca lata tego roku.

W teście balon naukowy znajdujący się na dużej wysokości (na zdjęciu) wykorzystany byłby do podniesienia około 2 kg pyłu węglanu wapnia – wielkości worka mąki – do atmosfery 12 mil nad powierzchnią

 

Balon (podobny do przedstawionego na ilustracji) zabrałby do stratosfery 600 kg sprzętu i gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, pył zostałby uwolniony

Balon testowy podniesie 600 kg sprzętu naukowego 12 mil nad powierzchnię arktycznego miasta i jeśli wszystko pójdzie dobrze, uwolni się około 2 kg pyłu.

W ten sposób utworzy się pióropusz pyłu o długości kilku kilometrów.

Podczas pierwszego testu zespół miał zbierać informacje o tym, jak cząsteczki pyłu reagują z powietrzem.

Celem misji, wspieranej przez miliardera Billa Gatesa, jest odchylenie części promieniowania słonecznego, powstrzymanie go przed uderzeniem w powierzchnię i ochłodzenie planety.

Można to następnie wprowadzić do modeli komputerowych, aby określić, co by się stało, gdyby kiedykolwiek zostało przeprowadzone na dużą skalę.

Keutsch powiedział Timesowi, że chce określić rzeczywiste efekty, ponieważ obecne modele „mogą być zbyt optymistyczne” i sprawiają, że technika wygląda atrakcyjnie.

Potrzeba by tony pyłu i pióropuszy na wiele setek kilometrów, aby coś zmienić – teoria głosi, że pył utworzyłby masywną osłonę przeciwsłoneczną.

Proponuje się wiele teorii geoinżynieryjnych, w tym „jaśniejsze uprawy i budynki odbijające więcej światła słonecznego”, mikropęcherzyki w oceanie i usuwanie chmur pierzastych.

To odbijałoby część promieni słonecznych i ciepła z powrotem w kosmos, przyciemniając te, które się przedostają, i chroniąc Ziemię przed spustoszeniami wynikającymi z ocieplenia klimatu.

Keutsch, którego laboratorium na Harvardzie kieruje projektem, twierdzi, że strategia zostanie zastosowana tylko w desperacji, aby powstrzymać części planety przed nadaniem się do zamieszkania.

Badania pokazują, że bez żadnych wysiłków na rzecz powstrzymania zmian klimatycznych, takich jak ograniczenie emisji gazów cieplarnianych z paliw kopalnych i innych zanieczyszczeń, w niektórych częściach świata będzie nawet o 10 stopni Fahrenheita cieplejsze powietrze niż obecnie.

Przeczytaj całą historię tutaj…

Technokrat Bill Gates przedstawia siebie jako czołowego eksperta w prawie wszystkim: technologii komputerowej i uniwersalnej identyfikacji, szczepionkach i wirusologii, zmianie klimatu, edukacji, użytkowaniu gruntów itp. Teraz inwestuje i promuje rozpylanie pyłu kredowego w stratosferze, aby stworzyć globalną parasolka do ochłodzenia planety. ⁃ Edytor TN

O AUTORZE

Patrick Wood
Patrick Wood jest wiodącym i krytycznym ekspertem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, zielonej gospodarki, agendy 21, 2030 i historycznej technokracji. Jest autorem Technocracy Rising: The Trojan Horse of Global Transformation (2015) i współautorem Trilaterals Over Washington, Volumes I i II (1978–1980) wraz z nieżyjącym Antonim C. Suttonem
źródło: technocracy.news

6 thoughts on “Bill Gates: Gotowy do rozpylenia kredowego pyłu w stratosferze, aby ochłodzić planetę

  1. Jeden porąbany i szalony miliarder decyduje o losie milionów normalnych ludzi robiąc sobie ryzykowne eksperymenty z pogodą. Przecież to jest zbrodniarz a nie człowiek!

  2. przygotowania do wywołania globalnego deficytu witaminy D, a przez to chorób i stworzenie popytu na szczepionki oraz leki

    1. Orientujesz sie czy swietkowki uv-b takie dostępne w sklepach zoo dla jaszczurek spowodują u ludzi syntezę D3?

  3. Tego żydowskiego skurwysyna nikt nie zabije, bo on i inni są pod szklanym kloszem, to znaczy dobrze chronieni. To oni zabijają, kopną w kalendarz dopiero wtedy jak przyjdzie ich biologiczny czas, niestety.

  4. Od 2020 do 2030 temperatura na planecie będzie się obniżać na skutek zmniejszonej aktywności słonecznej. Ok. Roku 2030 ma wypaść słoneczne minimum po czym temperatura będzie wzrastać. Ten pie** kołek o tym wie i chce to wykorzystać. Rozpyli jakiś syf i powie że zadziałało, a oziębnienie będzie efektem normalnej – cyklicznej pracy słońca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.