Strona główna > NWO > „Big brother” będzie obserwował was za pomocą chipu antykoncepcyjnego

„Big brother” będzie obserwował was za pomocą chipu antykoncepcyjnego

Na świecie prowadzone są prace nad szeregiem mikrourządzeń, przeznaczonych do wszczepienia do organizmu ludzkiego. Mikroskopijne chipy mogą monitorować zdrowie, przypominać o konieczności wzięcia lekarstw, a nawet wzywać lekarza. Jednak wynalazki podobnego rodzaju mogą zagrażać nietykalności sfery prywatnej.

Wydaje się wam, że jesteście za bardzo przywiązani do swojego smartphone’a? Nowe technologie poszły jeszcze dalej. Teraz ważne gadżety można trzymać nie w kieszeni, a pod skórą!

Przy wsparciu Billa Gatesa, został rozpoczęty projekt, przeznaczony specjalnie dla kobiet. Projekt ten przewiduje opracowanie niewyczuwalnego chipu antykoncepcyjnego. Włączać i wyłączać go będzie można przy pomocy pilota. Na życzenie chip można umieścić na brzuchu lub na plecach – tak więc zapobieganie ciąży będzie teraz dużo łatwiejsze.

Nie jest to pierwszy przykład chipu przeznaczonego do wszczepienia pod skórę. W 2013 roku jeden amerykański artysta, wszczepił sobie w rękę takie mikrourządzenie – dla komunikacji ze smartphonem. A w amerykańskim stanie Illinois jest teraz prowadzona praca nad układem scalonym, który znajdować się ma na wierzchu skóry, monitorując procesy zachodzące wewnątrz ciała.

Amerykańska firma pracuje nad tabletkami, które znajdując się wewnątrz ludzkiego ciała, mogą wysyłać sygnały osobistemu lekarzowi i informować o tym, czy pacjent przyjmuje konieczne lekarstwa i jaki efekt przynosi leczenie.

Ale jak naładować takie urządzenie, kiedy znajduje się ono w ciele człowieka?

Odpowiedź: Biodegradowalne baterie, które mogą generować energię wewnątrz ciała bez przewodów i dostępu do sieci. Po doładowaniu, bateria znika rozpuszczając się.

Podobne wynalazki mogą wznieść medycynę na kolejny poziom. Jednakże sam pomysł umieszczenia mikrourządzeń w ciele człowieka wywołuje zaniepokojenie, z powodu zachowania prywatności. Co, jeśli hakerzy mogą się do nich włamać? Wszak nie stanowi to dla nich trudności z innymi urządzeniami cyfrowymi. Możliwe, że szybko „Big Brother” będzie obserwował was nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz.

Tłum z j.ros. Asia

Źródło: http://russian.rt.com/article/55675#ixzz3GxzNxmMc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *