Strona główna > Rosja > Białoruś – Zablokowano prozachodnie strony internetowe

Białoruś – Zablokowano prozachodnie strony internetowe

Białoruś – Wieczorem 20 grudnia b.r. najbardziej popularne strony internetowe prozachodniej opozycji na Białorusi okazały się niedostępne dla białoruskich użytkowników, informuje korespondent „IA REGNUM”.

a

W szczególności zablokowane są strony agencji informacyjnej „BiełaPAN”, jej córki, gazety „Biełorusskije novosti”, portal „Solidarność” („Biełgazieta”) a także „Chartia 97”.

Państwowy monopolista „Biełtieliekom” absolutnie nie wyjaśnia tego stanu rzeczy, MWD, KGB i OAC (Centrum Operacyjno-Analityczne przy prezydencie Bialorusi) także zachowują milczenie.

Jak donosi „IA REGNUM”, w warunkach faktycznie rozpoczętej kampanii prezydenckiej 2015 roku a także zjawisk kryzysowych  w gospodarce, władze Białorusi przyjęły poprawki do ustawy o mediach (http://belarus.regnum.ru/news/belarus/1877972.html) zaostrzające państwową regulację sfery informacyjnej.

Jak się okazało w dniu 20 grudnia władze zablokowały dostęp do sklepów internetowych i portali gdzie ceny towarów podawano nie tylko w rublach białoruskich ale i w dolarach USA.

Za: http://3rm.info/main/53544-v-belorussii-zablokirovany-oppozicionnye-sayty.html

Data publikacji: 21.12.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *