Strona główna > Rosja > Białoruś świętuje rocznicę wybuchu rewolucji bolszewickiej

Białoruś świętuje rocznicę wybuchu rewolucji bolszewickiej

 Na Placu Niepodległości w centrum Mińska, jak co roku 7 listopada, w rocznicę wybuchu rewolucji bolszewickiej, białoruscy komuniści złożyli kwiaty pod pomnikiem Lenina. Tradycyjnie przynieśli ze sobą sowieckie flagi. Przybyli nie tylko weterani, ale także młodzi ludzie.

Rządowa agencja Belta przypomina, że tradycją na Białorusi jest, iż w przededniu 7 listopada – w którym obchodzona jest rocznica Rewolucji Październikowej – rekonstruuje się lub oddaje do użytku ważne obiekty socjalne, w tym budynki mieszkalne, przedszkola, mosty drogi, czy stadiony.

Agencja podaje, że w prezencie z okazji 7 listopada mieszkańcy Biełynicz (obwód mohylewski) otrzymali dom dla rodzin wielodzietnych. Klucze do mieszkania otrzymało 28 rodzin.

W Witebsku, z udziałem prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki, otwarto zmodernizowaną fabrykę futrzarską – dzięki temu w przedsiębiorstwie pojawiło się kilkaset nowych miejsc pracy.

W powiecie żytkowickim Łukaszenka otworzył zrekonstruowany most na rzece Prypeć

Rocznica zbrojnego przewrotu dokonanego przez bolszewików z 6 na 7 listopada 1917 roku, który dał początek wielkiego terroru i był jednym z najczarniejszych okresów w historii ludzkości, to zdaniem białoruskiego prezydenta święto pokoju i prawdziwych praw człowieka.

„7 listopada to święto pokoju i prawdziwych praw człowieka”, powiedział dziś Aleksander Łukaszenka podczas spotkania z mieszkańcami powiatu żytkowickiego.

Po remoncie otwarto przedszkole i szkolny stadion w miasteczku Iwie (obwód grodzieński). Przeprowadzono termiczną renowację budynku, odnowiono pomieszczenia wewnątrz, min. kuchnię. Stadion zyskał nowe pokrycie lekkoatletyczne certyfikowane przez Międzynarodową Federację Lekkoatletyczną, wyekwipowano sektory do rzutu młotem, pojawiła się trybuna. A wszystko to z okazji kolejnej rocznicy bolszewickiej.

Regionalne Kliniczne Centrum Kardiologiczne w Homlu otrzymało do dyspozycji zmodernizowaną salę operacyjną wyposażoną w nowoczesny kompleks angiograficzny.

Wśród świątecznych prezentów od Aleksandra Łukaszenki jest także droga Moczul-Tereblicze która została uruchomiona po naprawie, w rejonie stolińskim. Prezydent sfinansował też rekonstrukcję miejskiej hali lekkoatletycznej w Pińsku.

Podczas otwarcia drogi zgromadzili się wdzięczni mieszkańcy. fot: belta.by

Łukaszenka: rocznica wybuchu rewolucji bolszewickiej jest świętem pokoju i praw człowieka

Rocznica zbrojnego przewrotu dokonanego przez bolszewików z 6 na 7 listopada 1917 roku, który dał początek wielkiego terroru i był jednym z najczarniejszych okresów w historii ludzkości, to zdaniem białoruskiego prezydenta święto pokoju i prawdziwych praw człowieka. „7 listopada to święto pokoju i prawdziwych praw człowieka”, powiedział dziś Aleksander Łukaszenka podczas spotkania z mieszkańcami powiatu żytkowickiego. Prezydent brał … Czytaj dalejŁukaszenka: rocznica wybuchu rewolucji bolszewickiej jest świętem pokoju i praw człowieka

Za: https://kresy24.pl/bialorus-swietuje-rocznice-wybuchu-rewolucji-bolszewickiej/
7.11.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *