Strona główna > Rosja > Białoruś : Państwo służy narodowi

Białoruś : Państwo służy narodowi

Podczas posiedzenia z okazji Dnia Niepodległości Białorusi prezydent Aleksander Łukaszenka zapewnił, że kraj ten zawsze będzie bronił interesów zwykłych ludzi, a także nie dopuści do wojny na swoim terytorium.

a15

Aleksander Łukaszenka dobrze ocenił wybór modelu gospodarki kraju, ponieważ, jak powiedział – „Model państwa socjalnego, który obraliśmy, pozwala bronić prostego człowieka nie tylko w sprzyjających, ale i trudnych warunkach gospodarczych. Nie odstąpimy od tego modelu”.

Zdaniem prezydenta Białorusi, jest ona jedynym krajem z grona byłych członków Wspólnoty Niepodległych Państw, który nie pozwolił na „rozszarpywanie i rozkradanie ogólnonarodowego majątku”. Głównym zadaniem narodowej gospodarki jest, według Łukaszenki, wzrost jakości życia, ponieważ Białoruś to państwo dla narodu.

Prezydent Białorusi zwrócił także uwagę na fakt, że świat staje się coraz bardziej niebezpieczny, gdyż coraz częściej słychać o konfliktach zbrojnych, aktach terrorystycznych oraz lokalnych wojnach, a Białoruś musi być przygotowana na „do odparcia dowolnej agresji zewnętrznej”.

Aleksander Łukaszenka jest jednak pewien, że wojny na Białorusi nie będzie, a jego kraj, jak zawsze, odnajdzie swoje szczęście pokojową drogą.

(na podst. rp.pl oprac. B.W.)
http://xportal.pl

Pamiętacie, gdy prounijna agentura straszyła nas „Jak nie Unia, to Białoruś!”? Pamiętacie, z jak niskiego poziomu startowało to państwo? Pamiętacie pełne pogardy docinki, że „Łukaszenka to dyrektor kołchozu”?
A Polska – jakich to doradców nie miała, jakich profesorów ekonomii wykształconych na najlepszych uniwersytetach przez żydowskich wykładowców, jakich inwestorów strategicznych…
I co?
Gdzie jest teraz Polska, a gdzie Białoruś?
Admin

Źródło: https://marucha.wordpress.com/2015/07/04/bialorus-panstwo-sluzy-narodowi/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.