Strona główna > Rosja > Białoruś – Łukaszenko całuje Koran

Białoruś – Łukaszenko całuje Koran

„Przecież wyznajemy jednego Boga”. Łukaszenko wyjaśnił dlaczego pocałował Koran. Całowanie Koranu przez prezydenta Białorusi podczas otwarcia meczetu w Mińsku oznacza jednakowy szacunek dla wszystkich religii, oświadczył Alieksandr Łukaszenko we czwartek na konferencji prasowej w Mińsku.

lukaszenko-el-diablo-nowy

„Doniesiono mi, że mnie się krytykuje za to, że pocałowałem Koran. Ja z Erdoganem (prezydent Turcji wizytował Mińsk 11 listopada – „IF”) byliśmy na otwarciu tego meczetu. Podarowano mu Koran i on go pocałował. I mnie taki sam Koran podarowano i co ja miałem zrobić? Powtórzyłem ten gest” – powiedział Łukaszenko.

„Z pewnością ktoś sądzi, że mnie już „przechrzcili”. Ależ nie, mnie nikt nie „przechrzcił”. Ale jestem prezydentem i w moim kraju mieszka wiele tysięcy muzułmanów. Dla nich także jestem prezydentem. I oni nigdy nam nie stwarzali żadnych problemów” – dodał Łukaszenko.

Prezydent podkreślił, że na Białorusi panują idealne stosunki pomiędzy muzułmanami, katolikami i prawosławnymi a prawodawstwo kraju przewiduje równe prawa dla przedstawicieli wszystkich religii. „Co się tyczy religii to hasło jest jedno: każdy znajdzie drogę do swojej świątyni” – podsumował Łukaszenko.

aaa

Zaleca się włączenie tłumaczenia video za pomocą automatycznego translatora.

lukaszenko-el-diablo-1

Za: http://3rm.info/main/65267-bog-zhe-u-nas-odin-lukashenko-obyasnil-zachem-poceloval-koran-video.html

Data publikacji: 17.11.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *