Strona główna > Bez kategorii > Białoruś: Liczba aborcji wysoka, ale zmniejszyła się 9-krotnie

Białoruś: Liczba aborcji wysoka, ale zmniejszyła się 9-krotnie

Źródło: http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/bialorus-30-tys-aborcji-rocznie

Za: http://www.bibula.com/?p=63775

Data publikacji: 22.11.2012

Antysemicki, antydemokratyczny tyran Łukaszenka, zwalcza nawet wolny rynek dzieciobójstwa. A gdzie wartości jewropejskie?!

 

 

Na Białorusi w ciągu ostatnich 20 lat niemal 9-krotnie zmniejszyła się liczba aborcji. Jednak nadal statystyki są duże. Obecnie – jak poinformowała telewizja ONT – rocznie dokonuje się tam 30 tysięcy zabiegów przerywania ciąży.

Według danych miejscowego ministerstwa zdrowia w ciągu ostatnich 20 lat na Białorusi wykonano 2 miliony 700 tysięcy aborcji. Gdyby tych zabiegów nie było to liczba mieszkańców w państwie zwiększyłaby się niemal o jedną trzecią. Białorusini są podzieleni w ocenie aborcji.

Jedni twierdzą, że jest to grzech. Inni mówią, że kobiety powinny mieć prawo wyboru. O ochronę życia poczętego od lat apeluje Kościół i miejscowa Cerkiew. Białoruski parlament zamierza zmienić ustawę dotyczącą opieki medycznej. Jednak w jej nowej wersji również nie będzie zakazu aborcji. Deputowany Dźmitry Szeucou z izby niższej parlamentu mówi, że jeśli zostanie wprowadzony całkowity zakaz przerywania ciąży, to pojawią się aborcje wykonywane nielegalnie, a więc niezgodne z prawem. Lekarze zwracają uwagę, że 20 procent małżeństw na Białorusi nie może mieć dzieci, a jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest właśnie wykonana wcześniej aborcja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.