Strona główna > Zdrowie > Bezpieczny i skuteczny sposób usuwania aluminium z organizmu

Bezpieczny i skuteczny sposób usuwania aluminium z organizmu

(NaturalHealth365)  Mówiąc prawdę, występowanie aluminium / Al. w środowisku nie jest niczym nowym. Ten naturalnie występujący metal jest trzeci na liście najczęściej występujących składników na ziemi. Ale mówimy jasno: aluminium nie ma żadnego biologicznego znaczenia w ludzkim ciele – co czyni ważniejszą konieczność skutecznego usuwania go niż można sobie wyobrazić.

Bez wątpienia współczesna „obfitość”  Al w przetworzonej żywności, naczyniach kuchennych, opakowaniach do przechowywania żywności i lekach wzbudziła obawy wielu osób zajmujących się medycyną integracyjną, które nagromadzoną toksyczność Al uważają za czynnik przyczyniający się do wzrostu wskaźników autyzmu i choroby Alzheimera.

Niedawne badanie / study highlights podkreśla zdolność bogatej w krzem wody do bezpiecznego obniżania poziomów Al w organizmie. Jeszcze bardziej zachęcające jest to, że ten rodzaj wody wiązano z poprawą umiejętności poznawczych u osób z chorobą Alzheimera.

Dlaczego tak ważny jest skuteczny sposób detoksu z Al

Żeby powtórzyć niezaprzeczalną prawdę: Al – które nie ma żadnej wartości odżywczej – może wejść do organizmu przez wdychanie, jedzenie i wchłanianie. Ten niechciany metal gromadzi się w płucach, wątrobie, tarczycy, kościach i mózgu – gdzie może wywołać stres oksydacyjny w tkankach i komórkach.

Jednym z głównych powodów do alarmu z powodu Al jest to, że autopsje ciał pacjentów z Alzheimerem wykazały podniesione poziomy stanu zapalnego wywołanego przez Al w mózgu.

I badania na zwierzętach wykazały, że zwiększone depozyty Al wiąże się z powstawaniem splotów neurofibrylarnych / neurofibrillary tangles wiązanych z chorobą Alzheimera.

Uwaga: Badania na zwierzętach wykazały, że Al wiąże się z problemami w nauce, zrozumieniu, pamięci i koordynacji również u młodszych zwierząt.

Ponadto niektóre badania sugerują, że Al hamuje wychwyt ważnych neuroprzekaźników – takich jak dopamina, noradrenalina i 5-hydroksytryptamina – potrzebnych do spokojnego snu, stabilnego nastroju, funkcji poznawczych i czujności.

Al wiąże się z wielu innymi problemami zdrowotnymi, łącznie z niealkoholową stłuszczeniową chorobą wątroby / NAFLD

Toksyczność Al  może siać spustoszenie w różnych systemach organizmu, i doprowadzić do wielu przewlekłych chorób.

Skoro Al ingeruje w metabolizm żelaza, przewlekłe narażanie może wywołać anemię.

Toksyczność Al może też wywołać lub pogorszyć NAFLD – która teraz osiąga do epidemicznych proporcji w uprzemysłowionym świecie. I tę toksyczność wiązano z uszkodzeniem nerek, oraz zwiększonym ryzykiem stwardnienia rozsianego / MS, chorobą Parkinsona i stwardnieniem zanikowym bocznym / ALS.

Jak mówi Analytical Research Labs, Inc. / ARL, występowanie toksyczności Al  ostatnio bardzo się zwiększyło – 80% osób badanych na toksyczność metali wykazała zbyt wysokie poziomy Al we włosach.

Uwaga: próbki włosów ogólnie uważa się za najbardziej wiarygodne sposoby oszacowania toksyczności metali, tak długo jak włosów nie umyto przed badaniem.

Wczesne objawy toksyczności Al to: bóle głowy, kolka, sucha skóra, zgaga, wzdęcia i zwiększona podatność na infekcje oddechowe.

Zdaniem ARL, bardziej zaawansowane objawy tej toksyczności to utrata pamięci, konfuzja i choroby paraliżujące mięśnie.

Badanie pokazuje: picie 'specjalnego rodzaju wody' przez tylko 3 miesiące przynosi zachęcające rezultaty

W badaniu przeprowadzonym przez prof. dr Christophea Exleya i opublikowanego w Journal of Alzheimer’s Disease, ochotnicy z Alzheimerem wypijali litr bogatej w krzem wody mineralnej dziennie przez 12 tygodni. (Krzem występuje naturalnie w produktach takich jak papryka, fasola sojowa i szparagach. Występuje też w wodzie mineralnej.)

I rezultaty były imponujące.

Dr Exley – profesor chemii bioorganicznej na Keele University – poinformował, że konsumpcja wody mineralnej doprowadziła do zmniejszenia do 70% stężenia aluminium w organizmach ochotników.

I wypijanie bogatej w krzem wody przez 12 tygodni przyniosło znaczną klinicznie ważną poprawę w funkcjach poznawczych u niektórych z uczestników, bez żadnego skutku ubocznego.

Dr Exley wyjaśnił, że rozpuszczalny w wodzie mineralnej krzem przechodzi z cząsteczkami wody w ściankach jelit  i do krwiobiegu, gdzie miesza się z Al i tworzy związek chemiczny o nazwie hydroksyglinokrzemian. Ta substancja jest łatwiej filtrowana z krwi niż Al, dając skuteczniejsze wydalanie przez nerki i mocz.

To ekscytujące badanie sugeruje, że picie 1 litra wody  bogatej w krzem jest bezpieczną, niedrogą i skuteczną naturalną metodą przyspieszenia usuwania Al z organizmu. Sprawdź etykietkę, ma być 30 mg/L albo 30 ppm krzemu.

Notabene, dr Exley nie jest jedynym ekspertem od zdrowia zalecającym stosowanie krzemu do detoksu z Al

Christine Schaffner, ND, znana ekspertka od toksyczności Al. / aluminum toxicity, też zaleca  Enterosgel [dostępny w Polsce] do usuwania Al.

Zmniejsz narażenie na Al

Choć niemożliwe jest uniknięcie Al. w ogóle, to staraj się zmniejszyć jego używanie: unikaj aluminiowych garnków, folii aluminiowej i puszek. Eksperci ostrzegają, że gotowanie pomidorów w garnku aluminiowym, albo picie soku z puszki, z czasem może doprowadzić do toksyczności Al u podatnych osób.

Sprawdzaj etykietki na produktach, a wykryjesz Al.  w nieoczekiwanych np. produktach kosmetycznych takich jak antyperspiranty w postaci chloro hydratu glinu.

Nawet jeśli nie masz objawów, nie ignoruj ostrzeżeń

Oczywiście żadna dyskusja o Al nie byłaby kompletna bez ostrzeżenia o obecnym programie szczepień i programach geoinżynieryjnych opracowanych w celach 'kontroli' pogody. Sa to 2 najważniejsze sposoby narażania się na ten metal.

Oprócz picia wody mineralnej można prowadzić detoks odpowiednim odżywianiem wraz z odpowiednimi dawkami wit. C i E.

Inne produkty to: chlorella, kolendra, mineralny selen, bogaty w krzem skrzyp i aminokwas N-acetylocysteina.

Nie zapominaj czosnku, cebuli i warzywach kapustnych (brokuły, brukselka i jarmuż). One mogą pomóc w produkcji glutationu – najlepszego przeciwutleniacza.

Obecną erę słusznie nazwano „erą aluminium”, ale woda mineralna – bezpieczna, bezinwazyjna i opłacalna – może być najważniejszym sojusznikiem by ją przeżyć.

A safe and effective way to detox aluminum, scientist reports

Lori Alton, staff writer | 18.03.2019

Tłum. Ola Gordon

Źródło: https://www.naturalhealth365.com/effective-way-to-detox-aluminum-2910.html

6 thoughts on “Bezpieczny i skuteczny sposób usuwania aluminium z organizmu

  1. …uzbieraj duza ilosc kamieni krzemowych – wloz do gara – leza wszedzie – wymyj – zalej woda – z jakiegos filtra i masz wode krzemowa – albo zastosuj taki filtr na kran – dodatkowo kup srebran999 na allegro – cena ok 300 zl – wloz do sluchawki prysznica – masz wode koloidalna w nieograniczonej ilosci – gotujac cokolwiek wkladaj duzy krzemien do gara!!…przy okazji krzem jako pierwiastek zyci powoduje rowniez,ze schudniesz!!! GWARANTUJE!! na przestrzeni roku zjechalem ponad 20 kilo – nie robiac nic w tym kierunku””

  2. Zbierałam skrzyp w lipcu/sierpniu na łąkach za miastem. Czytałam, że uszczelnia naczynia kapilarne; piję np. kilka dni po 1 szklance; oraz to, że włosy bardzo po tym błyszczą.

  3. Kochani zadnej ziemi okrzemkowej nigdy !!!!

    Jedyna firma( amerykanska ) ktora ją sprowadza bierze ją po regeneracji gdzie wczesniej byla uzyta do neutralizacji chemii przemyslowej .Szczegolow nie znam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.