Strona główna > NWO > Bezczelna cenzura w watykańskim medium. Wycięto słowa Bergoglio chwalące Jałtę i potępiające chrześcijan z „Pieśni o Rolandzie”

Bezczelna cenzura w watykańskim medium. Wycięto słowa Bergoglio chwalące Jałtę i potępiające chrześcijan z „Pieśni o Rolandzie”

Polskojęzyczna wersja serwisu „Vatican News” okroiła wypowiedź Jerzego Bergoglio ps. „Franciszek” z 18 listopada podczas „audiencji” w Rzymie z udziałem argentyńskiego Instytutu ds. Dialogu Międzyreligijnego. Serwis wyciął fragment, w którym Bergoglio krytykuje postawę katolickich rycerzy z „Pieśni o Rolandzie” oraz słowa pochwały dla konferencji jałtańskiej. Aby się o nich dowiedzieć, trzeba przejrzeć hiszpańskojęzyczne wydanie.

– Z polskiej wersji newsa nie dowiemy się, że Franciszek krytykuje tu „Pieśń o Rolandzie”, gdzie zwycięzcy chrześcijanie darują życie muzułmanom, którzy przyjmą chrzest – pisze na Twitterze Adam Gwiazda.
Bergoglio skrytykował postawę rycerzy z XI-wiecznej „Pieśni o Rolandzie”. Rycerze po pokonaniu saracenów, dali im wybór: chrzest lub śmierć. Bergoglio nawał to „fundamentalistyczną mentalnością”, której „nie możemy zaakceptować, zrozumieć i która nie może już funkcjonować”.
W polskiej wersji ucięto także fragment, w którym w pochwalnym tonie Bergoglio wypowiadał się o konferencji jałtańskiej.
Bergoglio nawiązał do dokumentu z Abu Zabi. Stwierdził, że „nie ma alternatywy: albo wspólnie zbudujemy przyszłość albo nie będzie przyszłości”. Powiedział także, że na wieść o tym dokumencie, „jeden z bardzo mądrych europejskich polityków” powiedział, że „wykracza poza metodologię paktu, by zachować równowagę i pokój, co jest bardzo dobre”. – Pomyślmy o zakończeniu drugiej wojny światowej, pomyślmy o Jałcie; w Jałcie osiągnięto równowagę, by przełamać impas. Równowagę, która była słaba, ale możliwa. Tort został podzielony, a okres pokoju został zachowany, ale dokument ten, postawa zmierzająca do dialogu transcendentnego, tworzy braterstwo, przewyższa pakty, przewyższa politykę; jest polityczny, ponieważ jest ludzki, ale przekracza to, czyni go szlachetniejszym – miał powiedzieć cytowany przez Bergoglio polityk.

nczas.com, twitter.com, vaticannews.va

Źródło: http://kontrrewolucja.net/kosciol/bezczelna-cenzura-w-watykanskim-medium-wycieto-slowa-franciszka-chwalace-jalte-i-potepiajace-chrzescijan-z-piesni-o-rolandzie

OD REDAKCJI TENETE TRADITIONES: Po raz kolejny już widzimy, jak skrajny lewak, komunista, jawny heretyk, bluźnierca i apostata Bergoglio szydzi z fundamentalnych zasad etyki katolickiej, podstaw Chrześcijaństwa, pluje w twarz obrońcom Wiary katolickiej, chrześcijańskim Rycerzom epoki złotych wieków Wypraw Krzyżowych, jak również pluje w twarz Polakom i innym Narodom Europejskim, które po 1945 r. znalazły się pod okupacją najbardziej zbrodniczego, totalitarnego, komunistycznego czerwonego reżimu, co nazywa on w swej bezczelności „szlachetnym, ludzkim i braterskim pokojem”… Bergoglio wpisuje się więc idealnie w retorykę skrajnie lewicową i antychrześcijańską. Nic nowego, ot kolejny dzień modernistycznego Neokościoła, którego głowa, namiestnik Antychrysta, pluje w twarz Jezusowi Chrystusowi i Jego Świętym męczennikom… 
Fot. Gotfryd z Bouillon, Rajmund z Tuluzy, Boemund de Hauteville
i Tankred de Hauteville (autor: Gustave Doré).
Dokładnie 924 lata temu, 27 listopada Roku Pańskiego 1095, J. Św., Papież Bł. Urban II na synodzie w Clermont wezwał do udziału w wyprawie zbrojnej do Ziemi Świętej (I wyprawy krzyżowej).
Cześć i chwała Bohaterom, uczestnikom zbrojnych Pielgrzymek!

Święci Rycerze Chrystusowi – módlcie się za nami!

Błogosławiony Urbanie II – módl się za nami !

Za: http://tenetetraditiones.blogspot.com/2019/11/bezczelna-cenzura-w-watykanskim-medium.html
27.11.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.