Bez uprzedzeń

Niewielu współczesnych młodych Amerykanów zna okoliczności zakończenia II wojny światowej. Podobnie jest z Polakami. Przeredagowana na potrzeby propagandy narracja odwróconych pojęć skutkuje uporczywym przywiązaniem do waszyngtońskich zaleceń choćby były jak najbardziej irracjonalne. Posłuszni ideologii wielkiego brata posłowie postrzegają rzeczywistość jak trzeba i głosują choćby przeciw interesowi własnych wyborców i państwa. Od lat trzydziestu.

Wyidealizowany nieznośnie wizerunek Ameryki pomija fakt, że sojusznikami w tamtej wojnie byli właśnie Rosjanie i Amerykanie, którzy znakomicie potrafili dogadać się w podziale łupów naszym kosztem. Rozgromienie III Rzeszy za cenę potężnych strat w ludziach (po stronie Rosji ponad 20mln ofiar) tłumaczy szczególną oprawę corocznie obchodzonego Dnia Zwycięstwa. Na co dzień pomniki bohaterów, nieznanego żołnierza podtrzymują pamięć pozostałych przy życiu, uczą młodych.

W okolicznościowym przemówieniu 9 maja b.r. przytoczonym in extenso w niezależnej stacji amerykańskiej, Prezydent Rosji nawiązał do dzisiejszych przejawów nazizmu, powszechnie określanym jako neonazizm. Mówiąc o nim przypomniał o okrucieństwach jakich dopuścili się dawni naziści.

„Dzień dzisiejszy jest dniem bólu, dumy i wdzięczności dla tych, którzy bronili ojczyzny walcząc z nazizmem. Nasze zwycięstwo było odpowiedzią na zbrodnie wojenne nazistów, którzy uznając siebie za rasę wyższą wszczęli tamtą straszną wojnę. Podbijając Europę uważali, że zniszczą Rosję w kilka tygodni. Faktem jest, że dokonali tego najazdu z pogwałceniem umów międzynarodowych, przyczynili się do ogromnych strat, ale nie złamali ducha.

Obserwujemy dziś jak szereg krajów wypacza wydarzenia wojenne zapominając o honorze, ludzkiej godności, służą nazistom bezwstydnie ich gloryfikując, a okłamując własne dzieci zdradzają swych przodków.

Rosja gotowa jest do współpracy z każdym, kto ma wolę przeciwstawienia się terroryzmowi, neo-nazizmowi i ekstremizmowi. Dziś sprzeciw wobec głoszących ideologię śmierci stał się znów koniecznością.

Apelujemy do wszystkich odpowiedzialnych krajów, by przyłączyły się do stworzenia skutecznego systemu bezpieczeństwa dla wszystkich.

Nasz naród świadom jest cierpień i bólu każdej rodziny dotkniętej okrucieństwem wojny, której nie zapominamy oddając hołd żołnierzom za ich męstwo.”

Czy ktoś wie do kogo Prezydent Rosji adresował te słowa? To ci, którzy zamykają przed nim drzwi, niszczą jego wizerunek próbując wszelkich form nacisku. Przemówienie z Dnia Zwycięstwa było przesłaniem do mających się za wybranych. On doskonale zdaje sobie sprawę czym jest NWO, mafijna układanka Grupy Bilderberg i szatańska synagoga. Przesłanie było jasne: nie wtrącajcie się do spraw Rosji, bo nie zapomnieliśmy II wojny światowej i postąpimy tak samo, gdy sprowokujecie świat do III wojny.

Kiedy młodziutki, rumiany poseł RP opowiada, że roszczenia żydowskie są przejawem „długiej ręki Kremla”, to nie łzy bezsilności wobec głupoty cisną się do oczu, ale kanonada przekleństw. Tymczasem.

Jola

One thought on “Bez uprzedzeń

 1. To jest chyba kwestia interpretacji jego wypowiedzi.

  Akurat dziś swiat jest zdecydowanie bardziej wyrafinowany i zależny od siebie.

  Porownanie obecnych czasów do tych z I i II wojny to nieporozumienie jakieś.

  Można jedynie na podstawie i w interpretacji zarządców planistów jesli hipotetycznie przyjąć że mniej wiecej wiedzieli jak to bedzie wyglądać budując przyszlosc na podstawie tajemnej historii.

  A Państwa są szczególnie związane przez prawo miedzynarodowe na ktore putin sie powoluje non stop co jest irracjonalne jesli ma być przywodcom realnie silnego i wplywowego Kraju, który przejrzał kto i w jakim celu stworzył prawo miedzynarodowe.

  Mowiąc o terroryzmie i budowie cyfrowego , wspolnego systemu bezpieczenstwa , mówi o potrzebie zjednoczenia się w jedną całość , ale przecież to jest argument budowniczych NWO , ktorzy mają byc przeciwnikami Rosji.

  Kazdy kraj musi budować swoj wlasny niezlezny system bezpieczenstwa krajowego z ewentualna wspolpracą w celach wymiany informacji i ostrzegania.

  W przeciwnym wypadku Kraj silniejszy zdominuje słabszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.