Strona główna > Rosja > „Bestie Bandery” – już w marcu premiera nowej książki Marka A. Koprowskiego

„Bestie Bandery” – już w marcu premiera nowej książki Marka A. Koprowskiego

24 marca br. swoją premierę będzie miała najnowsza książka Marka A. Koprowskiego, dziennikarza i autora portalu Kresy.pl, pt. „Bestie Bandery. Kaci Małopolski Wschodniej”. Portal Kresy.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia i publikacji.

Małopolska Wschodnia i Lubelszczyzna były kolebką ukraińskich nacjonalistów. Stąd pochodziło najwięcej morderców, którzy z ogromnym sadyzmem dawali upust swym zbrodniczym instynktom, uczestnicząc w rzeziach Polaków, Żydów i Ormian.

Oto członkowie OUN-UPA, którzy wydawali rozkazy mordowania Polaków, jak i ci, którzy z azjatyckim okrucieństwem je wykonywali. Ich nazwiska nie powinny ulec zapomnieniu. W świetle prawa międzynarodowego są zbrodniarzami winnymi ludobójstwa ludności cywilnej.

Niniejsze opracowanie bazuje na bogatym materiale źródłowym. Książa autorstwa Marka A. Koprowskiego przytacza dokumenty OUN-UPA, zeznania ukraińskich morderców ujętych przez sowieckie organy bezpieczeństwa, a także ich wspomnienia i zapiski dostępne w innych źródłach. Przeplata się z nimi treść dokumentów sporządzonych przez polskich świadków ich zbrodni, zwłaszcza sprawozdań lokalnych Polskich Komitetów Opieki, wysyłanych do Rady Głównej Opiekuńczej.

„Bestie Bandery” zadają kłam oficjalnej propagandzie ukraińskiej, kreującej ukazanych tu osobników na bohaterów narodowych. Lektura tej książki pozwoli czytelnikowi zrozumieć, kim byli naprawdę.  Zbrodniarze nie powinni zostać anonimowi.

Wydawcą książki Marka A. Koprowskiego „Bestie Bandery” jest wydawnictwo Replika. Portal Kresy.pl jest patronem medialnym tej publikacji.

Czytaj także: „Kaci Wołynia” Marka A. Koprowskiego

Kresy.pl / materiały prasowe

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/bestie-bandery-juz-w-marcu-premiera-nowej-ksiazki-marka-a-koprowskiego/

19.02.2020

One thought on “„Bestie Bandery” – już w marcu premiera nowej książki Marka A. Koprowskiego

  1. To tak ku naszej pamięci, bo wielu myśli inaczej!

    Dr Kulińska o Janie Olszewskim (Izaaku Oksnerze): Żaden uczciwy człowiek nie powinien po czymś takim podać mu ręki. Były premier Jan Olszewski w rozmowie z „Super Expressem” wybielał Stepana Banderę twierdząc, iż ten nie miał nic wspólnego z Rzezią Wołyńską (L U DO BÓ J S T W E M !) i sugerował, że należałoby doszukiwać się sowieckiej roli w wywołaniu tej zbrodni….
    https://prawy.pl/66738-dr-kulinska-o-janie-olszewskim-zaden-uczciwy-czlowiek-nie-powinien-po-czyms-takim-podac-mu-reki/?fbclid=IwAR24qgwL0-D1kCpEmqXVjTSkPdKulgPZoLlcCIiqeCbQzhHicA3ZKH6fqGY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.