Strona główna > NWO > Apokalipsa > Eurosodoma – W Berlinie środki totalnej kontroli…

Eurosodoma – W Berlinie środki totalnej kontroli…

W Berlinie wprowadzono i uruchomiono amerykański system rozpoznawania twarzy. W tym mieście uruchomiono w trybie testowym system automatycznej identyfikacji twarzy, który został opracowany w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

a

Oficjalnym zadaniem systemu jest podwyższenie poziomu bezpieczeństwa w miejscach publicznych a także zapoznanie się z reakcją społeczną bo przecież liczni obywatele Niemiec przekonani są, że działanie tego systemu narusza ich osobistą wolność.

Projekt pilotażowy został uruchomiony na jednym z najbardziej zatłoczonych peronów stacji berlińskiej kolei elektrycznej Sudkreuz. Pojawiły się tam kamery video zdolne do sczytywania danych biometrycznych twarzy przechodniów. Teraz w bazie danych programu przechowywane są fotografie 250 ludzi, którzy zdecydowali się ochotniczo na wzięcie udziału w eksperymencie.

W przypadku odkrycia przez komputer zbieżności fotografii z twarzą człowieka pochwyconego przez kamerę komputer zawiadamia dyżurujących operatorów, donosi agencja TASS. W przyszłości planuje się wprowadzenie do bazy danych fotografii przestępców, którzy są poszukiwani. W Policji Federalnej Niemiec i w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych są bardzo zadowoleni z działania systemu. Pracownicy tych instytucji mają nadzieję, że program pozwoli zapobiegać popełnianiu przestępstw.

Jednocześnie reakcja społeczna na wprowadzenie systemu identyfikacji twarzy jest niejednoznaczna. Jak mówi pełnomocnik zarządu Berlina ds. ochrony danych osobowych Maya Smolchik, ten system niesie ze sobą „ogromne ryzyko” ponieważ teoretycznie „może być wykorzystywany do innych celów”. Podkreśliła również fakt zbyt dużej kontroli społecznej wobec ludzi.

Z kolei szef Niemieckiego Stowarzyszenia Adwokatów, Ulrich Schellenberg, zauważył, że działanie systemu jest potencjalną ingerencją w prywatne życie człowieka. Według niego jeżeli władze pragną wprowadzać ten system to trzeba zmienić prawodawstwo.

Za: http://3rm.info/main/68366-sredstva-totalnogo-kontrolya-v-berline-zapuschena-amerikanskaya-sistema-raspoznavaniya-lic.html

Data publikacji: 3.08.2017

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.