Strona główna > NWO > Bergoglio w nowym wywiadzie zaprzecza wiecznej karze :”Nie ma piekła…”

Bergoglio w nowym wywiadzie zaprzecza wiecznej karze :”Nie ma piekła…”

Najświeższe wiadomości z Watykanu –  w samą porę, aby zakłócić święty czas w roku — Triduum Paschalne:

Jak donosi pierwszy blog Secretum Meum Mihi, włoska gazeta La Repubblica – jedyna, którą Franciszek mówi, że czyta – opublikowała nowy wywiad Eugenio Scalfari, ulubionego rozmówcy Franciszka.

Scalfari:] Wasza Świątobliwość, podczas naszego poprzedniego spotkania powiedziałeś mi, że nasz gatunek zniknie w pewnej chwili i że Bóg, wciąż poza swoją twórczą siłą, stworzy nowe rodzaj. Nigdy nie rozmawialiście ze mną o duszach, które umarły w grzechu i pójdą do piekła, aby cierpieć przez całą wieczność. Powiedziałeś mi jednak o dobrych duszach, dopuszczonych do kontemplacji Boga. A co ze złymi duszami? Gdzie są one karane?

[Francis:]

„Nie są karane, ci, którzy się nawracają, otrzymują przebaczenie Boga i wchodzą w szeregi dusz, które Go kontemplują, ale ci, którzy nie żałują i nie mogą być dopuszczeni, znikają.

Nie ma piekła, je[st zniknięcie grzesznych dusz „.

(Źródło)

Poniższy skan, zaczerpnięty z La Repubblica, został dostarczony przez Secretum Meum Mihi jako dowód włoskiego oryginału:

To, że to oświadczenie to jest  zbrodnią herezji, jest ponad wszelką wątpliwość.

To katolicki dogmat, że dusze tych, którzy umierają w grzechu śmiertelnym, idą na wieczną karę i nie przestają istnieć lub „znikają”, ani też nigdy nie zostaną unicestwione przez Boga:

Ale [Chrystus] zstąpił w duszy, a On powstał w ciele, a On wstąpił równo w obu, aby przyjść na koniec czasu, osądzić żywych i umarłych i oddać każdemu według jego uczynków, tak bezbożnym, jak i wybranym, z których wszyscy powstali ze swymi ciałami, które teraz noszą, mogą otrzymywać według swoich uczynków, czy te uczynki były dobre, czy złe, ostatnią wieczną karę z diabłem i  wieczną chwałę z Chrystusem.

(Papież Innocenty III, IV Sobór Laterański, rozdz. 1; Rdz 429).

Ponadto oświadczamy, że zgodnie z wspólnym z Objawieniem Bożym, dusze tych, którzy odeszli w prawdziwym grzechu śmiertelnym, zaraz po ich śmierci, schodzą do piekła, gdzie są torturowani przez piekielne kary, a jednak w dniu sądu wszyscy ludzie wraz ze swymi ciałami staną się gotowi do złożenia sprawozdania z własnych czynów przed trybunałem Chrystusowym, „aby wszyscy otrzymali właściwe rzeczy z ciała,  tak jak to uczynił, czy to dobre, czy złe” [2 Kor. 5:10].

(Papież Benedykt XII, Edict Benedictus Deus, Denz 531)

Oczywiście dowody z Boskiego Objawienia są przytłaczające, ale teraz nie ma czasu w tym przełomowym poście, aby wymienić odpowiednie fragmenty z Pisma Świętego.

Pełny tekst tej ostatniej rozmowy z La Repubblica można obejrzeć pod tym linkiem (wymagana subskrypcja):

Pope: “It is an Honor to be called a Revolutionary” (La Repubblica, Mar. 29, 2018)

Będziemy dostarczać aktualizacje tej historii albo poprzez zmianę tego postu, albo poprzez opublikowanie postu uzupełniającego.
Bądźcie czujni.

O tak, i (spróbuj) mieć błogosławiony Wielki Czwartek!

March 29, 2018 / https://novusordowatch.org/

tłum. m,jasińska

UWAGA! SUPLEMENT VIDEO

Za: https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/03/29/bergoglio-nowym-wywiadzie-zaprzecza-wiecznej-karze-nie-ma-piekla/

Data publikacji: 29.03.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *