Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Bergoglio w awangardzie iluminizmu

Bergoglio w awangardzie iluminizmu

Papież Franciszek nakazuje suwerennym europejskim narodom by „burzyły mury” dla muzułmańskich imigrantów.

a1

Papież Franciszek powiedział w piątek, że marzy o Europie, w której „bycie migrantem nie jest przestępstwem”, nalegając na przywódców UE, by „burzyli mury” i zbudowali bardziej sprawiedliwe społeczeństwo.

A kobieta była ubrana w purpurę i szkarłat i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami. Miała w swej ręce złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości swego nierządu. A na jej czole wypisane było imię: Tajemnica, wielki Babilon, matka nierządnic i obrzydliwości ziemi” (Apokalipsa św. Jana 17:4-5, UBG).

NOTA REDAKTORA: Papieżowi Franciszkowi dopiero co przyznano nagrodę za jego wkład w zjednoczenie Europy. Przyjmując ją, domagał się on, by wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej „zatarły swoje granice” i umożliwiły niekontrolowany napływ muzułmańskich imigrantów. On w ogóle nie próbuje zjednoczyć Europy. Jego celem jest utworzenie globalnego imperium z sobą samym jako  jego przywódcą. Ludzie zapominają, że papież jest również królem Państwa Watykańskiego, suwerennego państwa i że zamierza on znacznie poszerzyć swój konglomerat. Antychryst.

Przywołując pamięć o dążeniach ojców założycieli Unii Europejskiej do integracji po II Wojnie Światowej, biskup Rzymu powiedział, iż stanowili oni inspirację, ponieważ „ośmielili się w sposób radykalny zmienić modele”, które doprowadziły do wojny.

„Dziś, bardziej, niż kiedykolwiek ich wizja inspiruje nas do budowania mostów i burzenia murów” – powiedział podczas audiencji w Watykanie, w której udział brała m. in. Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która znajdowała się w samym centrum starań Unii, by rozwiązać największy kryzys związany z falą uchodźców od czasu, gdy w 1945 r. zakończyła się wojna.

W retorycznym popisie, w którym pobrzmiewały echa legendarnej przemowy Martina Luthera Kinga „Mam marzenie” papież powiedział, że marzy o nowym humanizmie europejskim wspierającym ludzi ubogich, starszych, młodych oraz chorych.

Papież Franciszek przywołuje ojców założycieli Europy odbierając nagrodę UE

Odbiór nagrody za swoją rolę w „zjednoczeniu Europy”? Oto, co robią politycy i przywódcy światowi. W jakim właściwie biznesie on działa? W biznesie wypełniania proroctw o Nierządnicy Babilońskiej, w takim to biznesie…

„Marzę o Europie, w której bycie imigrantem nie jest przestępstwem, a wzywa do większego zobowiązania w imieniu godności każdej istoty ludzkiej” – powiedział. Komentarz papieża padł podczas przemowy, kiedy to 79-letniemu papieżowi wręczono europejską Nagrodę Karola Wielkiego za wkład w integrację Europy.

Nieoczekiwanie zdecydowawszy się ją przyjąć, Franciszek wygłosił typowo krytyczne przemówienie do słuchaczy, wśród których znaleźli się przełożeni głównych instytucji Unii, Rady, Komisji, Parlamentu i jej banku centralnego.

„Cóż ci się stało, Europo humanizmu, orędowniczko praw człowieka, demokracji i wolności?” – zapytał. „Co też stało ci się, Europo, domu poetów, filozofów, artystów, muzyków oraz literatów i literatek?”

Franciszek uczynił kwestię imigrantów próbujących dotrzeć do Europy jednym z charakterystycznych zagadnień swojego pontyfikatu

Regularnie narzekał on na „obojętność” społeczeństw zachodnich na ich niedolę, a w zeszłym miesiącu złożył szeroko nagłośnioną wizytę na Lesbos, greckiej wyspie znajdującej się na linii frontu kryzysu, powracając do Watykanu z trzema rodzinami syryjskimi szukającymi azylu od wojny domowej pustoszącej ich ojczyznę.

Zaatakował również to, co, jak mówi, jest arbitralnym podziałem, jaki czyni się pomiędzy szukającymi azylu, a tzw. migrantami ekonomicznymi – różnica, która leży u podstaw wizji Merkel oraz innych przywódców Unii co do tego, jak rozwiązać kryzys.

Zapożyczając wers od Elie Wiesela, pisarza i człowieka, który przeżył Holokaust, argentyński papież powiedział w piątek, że Europie potrzebna jest „transfuzja pamięci”, by uwolniła się ona od pokusy osiągania „szybkich i łatwych, krótkoterminowych zysków politycznych”.

Po odniesieniu się do kryzysu imigrantów Franciszek stwierdził, że Europa musi w sposób fundamentalny zmienić swój model gospodarczy, by móc dać młodym zamieszkującym kontynent bezpieczeństwo, jakiego potrzebują, by zbudować nowy świat.

„Jeżeli chcemy przemyśleć, na jakich fundamentach opiera się nasze społeczeństwo, to trzeba nam stworzyć godne i dobrze płatne miejsca pracy, w szczególności dla naszych młodych ludzi” – powiedział. „Wymaga to stworzenia nowych, bardziej globalnych oraz godziwych modeli gospodarczych, które nie służyłyby tylko nielicznym, lecz byłyby korzystne dla zwykłych ludzi i społeczeństwa jako całości.”

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz wyjaśnili powody, dla których zdecydowano się przyznać nagrodę tak regularnemu i pierwszoplanowemu krytykowi UE w felietonie dla francuskiego Le Monde.

„Niektórzy będą żartować, że Unia Europejska musi mieć się źle, skoro potrzeba jej pomocy ze strony papieża” – napisali. „Jesteśmy jednak przekonani, że papież Franciszek zasługuje na tę nagrodę po prostu dlatego, iż wysłał w kierunku Europy przesłanie nadziei. Być może potrzebowaliśmy Argentyńczyka, by okiem osoby postronnej spojrzał na głębokie wartości, które łączą wszystkich nas Europejczyków, by przypomniał nam o naszych silnych stronach. W końcu w czasie, gdy słowa „Europa” oraz „kryzys” wypowiadane są na jednym wydechu łatwo jest zapomnieć o tym, co Europa osiągnęła i do czego jest zdolna”.”

Geoffrey Grider

Tłumaczył Jacko. dziękuje w imię Jezusa.

Za: http://detektywprawdy.pl/2016/05/09/papiez-franciszek-nakazuje-suwerennym-europejskim-narodom-by-burzyly-mury-dla-muzulmanskich-imigrantow/

Data publikacji: 9.05.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.