Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Bergoglio spotyka się z „rabinami Europy”

Bergoglio spotyka się z „rabinami Europy”

Jak zwykle już polska wersja info watykańskiego jest odpowiednio spreparowana na rozmiar rozumu i oczekiwań polskich gojów – ,a więc albo otwarcie kłamie albo przeinacza fakty.

a200

Polska wersja wyciszyła fakt mówiący, że  jest to „pierwsze spotkanie” lub, że poruszono kwestie koszernego uboju. Przemilczano również np. oświadczenie Bergoglio mówiące, że „chrześcijanie i żydzi są błogosławieni”, a co jest otwartym bluźnierstwem, bo żydzi nie są błogosławieni. Błogosławieni przez Pana Boga są jedynie ludzie, którzy przyjęli ważny Sakrament Chrztu, a żydzi takimi nie są. Ponadto Bergoglio mówił o nakazie walki z „antysemityzmem”, a co również nie ma nic wspólnego katolicyzmem. Może być wręcz przeciwnie, bo katolicy mają religijny obowiązek „antysemityzmu”, o ile tylko wymaga tego Wiara sensu stricto, czy np. ochrona przed żydami socjalnego życia katolickiego w społeczeństwie.

„Konferencja Rabinów Europejskich” to zupełnie nowe ciało organizacji żydowskich w Europie. Ma ono nawet już swój lansowany skrót: CER. Nie ma wątpliwości, co do tego, że organizacja ta już często będzie gościła na Watykanie i nie jest wykluczone, że stanie się ona odpowiednikiem kolegium kardynalskiego, a jako taka będzie sterować zarówno tymże kolegium, jak i lokatorem Domu Marty, którym jest Bergoglio.

Jest to kolejny, bardzo groźny krok zmierzający do otwartego terroru żydowskiego przeciwko Kościołowi Chrystusa Pana. Może nawet jest to zapowiedź jawnego osadzenia Antychrysta na Watykanie.

(-)Red Gazeta Warszawska

 

Półwiecze dialogu katolicko-żydowskiego, zapoczątkowanego soborową deklaracją Nostra aetate oraz duchowa i religijna sytuacja na Starym Kontynencie – to tematy, które podjął Ojciec Święty spotykając się z delegacją Konferencji Rabinów Europejskich. Jest ona główną organizacją rabiniczną w Europie skupiając 700 przełożonych synagog.

Delegacja przybyła do Watykanu, by podziękować Franciszkowi za jego wsparcie dla sprawy wolności religijnej oraz przeciwdziałania skutkom islamskiego radykalizmu, których boleśnie doświadczyły ostatnio żydowskie wspólnoty w Paryżu i Kopenhadze. Przewodniczący rady, rabin Pinchas Goldschmidt z Moskwy, wyraził też nadzieję, że Papież dzięki swemu autorytetowi pomoże budować nowe mosty między ludźmi i „wyprowadzić Wschód i Zachód znad krawędzi wojny ku zjednoczonej i pokojowej Europie i światu”.

W odpowiedzi Ojciec Święty przypomniał m.in. o potrzebie nadania nowego znaczenia duchowemu i religijnemu wymiarowi życia ludzkiego na Starym Kontynencie:

„W społeczeństwie coraz bardziej naznaczonym sekularyzmem i zagrożonym ateizmem istnieje ryzyko życia, jakby Boga nie było. Człowiek jest często kuszony do postawienia siebie w miejsce Boga, do uznania siebie za kryterium wszystkiego, do myślenia, że może kontrolować wszystko, do czucia się władnym używać wszystkiego dookoła według własnego widzimisię. Tymczasem jest niezwykle ważne pamiętać, że nasze życie jest darem Boga i że Bogu mamy je zawierzać, Jemu ufać, do Niego zawsze się zwracać. Żydzi oraz chrześcijanie mają prawo i obowiązek ożywiania religijnego zmysłu we współczesnych ludziach i w naszym społeczeństwie, dawania świadectwa o świętości Boga i ludzkiego życia: Bóg jest święty, tak samo jak święte i nienaruszalne jest darowane przez Niego ludzkie życie”.

Franciszek wyraził ponadto zaniepokojenie powrotem nastrojów antysemickich w Europie. Nawiązał do obchodzonej niedawno 70. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, zwracając uwagę, że „pamięć o tym, co się wydarzyło tam, w sercu Europy, powinna służyć za przestrogę obecnym i przyszłym pokoleniom”. Papież potępił ponadto przejawy nienawiści i przemocy wobec chrześcijan i wyznawców innych religii.

Na spotkaniu w Watykanie zabrakło głównego rabina Rzymu Riccardo Di Segni, który udał się na uroczystości pogrzebowe swojego poprzednika na tej funkcji, Elio Toaffa. Ojciec Święty nawiązał do tego faktu:

„Wyrażam serdeczne współczucie z powodu wczorajszej śmierci rabina Elio Toaffa, byłego głównego rabina Rzymu. Towarzyszę modlitwą rabinowi Riccardo Di Segni, który miał być tu z nami, oraz całej wspólnocie żydowskiej Rzymu, z wdzięcznością wspominając tego męża pokoju i dialogu, który gościł Papieża Jana Pawła II podczas jego historycznej wizyty w Wielkiej Synagodze”.

tc/ rv

http://pl.radiovaticana.va/news/2015/04/20/papieskie_spotkanie_z_rabinami_europy/1138249

Za: http://www.gazetawarszawska.com/antykosciol/1443-rabinam

Data publikacji: 21.04.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.