Strona główna > NWO > Apokalipsa > Bergoglio: …jego korzenie są żydowskie

Bergoglio: …jego korzenie są żydowskie

Papież Franciszek: Chrześcijanin nie może być antysemitą, jego korzenie są żydowskie.

Demoniczna skorpioniada w Watykanie. Trzech rabinów świętuje następną wygraną bitwę.
Demoniczna skorpioniada w Watykanie. Trzech rabinów, w tym Bergoglio, świętuje następną wygraną bitwę.

– Antysemityzm musi zostać wyrzucony z serca i z życia każdego mężczyzny i każdej kobiety – stanowczo oświadczył Franciszek podczas audiencji dla przedstawicieli społeczności żydowskiej. Odbyła się ona w związku z 70. rocznicą łapanki w getcie w Rzymie i deportacji złapanych do Auschwitz (przypada dokładnie 16 października).

Franciszek powiedział delegacji rzymskich Żydów, że “chrześcijanin nie może być antysemitą”. – Sprzecznością byłoby, gdyby chrześcijanin był antysemitą, jego korzenie są żydowskie – podkreślił.- Antysemityzm musi zostać wyrzucony z serca i z życia każdego mężczyzny i każdej kobiety – powiedział Franciszek. – Będziemy modlić się za tyle niewinnych ofiar ludzkiego barbarzyństwa i za ich rodziny. Będzie to okazja do tego, by zachowywać zawsze czujność, aby nie odżyły pod żadnym pretekstem formy nietolerancji i antysemityzmu w Rzymie i na całym świecie.Papież mówił także o relacjach między Kościołem a wyznawcami judaizmu w Rzymie.- Od wielu stuleci wspólnota żydowska i Kościół rzymski razem żyją w tym mieście, mając za sobą historię, często naznaczoną przez nieporozumienia i autentyczną niesprawiedliwość – powiedział Franciszek. Przypomniał także, że ostatnie dekady przyniosły rozwój “przyjaznych i braterskich relacji”.Papież przypomniał, że już wcześniej w Buenos Aires pracował na rzecz dobrych stosunków przedstawicieli obu wyznań i chce to nadal robić jako biskup Rzymu. Przypomniał też, że w czasach Holocaustu zdecydowana większość katolików pomagała Żydom i ratowała ich przed deportacjami do obozów zagłady.- Nie byli na pewno świadomi potrzeby poprawy chrześcijańskiego zrozumienia dla judaizmu i może nawet mało znali życie samej wspólnoty żydowskiej. Mieli jednak odwagę robić to, co w tamtym momencie było słuszne: chronić brata, który był zagrożony – oświadczył papież. – Wspólna tragedia wojny nauczyła nas wspólnego podążania.

Jak przypomina “Times of Israel” było to pierwsze spotkanie z wyznawcami judaizmu podczas pontyfikatu Franciszka. Wśród delegatów, którzy spotkali się z papieżem, był naczelny rabin Rzymu Riccardo Di Segni.

– Papież Franciszek jest bardzo dobrym przyjacielem narodu żydowskiego i cieszymy się, że będzie on nadal rozwijać ścieżkę jego poprzedników w pogłębianiu katolicko-żydowskich relacji – powiedział na łamach “Times of Israel” rabin David Rosen z Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego.

Franciszek wspomniał także, że katolicy powinni zaprzestać wszelkich prób nawracania Żydów na własną religię.

ryx100

Za brak zdecydowanych wypowiedzi potępiających Holocaust wielokrotnie krytykowany był Benedykt XVI. Komentatorzy zarzucają mu, że zarówno podczas wizyty w Auschwitz w 2007 roku, jak i w Yad Vashem w 2009 nie mówił o odpowiedzialności Kościoła za pielęgnowanie nienawiści do wyznawców judaizmu.

– Niech imiona tych ofiar nigdy nie zaginą! Niech nigdy ich cierpienie nie będzie negowane, podważane czy zapomniane! – wzywał Benedykt XVI w centrum Yad Vashem, jednak komentatorzy uznali wtedy, że te słowa są niewystarczające. Kryzys w relacjach katolicko-żydowskich spowodowała także propozycja Benedykta XVI, żeby wynieść na ołtarze Piusa XII, papieża, któremu zarzuca się, że podczas II wojny niewiele zrobił dla ratowania Żydów i nie potępił Hitlera.

Za: http://gazetawarszawska.com/2013/10/11/bergoglio-jego-korzenie-sa-zydowskie/

Data publikacji: 11.10.2013

UWAGA! Ilustracja z podpisem dodana przez redakcję W-P. Również wytłuszczenia w tekście i podkreślenia pochodzą od redakcji W-P.

Komentarz redakcyjny: Żydomason-apostata (poznacie ich po owocach) Bergoglio nie przebiera już w słowach i nie ucieka się do wyrafinowanych aluzji lub eufemistycznych stwierdzeń, jak czynili to jego żydomasońscy poprzednicy w Watykanie, od Roncalli,ego do Ratzingera-Taubera, ale po prostu informuje otępiałych judeochrześcijan, nominalnych „katolików”, że w istocie są „młodszymi braćmi” w judeo-satanistycznej wierze „starszych braci”. I te brednie Franka „Świra” są przyjmowane bez szemrania, adekwatnie do wiary, przez masy judeochrześcijan, których me(n)dia zapewniają, że są katolikami. MROK (Międzynarodowy Ruch Okultystyczno-Kabalistyczny) stosuje bardzo prymitywny, aczkolwiek jeszcze bardziej skuteczny, zabieg socjotechniczny, pozornie „atakując” me(n)dialnie fałszywy kościół soborowy w obronie którego zwierają szeregi, pozbawieni wiedzy o religii katolickiej, judeochrześcijanie w przekonaniu, że bronią prawdziwego Kościoła Katolickiego. Przypomina się nieodparcie powiedzenie „Ciemnota umysłowa spętana fałszem propagandy jest betonem głupoty”, które w tym wypadku należałoby sparafrazować w następujący sposób: „Ciemnota religijna spętana fałszem herezji jest betonem apostazji”. Pożyteczną konkluzją będzie refleksja nad procesem sterowania i manipulacji, z którym   można się zaznajomić czytając materiał zamieszczony pod linkiem

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/w-usa-wkrotce-dostepne-karalucho-cyborgi-2013-10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.