Strona główna > NWO > Benedykt XVI oskarża Kościół o współudział w zbrodniach nazistowskich

Benedykt XVI oskarża Kościół o współudział w zbrodniach nazistowskich

Benedykt XVI korespondował latem z wiedeńskim Rabbim Arie Folgerem na temat wywołującego zmieszanie artykułu, który w lipcu Benedykt napisał na temat „Żydów”. Według LaStampa z 12 września, były papież nie wprost oskarżył „Chrześcijan” o to, że rzekomo nie traktowali „Żydów” z „należnym szacunkiem” między innymi przy interpretacji Starego Testamentu.

Ex-papież nawet powtórzył historyczne kłamstwo o „smutnej historii Chrześcijańskiego antyjudaizmu, prowadzącego do antychrześcijaństwa i antyjudaizmu nazistów”, mimo że naziści byli antykatolikami sami z siebie, zamykali klasztory, usuwali krucyfiksy i więzili tysiące księży. Kościół natomiast walczył o nich i ocalił setki tysięcy Żydów.

O utworzeniu państwa Izrael, założonego przez ateistów, którzy wypędzili ponad milion Palestyńczyków, odrzuconego przez prawowiernych ortodoksyjnych Żydów Benedykt XVI powiedział: „wierność Boga względem Izraela objawia się na nieprzewidziane sposoby”.

Na koniec Benedykt XVI stwierdził również, że dziś jest „znacznie większa jedność między Izraelem a Kościołem niż kiedykolwiek wcześniej”, mimo że Watykan utrzymuje stosunki tylko z małą frakcją raczej liberalnych Żydów o słabej wierze.

***

  • Jako, że to twierdzi żyd – niewiarygodne ! – m.jasińska (www.forumdlazycia.wordpress.com)

UWAGA ! Ilustracje zostały dodane, w celu przypomnienia kim jest Ratzinger-Tauber, przez Redakcję portalu W-P.

_____________

hi.news
14 

https://gloria.tv/article/SDedBoodbYge1paD9XTgJnHJi/replies

16.09.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *