Strona główna > NWO > Apokalipsa > Belgia: eutanazja nieuleczalnie chorych dzieci

Belgia: eutanazja nieuleczalnie chorych dzieci

dzieci eutanazja w Belgii - Wiadomości Wolna Polska

dzieci eutanazja w Belgii - Wiadomości Wolna PolskaBelgia: eutanazja nieuleczalnie chorych dzieci. Belgia za eutanazją nieletnich – parlament przyjął przepisy w tej sprawie. To pierwszy kraj, w którym prawo do wspomaganej śmierci nie jest ograniczone barierą wieku. Legalizację eutanazji najmłodszych poparło 86 deputowanych, 44 było przeciw, 12 wstrzymało się od głosu.Deputowani nie posłuchali apeli płynących z różnych stron o odrzucenie kontrowersyjnej ustawy.

Jej przeciwnicy demonstrowali w ostatnich dnia na ulicach Brukseli z Transparentami: „Trzeba leczyć, nie zabijać”. Przyjęta ustawa dopuszcza eutanazję nieletnich, którzy zostali uznani przez lekarzy za nieuleczalnie chorych, których cierpienia nie można uśmierzyć. Będzie ona przeprowadzana na ich życzenie, za zgodą rodziców.

– Dla mnie to barbarzyństwo – mówił przeciwnik eutanazji, który protestował przed parlamentem. – To znieczulica. Kto będzie następny? Noworodki, wcześniaki, i będziemy to tłumaczyć praktycznym podejściem? Rola rodziców polega na opiece, a nie uśmiercaniu własnego dziecka. Nasz syn przed śmiercią ciężko chorował, ale nie wyobrażam sobie, że mógłbym się zgodzić na jego eutanazję – mówił jeden z protestujących.

Chore dzieci zostały zdradzone – mówili przeciwnicy kontrowersyjnej ustawy. Podkreślali, że dzieci, podatne na wpływy z zewnątrz, niedojrzałe, nie są w stanie świadomie zgodzić się na eutanazję.

Socjaliści chcą nowelizacji przepisów z 2002 r., kiedy w Belgii zalegalizowano wspomaganą śmierć osób pełnoletnich.

Za: http://tvp.info/informacje/swiat/belgia-eutanazja-nieuleczalnie-chorych-dzieci/14003933

Data publikacji: 14.02.2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.