Strona główna > Świat > Bękarty Wojny cz 2

Bękarty Wojny cz 2

Czyli jak śmiercionośny Nowiczok, okazał się wścieklizną.

Tylko gdy wmawiano światu że otruto Siergieja Skripala i jego córkę Ghuta już była stracona. Sytuacja w Ghucie rozwijała się szybciej niż przewidywali analitycy CIA.
Politycy brytyjscy i media powołując się na słuzby specjalne co kilka godzin stawiali nowe tezy, gdy poprzednie upadaly i były mało przekonujące.
Pierwsze informacje mówiły jedynie, że otruto podwójnego szpiega, płk. GRU  Siergieja Skripala i jego córkę. Straszną, zagadkową substancją określaną jako „Nowiczok”. Tylko tyle wystarczyło by bezmózgowcy te fakty utożsamili z Putinem i Rosją.
Tak naprawdę służby nie kierują się mściwością, tylko logiką. Zabito by go gdyby stanowił zagrożenie dla Rosji, ale nie zabija się agentów z zemsty. Siergieja Skripala nie stanowił żadnego zagrożenia dla Rosji. Faktycznie Skripal był pułkownikiem GRU , a raczej dywersantem zwiadowcą. Przeszedł w stan spoczynku ze względu na stan zdrowia (cukrzyca) w 1999 r, pracował dorywczo w administracji publicznej MSZ-tu, a od 2001 pracował w jednostkach terytorialnych okręgu moskiewskiego.

–Fot 3: Sergiej Skripal
 Zwerbowany przez Brytyjczyków w 1995 gdy pracował na placówce dyplomatycznej w Hiszpanii. Jako oficer prowadzący GRU ujawnił nazwiska swoich dwunastu podopiecznych. Ponadto potwierdził, położenie niektórych obiektów na kosmodromie w Piesecku. Całość dziewięcioletniej działalności szpiegowskiej Siergieja wyceniono na nieco ponad 100 tyś $, za te pieniądze chciał ukończyć budowę domu w Rosji. Został aresztowany 2004 roku. Zwolniony i wymieniony w 2010 roku na agentów rosyjskich, aresztowanych w USA. Po zwolnieniu osiadł w Wielkiej Brytanii (Salisbury), gdzie jako były agent czasami prowadzi wykłady o GRU dla adeptów MI6 i akademii wojskowych.
Może to M-16 obawiało się, że ten podwójny agent sprzeda Rosjanom jakieś tajemnice, a może rząd jej królewskiej mości nie chciał pasożytowi płacić renty na stare lata. Nie było żadnych przesłanek by teraz w przededniu wyborów prezydenckich w Rosji, Putin zapragnął jego śmierci.

 

Co do trucizny Nowiczok, to operacyjna nazwa nowej toksyny, opracowanej w ZSRR w latach 70-tych paraliżującej układ nerwowy[2]. Dla bezpieczeństwa w Rosji toksyny te nie miały nazwy, CIA tym mianem określała całą grupę rosyjskich, nowych środków paralityczno-drgawkowych jako Nowiczok. USA i Wielka Brytania usiłowały otrzymać takie toksyny, przez następne lata. Miedzy innymi pracowano nad podobnymi toksynami w Porton Down[3], oddalonym o kilka kilometrów od Salisbury gdzie zatruto Sergieja i jego córkę.

 

Zatrutego Siergieja znaleziono z córką na ławce nieopodal restauracji, kilka kilometrów od domu. Niebawem okazało się że ta straszna trucizna nie jest taka straszna, pułkownik i jego córka żyją.

Na miejscu MI5 odwaliła medialny show, przebierając techników w kosmiczne stroje jak z wojen gwiezdnych, którzy uwijali się wśród niczym nie zabezpieczonych policjantów i strażaków. Zapakowano w folie samochód policyjny, wycięto ławkę na której siedzieli poszkodowani, wszystko wywieziono do Porton Down.
Niebawem na fejsie ujawnił się „rosyjski naukowiec” Władimir Uglew, który miał być obok innych rosyjskich naukowców  twórcą Nowiczoka. To on podał, że Rosjan otruto Nowiczokiem i zapewniał że trucizna pochodzi z Rosji. Twierdził, że truciznę opracowano w Instytucie biochemicznym mieście Wolsk w obwodzie saratowskim. Problem w tym , ze instytut ten nigdy nie pracował nad bronią chemiczną, nie realizował żadnych wojskowych programów. Niebawem brytyjskie MSZ usunęła tego tweeta o pochodzeniu nowiczoka[4].

 

Kolejną informacją spreparowaną przez MI5, dotyczyła kaszy masowego rażenia. Według tej tezy Sergiej miał ochotę na kaszę gryczaną i prosił córkę by ta przywiozła ją samolotem z Moskwy. Ta sprawę zleciła koleżance, w dostarczonej kaszy miał się znajdować nowiczok[5]. Wynika z tego jdynie fakt, że po brexsicie nie można w Anglii kupić nawet kaszy gryczanej i liści laurowych.
Fot 4:Jeden z kotów Skripala, tego kota zamordowało MI5. Los brytyjczyka jest nieznany.
 Niebawem okazało się, że źródło infekcji znajdowało się w domu Skripala. Rosjanie zasugerowali by przebadać zwierzęta w jego domu. Gdy weterynarz uzyskał dostęp do jego domu okazało się, ze dwie świnki morskie już nie żyją, a piękny czarny kot pułkownika był wstanie agonalnym[6]. Okazało się że od niego zaraził się wścieklizną pułkownik i jego córka. Gdy Rosja dopytywała się o stan zdrowia kota i chciała go przebadać, MI5 zlecił jego likwidacje weterynarzowi. Nakazała go uśpić, by ten nie dostał się w ręce wroga [7].

 

By utrzymać całą sytuacje w tajemnicy MI5, odizolował już wyleczoną córkę i pułkownika od kontaktu z światem zewnętrznym, wtym z najbliższą rodzinną. Ofiary kota przetrzymywane są w pobliskiej bazie wojskowej, i wcale nie są bezpieczne. Taka plama na honorze brytyjskiego kontrwywiadu i pani premier May musi być zatuszowana. Tu już chodzi o bezpieczeństwo państwa, wydalono półtora setki ambasadorów z Rosji, USA i UE, zagrożono światu III wojną światową. Jak zechca utrzymać tą tajemnicę brytyjczycy przed światem trudno powiedzieć, jeszcze trudniej sobie to wyobrazić.

 

Niebawem Szef brytyjskiego laboratorium stwierdził, że badacze nie są w stanie zidentyfikować źródła pochodzenia nowiczoku. Tym samym nie wiadomo, czy substancja użyta przy ataku na Siergieja Skripala, została wyprodukowana w Rosji[8]. To prawdza szczególnie gdy chodzi o wściekliznę.

 

W wyniku kampanii pomówień Rosjanie chcieli badać atak na Skripala z Brytyjczykami. Złozony wniosek na forum organizacji do spraw zakazu stosowania broni chemicznej (OPCW) przepadł. Brytyjczycy ocenili propozycje Rosjan jako perwersyjną [9].
Wielka Brytania, obok USA i Francji nadal prze do konfliktu. Wydaje się bardziej zaangażowana nawet od USA, strasząc swoimi samolotami stacjonującymi na Cyprze Rosję i Syrię.

 

Skąd tyle nienawiści ? To nie nienawiść to biznes i chciwość. Jest pięć prywatnych naftowych koncernów światowych, których udziałowcy dzielą między siebie zyski z tych korporacji i lobują na rzecz swoich firm. Są to firmy amerykańskie, francuskie i brytyjskie: Chevron, Shell, Total, BP, Exxon. Total jest Francuski, BP (British Petroleum) należy do Anglików. BP jako podpora brytyjskiej gospodarki poniósł ogromne straty, po wypadku na platformie Deepwater Horizon w Zatoce Meksykańskiej, BP zarządzana przez Boba Dudley’a sprzedała aktywa za 38 mld $ i wysprzedaje je dalej. Dla Brytyjczyków jest niezbędne by BP odzyskała swoją pozycje na rynku, inaczej brexitu nie będzie.

 

13 kwietna Rosjanie opublikowali materiał filmowy zeznań światków inscenizacji brytyjskich służb specjalnych w Dumie, Wschodniej Gucie. Pozoracji ataku dokonała organizacja humanitarna Białych Hełmów. Na przedmieściach miasta znaleziono zapasy zachodnich związków toksycznych. Dziś miała dotrzeć do Dumy komisja OPCW
Fot 5: Chlor jednego z krajów NATO, znaleziony w Wschodniej Ghucie

Albo i nie gdyż rozpoczęła się wojna, a rejon Damaszku jest silnie bombardowany.

Autor wyraża zgodę na swobodne rozpowszechnianie materiału


Za:  http://fischer.neon24.pl/post/143269,bekarty-wojny-cz-2
Data publikacji: 14.04.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.