Strona główna > Bez kategorii > BĘKARTY DIABŁA O TRZECIEJ ŚWIĄTYNI I MOSHIAHU

BĘKARTY DIABŁA O TRZECIEJ ŚWIĄTYNI I MOSHIAHU

Źródło: http://www.moshiach.ru/moshiach/geula/43_5_5.html#ixzz1tKIPJAYJ

Za: http://3rm.info/23618-deti-dyavola-o-tretem-hrame.html

Data publikacji: 28.04.2012

Tłum. RX

W jednej ze swoich gawęd poświęconej objawieniu Moshiah’a, lubawiczewski rebe podkreśla, że to objawienie może nastąpić bardzo szybko, tak szybko, że w ciągu kilku minut my wszyscy możemy znaleźć się w Trzeciej Świątyni w której coheni (kapłani judejscy) bezzwłocznie przystąpią do podjęcia swoich obowiązków. Za podstawę dla tego stwierdzenia rabina posłużyła ustawa żydowskiego prawa zabraniająca cohenom picia wina nawet w naszych czasach w obawie przed ich upiciem się bo przecież pijany ma zakaz posługi w świątyni. W związku z tym rabin stawia pytanie: „Ale przecież zgodnie z żydowskim prawem wystarczą 24 minuty żeby wytrzeźwieć od opicia winem i jeżeli tak to dlaczego cohenom zabroniono picia wina? Przecież nawet jeśli on upije się to przez 24 minuty wytrzeźwieje i będzie całkowicie gotów do posługi w świątyni?”

Ale rzecz w tym, że zgodnie z zakazującą ustawą, Trzecia Świątynia może zejść z góry, odbudowana cała w swojej okazałości w czasie mniejszym niż 24 minuty i wtedy ten „nasz” cohen, który upił się winem, nie zdąży wytrzeźwieć ze swojego opilstwa. I dlatego, w oparciu o tę ustawę, cohen ma zakaz picia wina nawet w naszych czasach. „Stąd, zauważa rabin, widzimy, że kiedy my liczymy czas do zbudowania Trzeciej Świątyni to koniecznie musimy pamiętać, że Świątynia może zejść z góry w ciągu kilku minut…”.

Źródło: http://www.moshiach.ru/moshiach/geula/3781.html # ixzz1tKH8Hdeo

CAŁA  PRACA  ZAKOŃCZONA.

Teraz, po prawie dwutysiącletnim wygnaniu, kiedy jesteśmy już bardzo blisko Wyzwolenia, zaczyna się spełniać proroctwo Yeshayahu: „I przywrócę Ja twoich sędziów jak dawniej i doradców twoich jak na początku”. Najwyższy posyła swojego proroka, lubawiczewskiego rebe króla Moshiaha שליט”א i objawia ludowi Izraela: „My jesteśmy u końca drogi!”.

Oczy sprawiedliwego widzą to co nam zwykłym ludziom nie dane jest ujrzeć. Sprawiedliwy widzi i opowiada nam: ukończone jest dzieło zbierania iskier świętości, które żydzi zbierali od czasów ucieczki z Egiptu, świat jest gotowy! Po ukończeniu naszego dzieła w okresie wygnania cały świat płonie ogniem świętości, ogniem boskim. Zaczęło się to już od pierwszego „maamara” (filozoficznego rozważania), który rabin wygłaszał obejmując kierownictwo ruchem Lubawiczerów. Ponadto „maamar”, wyjaśnia on, tak jak siedem pokoleń zwierzchników Chabadu odpowiada siedmiu pokoleniom sprawiedliwych, którzy „sprowadzili Shehinę na dół” po tym jak ona z powodu grzechów poprzednich pokoleń zniknęła.

„A teraz”-mówi rebe-„kiedy zaczyna się czas siódmego pokolenia przywódców Chabadu to my odpowiadamy pokoleniu Mosce Rabbenu, który „sprowadził Shehinę na dół” w ten sposób, że zbudował Mishkan, siedzibę Najwyższego. Tak i my (chociaż to nie było po naszej woli i nawet wbrew naszemu pragnieniu) jesteśmy wybrani żeby być siódmym pokoleniem, które „sprowadza Shehinę na dół” i kończy dzieło. Od tego czasu w przeciągu ponad 50 lat rebe bez przerwy powtarza, że nasze pokolenie jest siódmym pokoleniem, pokoleniem Wyzwolenia. A w 5751 roku (1991) rebe wystąpił z apelem, który nakazał publikować wszędzie i w którym mówił, że jesteśmy tymi którzy mają zaszczyt posiadania w swoim pokoleniu zwierzchnika przez którego Najwyższy przekazuje przepowiednię, że nadszedł już czas Wyzwolenia. Rebe podkreśla, że mówi on to w świetle przepowiedni i że jest to wiarygodny fakt.

Rebe dodaje, że Moshiah już rozpoczyna ujawniać siebie na tym świecie. I tutaj rebe wskazuje na wydarzenia, które miały ostatnio miejsce i wyjaśnia, że są one rezultatem rozpoczynającej się działalności Moshiaha.

Na przykład o wojnie w Zatoce Perskiej rebe mówi, że wojna jest opisana w midraszu „Yalkut Shimoni”, gdzie mówi się tak: „W tym roku, kiedy ujawni się król Moshiah, wszystkie państwa świata rzucają sobie nawzajem wyzwania, król Persji, król arabski, itd. I mówi Najwyższy synom Izraela: „Synowie moi, nie bójcie się! Wszystko co zrobiłem, zrobiłem dla was…Nadszedł czas waszego Wyzwolenia”.

„I od tego czasu”- mówi rebe- „wstępujemy już w czasy kiedy pojawia się Moshiah i wieści Izraelowi: „Nadszedł czas waszego Wyzwolenia””.

Wielka fala repatriacji żydów z krajów WNP i innych krajów do Ziemi Świętej, kompletnie bezkrwawy upadek reżimów komunistycznych i innych (na przykład w Chinach, Korei i Jugosławii) to owoc działalności króla Moshiaha w dziedzinie naprawy świata.

„W tej chwili”- mówi rebe- „znajdujemy się u kresu szóstego tysiąclecia. I zgodnie z tym co powiedziano wyżej o tym, że każde tysiąclecie odpowiada jednemu dniowi stworzenia, my żyjemy teraz w porze popołudniowej dnia szóstego i już musimy przygotowywać się do dnia siódmego szabatu, który odpowiada siódmemu tysiącleciu o którym nasi mędrcy powiedzieli, że ten dzień jest dniem pełnej pomyślności, szczęścia i wypoczynku. Moshiah już tu jest!

Trzeba tylko otworzyć oczy i ujrzeć to.

Musimy być przygotowani do ujawnienia się króla Moshiaha w ten sposób, że każdy z nas zrobi wszystko co w jego mocy żeby umocnić się w wypełnianiu Tory i pomnażaniu dobrych uczynków. Gdyby było 10 upartych żydów, którzy wytrwale domagali by się i radzili się co i jak można zrobić żeby przyspieszyć przyjście Moshiaha to Moshiah już dawno by przyszedł!”.

Nasze pokolenie ma zaszczyt być tym pokoleniem o którym prorokuje święta Tora i które ujrzy koniec ciężkiego wygnania i początek czasu, którego oczekuje cały świat od chwili stworzenia. W najbliższej przyszłości Najwyższy stworzy swoje królestwo na oczach całego świata. Nadszedł czas kiedy Najwyższy ustanawia swoje mieszkanie w naszym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.