Jaki będzie globalny rynek biometryczny za sześć lat?

aFirma Markets and Markets wydała nowy przegląd rozwoju globalnego rynku biometrycznego do roku 2020. Rosyjski portal biometryczny BIOMETRICS.RU informuje, że zgodnie z oczekiwaniami autorów prognozy, wielkość globalnego rynku biometrycznego za sześć lat wyniesie 23,54 miliardów dolarów.

Średni roczny wzrost analizowanego rynku szacuje się dla danego okresu na 17,6%. Technologia biometryczna będzie miała największe rozpowszechnienie w działalności struktur rządowych, sferze bankowości i finansów, kontroli imigracyjnej, obronie. Ciąg dalszy rozprzestrzeniania biometrii przewiduje się w systemie zdrowotnym, systemach kontroli dostępu, biometria będzie coraz częściej na prawach jazdy, legitymacjach, systemach głosowania. Nowa ważna tendencja – powszechne stosowanie danych biometrycznych w elektronice i systemach bezpieczeństwa w domu.

Autorzy prognozy wyznaczyli perspektywy rozwoju konkretnych technologii i systemów biometrycznych, polegające na identyfikacji według linii papilarnych, tęczówki, twarzy, żył, głosu, wzoru podpisu i DNA. Według analityków Markets and Markets trzy „duże biometrie” – technologia rozpoznawania linii papilarnych, twarzy i tęczówki – w tym okresie będą trzymać pozycję lidera.

Przypomnijmy, że ewolucja rynku biometrycznego wcześniej została omówiona w przeglądzie Wintergreen Research, ale jej eksperci nie patrzyli tak daleko i ograniczyli prognozę na okres do 2019 roku. Ich oczekiwania były bardziej powściągliwe, ale nadal optymistyczne: Wintergreen Research przewiduje, że w ciągu pięciu lat światowy rynek biometryczny wyniesie 16,7miliardów dolarów (w porównaniu z 5,2 miliardów dolarów w 2012 roku).

Źródło: Rosyjski portal biometryczny BIOMETRICS.RU

http://www.biometrics.ru

Tłum z j. ros. Olga Ka

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *