Strona główna > NWO > Jaki będzie globalny rynek biometryczny za sześć lat?

Jaki będzie globalny rynek biometryczny za sześć lat?

aFirma Markets and Markets wydała nowy przegląd rozwoju globalnego rynku biometrycznego do roku 2020. Rosyjski portal biometryczny BIOMETRICS.RU informuje, że zgodnie z oczekiwaniami autorów prognozy, wielkość globalnego rynku biometrycznego za sześć lat wyniesie 23,54 miliardów dolarów.

Średni roczny wzrost analizowanego rynku szacuje się dla danego okresu na 17,6%. Technologia biometryczna będzie miała największe rozpowszechnienie w działalności struktur rządowych, sferze bankowości i finansów, kontroli imigracyjnej, obronie. Ciąg dalszy rozprzestrzeniania biometrii przewiduje się w systemie zdrowotnym, systemach kontroli dostępu, biometria będzie coraz częściej na prawach jazdy, legitymacjach, systemach głosowania. Nowa ważna tendencja – powszechne stosowanie danych biometrycznych w elektronice i systemach bezpieczeństwa w domu.

Autorzy prognozy wyznaczyli perspektywy rozwoju konkretnych technologii i systemów biometrycznych, polegające na identyfikacji według linii papilarnych, tęczówki, twarzy, żył, głosu, wzoru podpisu i DNA. Według analityków Markets and Markets trzy „duże biometrie” – technologia rozpoznawania linii papilarnych, twarzy i tęczówki – w tym okresie będą trzymać pozycję lidera.

Przypomnijmy, że ewolucja rynku biometrycznego wcześniej została omówiona w przeglądzie Wintergreen Research, ale jej eksperci nie patrzyli tak daleko i ograniczyli prognozę na okres do 2019 roku. Ich oczekiwania były bardziej powściągliwe, ale nadal optymistyczne: Wintergreen Research przewiduje, że w ciągu pięciu lat światowy rynek biometryczny wyniesie 16,7miliardów dolarów (w porównaniu z 5,2 miliardów dolarów w 2012 roku).

Źródło: Rosyjski portal biometryczny BIOMETRICS.RU

http://www.biometrics.ru

Tłum z j. ros. Olga Ka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *