Strona główna > Rosja > Będzie ciężka wojna ! Zginą setki milionów ludzi !

Będzie ciężka wojna ! Zginą setki milionów ludzi !

„BĘDZIE CIĘŻKA WOJNA! ZGINĄ SETKI MILIONÓW LUDZI!” – Kazanie Biskupa Banczeńskiego Longina (Żara). (Video, pobrać tekst kazania).

a5

Pobierz tekst kazania:  zajijayte-istinu-EP-Longin-jar.doc [40,5 KB]

Chwała Bogu! Są na Rusi prawdziwi i dobrzy pasterze Boży, którzy wykazują troskę o owce. „Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!” (Mt 13,43) Film video został zapisany na telefon komórkowy w Banczeńskim monasterze Świętego Wniebowzięcia w Święto Pokrowu (Opieki Najświętszej Bogurodzicy).

Film video (15:52) Kazanie – krzyk wołającego na pustyni, biskupa Longina Żara

Tekst filmu wideo:

„(brak dźwięku na początku) …. i którzy oddali całe swoje życie za nas, żebyśmy byli szczęśliwi, a dziś pozostają gdzieś zapomniani, bezsilni, starzy, a my, „szczęśliwi”, pijemy, tańczymy i bawimy się i zapominamy, jak macierzyńskie serce czeka na nas. Ojciec, który pracował dzień i noc, trudził się po to, abyśmy byli szczęśliwi i żeby wszystko u nas było gotowe. Nienawidzimy go. Dlaczego żyjemy? Dlaczego bracia i siostry, dziś jesteśmy na tej ziemi?

a3

Po to, żeby czynić zło ..? Po to, aby zabijać siebie nawzajem ..? Nie. Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani dziećmi Bożymi. Szerzcie dobro. Kochajcie i przebaczajcie wszystkim. Życie jest krótkie, czasy ostatnie. Pan Bóg przyjdzie sądzić ten świat. Jak nas zastanie, tak i będzie i Sąd Boży nad nami. Bóg przebaczał wszystkim. Ani jednego grzesznika na ziemi nie pozostało bez przebaczenia. On powiedział: „Przyszedłem, aby przebaczać.” To była wola Pana – przebaczyć wszystkim grzesznikom i zabrać nas wszystkich do Królestwa Bożego.

Ale dzisiaj ludzie nie chcą służyć Bogu. Mówiłem wam, że ciężkie czasy już nadeszły. Oszukujemy swój naród prawosławny – patriarchowie, biskupi, kapłani. Chcemy pokazać inną drogę do życia wiecznego, nie tę, którą Pan nam zostawił. Co sądzicie, bracia i siostry, czy święci Ojcowie naszej Cerkwi, nie mogli się zebrać wszyscy razem: prawosławni, katolicy, protestanci, baptyści, świadkowie Jehowy i powiedzieć: „Jesteśmy Braćmi i Siostrami w Chrystusie”?!

Ale nie, Bóg oddzielił herezje od prawdy. I są to wrogowie Boga, wrogowie naszej Cerkwi Prawosławnej, wrogowie Bogurodzicy. Nie mam nic przeciwko człowiekowi (heretykowi – dod.), ale przeciwko naukom heretyckim musimy powstać i nie dopuścić w naszej Cerkwi, w naszej Prawosławnej Wierze tego bluźnierstwa.

Dzisiaj modliliśmy się z wami, płakaliśmy, prosiliśmy Pana Boga, spożywaliśmy w Eucharystii Ciało i Krew Zbawiciela. A gdybyśmy przyszli i tańczyli tak, jak tańczyli „Kazaczka” w Moskwie, w cerkwi, to myślę, że nie byłoby to Cerkwią Bożą! A byłoby to zbiorowisko szatana. Ci ludzie utracili uczucia chrześcijańskie. Jak można tańczyć przed ołtarzem? Jak można mówić, bracia i siostry, że mamy inną wiarę, że inne nauczanie powinno być w naszej Cerkwi?

Nie wierzcie im! Są to ludzie, którzy przygotowują drogę dla Antychrysta. Są to odszczepieńcy i zdrajcy naszej świętej Wiary Prawosławnej. I prosimy Was wszystkich wytrwać w prawdzie, bracia i siostry! Święci ojcowie mówili, tak, przyjdą takie czasy, oni was zdradzą, zorganizują ten Synod (jak widać – Wilczy Sobór – dod.), Łże-Synod, Synod szatana, antychrysta i oni zdradzą prawdę Bożą i będą was prześladować.

Myśleliśmy, że to nie teraz, ale później. Ale widzimy, bracia i siostry, kiedy biorą naszą świętość, Ojczulka Serafina z Sarowa i dają święte relikwie jezuicie-heretykowi Papieżowi Rzymskiemu! Ten grzech nie może być wybaczony! Kiedy nasi biskupi, metropolici stawiają tron ​​(stół ofiarny) na środku cerkwi, żeby ludzie widzieli służbę w Cerkwi, a nie na ołtarzu za ścianą – to już jest herezja. Łacińska herezja. I oni niczego się nie boją.

Tak, nadszedł czas. Nadszedł czas, bracia i siostry, aby się modlić, prosić Pana Boga, żeby Pan Bóg zatrzymał ich, tę obrzydliwość. Ale Święci Ojcowie powiedzieli, że ta obrzydliwość będzie! Przyjdzie! Nie mogę teraz dokładnie przytoczyć słów, że ta obrzydliwość przyjdzie, tam, gdzie jest najświętsze miejsce – ołtarz, przed ołtarzem. Tak oni tańczyli w Moskwie (przed ołtarzem).

Czy Patriarcha nie widzi, jak oni tańczą przed ołtarzem i tańczą „kazaczoka” i śpiewają pieśni sekciarskie? Zdrajcy, odstępcy, słudzy szatana! Nie wiem, czy jest czas dla was, czy nie ma, ale proszę – niech się nawrócą i przyjdą wszyscy do Pana Boga.

Chcę, aby pozostał w waszych duszach pokój. Przecież chcę być z Bogiem i ze swoim ludem. Nie będę ukrywał niczego przed wami. Zawsze będę mówił prawdę. Kiedy nas zamknięto na Synodzie to powiedzieli: nikt nie powinien wiedzieć, co tu się dzieje. A dlaczego Cerkiew Boża nie powinna wiedzieć? Dlaczego ludzie, którzy budowali cerkwie, monastery, nie powinni znać prawdy? A po co jesteście nam potrzebni, bracia i siostry? Żebyście nas karmili, ubierali nas, budowali nam cerkwie, a my prowadzimy was do otchłani, na wieczne męki za to?!

Hańba i wstyd! Nawracajcie się Prawosławni! Opamiętajcie się! Nadszedł czas spowiedzi! I nie trzeba bać się niczego! Nie trzeba bać się niczego! Bądźcie wierni Panu Bogu, kanonom naszej Prawosławnej Cerkwi i słuchajcie Świętych Ojców, którzy wszystko napisali i powiedzieli nam, jakie czasy przyjdą i oni powiedzieli nam, co powinniśmy robić.

Chwała Bogu, nie poszliśmy na ten Synod (Sobór na Krecie – dod.), ale w dniach 2-3 lutego (2016 r. na Soborze Biskupów – dod.), był taki dokument, że ten Synod jest dobry, że on nie narusza Dogmatów Cerkwi Prawosławnej i że my, biskupi Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, „wszyscy jesteśmy z nim zgodni!” A dlaczegoby teraz nie uzyskać zgody? Trzeba drugi Synod (dod. – Sobór Biskupów) zwołać, aby wycofać ten dokument (uwaga – chodzi o to, że Sobór Biskupów zaakceptował dokumenty końcowe Soboru na Krecie). Jest to dokument dla Antychrysta, diabelski! Dlatego, że tam nikt nas nie słuchał i wszystkim powiedziano: „siadać, to wszystko już jest przegłosowane, wszystko jest dobrze!”.

Nie będziemy iść tak, jak oni nam mówią, ponieważ jest to droga na wieczne zatracenie. Jesteśmy ludźmi wolnymi. Nie wierzę w Boga dlatego, bo ktoś zmusił mnie, abym wierzył, wierzę w Niego dlatego, że nie mogę żyć bez niego. Moje życie było bardzo trudne. Od dzieciństwa do dnia dzisiejszego. I ja zawsze czułem rękę Boga i Bożą pomoc. I Pan Bóg zawsze kierował mnie ku temu,  co powinienem robić. Nie przyszedłem do monasteru lub do służby Bożej, aby mnie chwalono, żeby się kłaniano przede mną. Przyszedłem wraz z wami, aby służyć Panu Bogu. On – jest wszystkim dla nas, a my – niczym.

aa2

I o to proszę was, z całego serca proszę – strzeżcie Wiarę Prawosławną! Chrońcie Prawdę Bożą! Będzie nas mało, ale Pan nas nie zostawi!

Was wszystkich, drodzy bracia i siostry, pozdrawiam z okazji tego świętego święta Opieki Matki Najświętszej! I proszę o Macierzyńską Miłość i Macierzyńską troskę dla nas, grzeszników i żeby Ona okryła wszystkich wierzących i wszystkich ludzi na ziemi, Swoim świętym Welonem (ros.- Омофором).

Nie bójcie się. Nie lękajcie się, bracia i siostry! To wszystko będzie, czasy już nadeszły.

Ciężka będzie wojna! Jakaż krwawa bitwa! Setki milionów ludzi zginą! Ale nie wolno nam bać się niczego, jeśli jesteśmy z Bogiem, jeśli chodzimy z Bogiem, jeśli zostajemy z Bogiem w Prawdzie. (Ale), ponieważ wszyscy mówią, że są z Bogiem, a że przez miłość wszyscy się zjednoczą, bez względu na to, jak kto wierzy.

Heretyckie słowa naszego patriarchy, kiedy mówi, że Bóg jest jak słońce, a promienie, które idą do słońca to są wszystkie herezje, wszystkie religie na ziemi, i wszystkie prowadza do Jedynego Boga. Czegoś takiego nie powiedzieli nam Święci Ojcowie, nigdzie to nie jest napisane! To on mówi dlatego, że jego nauczyciel metropolita Nikodem Rotow zdechł jak pies u stóp papieża rzymskiego. A jemu przepowiadano: nie idź tam, bo umrzesz. Gdy pocałował pantofel papieża rzymskiego, to wtedy zdechł u nóg jego.

Dlaczego nie zatrzymaliśmy się, gdy ujrzeliśmy ten cud? Dlaczego idziemy ślepo nadal i nie możemy przyjść do siebie i zrozumieć, że jedną drogę zbawienia Pan nam zostawił – tę wąską drogę. Jedną Cerkiew Pan Bóg zostawił i powiedział, że mojej Cerkwi* bramy piekielne nie przemogą. Pan Jezus nie powiedział: „Cerkwi” (liczba mnoga – od tłum.) lub „Cerkwi – Sióstr”, ale powiedział, „zbuduję moją  Cerkiew” i „Jestem Głową tej Cerkwi”. Ani papież rzymski, ani patriarcha, ani ja grzesznik również.

*/

Katolicy z kolei wyznają i jest zapisane tak w katolickim tłumaczeniu Pisma Świętego, że Pan Jezus mówił o Kościele (nie Cerkwi), który zbuduje na Apostole Piotrze i którego bramy piekielne nie przemogą i któremu dał klucze do Królestwa Niebieskiego. Od 2000 lat Bazylika św. Piotra jest zbudowana na Jego grobie i wszyscy następcy Św. Piotra pokazują się na balkonie Bazyliki po wyborze. Spór o to pierwszeństwo trwa do dziś. To tylko gwoli sprawiedliwości – dod. um.   

Pan Jezus jest Głową tej Cerkwi. Czyż dzisiaj przyszliście, aby mi się pomodlić? Kim jestem? Wszyscy jesteśmy grzeszni, niegodni, wszyscy przyszliśmy prosić Pana Boga. Wstydzę się patrzeć na Pana Boga za mnóstwo moich grzechów i tylko jedno mówię przez całą Liturgię, kiedy odprawiam: „Panie Boże! Bądź miłościwy nam grzesznym! Panie! Przebacz nam, Boże.” Oto tak przychodzę do Boga, i was też wzywam przyjść do Pana Boga! A my – jesteśmy niczym.

a33

Bracia i siostry, wybaczcie mi. Kocham was. Jestem szczęśliwy z wami. Ale chcę pozostać w Prawdzie Bożej, ponieważ mówi Pan: „Wszystkie grzechy będą odpuszczone, lecz grzech przeciwko Duchowi Świętemu nie może być odpuszczony ani tu, ani tam.” Herezja – to jest ten grzech przeciwko Duchowi Świętemu. Ponieważ wszelka nadmierna pobłażliwość będzie przeciwko Bogu. Czy znaleźliście na ziemi człowieka bezgrzesznego? Wiem, że tylko Sam Bóg jest bez grzechu. Pozostali –  wszyscy są grzeszni. A jak papież rzymski może być bez grzechu? On (Bóg) nie potrzebuje zastępcy – ani papieża, (papieży), który poszli przeciwko Ewangelii.

I widzicie, że ten sługa Antychrysta, metropolita Hilarion mówi, że trzeba zmienić Biblię! Biblia już jest zła! A jak ludzie do dnia dzisiejszego byli zbawieni?! Trzeba zmienić Liturgię, w inny sposób, ponieważ ludzie nie rozumieją. Oni myślą, że wszyscy są głupcami, a tylko oni sami są mądrzy. Panie poucz! I zmiłuj się nad Swoją Cerkwią Bożą i Swoim ludem!

Obejmuję was wszystkich. Proszę Miłosierdzia Bożego dla was. I niech Pan zawsze będzie z wami.

Za: http://3rm.info/main/64818-zaschischayte-istinu-bozhiyu-glas-vopiyushego-v-pustyni-propoved-banchenskogo-ep-longina-zhara-video.html

Data publikacji: 19.10.2016 r.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński, 22.10.2016 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.