Strona główna > Polska > Baza email — idealna pomoc w rozwinięciu działalności

Baza email — idealna pomoc w rozwinięciu działalności

Dzisiejsze biznesy to i ta sfera realna i ta internetowa powiązana także z istnieniem na portalach społecznościowych. Baza email też jest niezwykle pomocną w rozwijaniu biznesu, bo trzeba nawiązywać kontakty z potencjalnymi odbiorcami towarów, a kontakt z nimi ułatwia tego typu baza, dzięki której rozsyłanie ofert i wzmianek o towarach w promocyjnych cenach idzie bardzo sprawnie.

Czy baza email rzeczywiście pomaga w rozwinięciu działalności gospodarczej?

Nie tajemnicą jest to, że te bazy email z adresami internetowymi osób prywatnych i firm często tworzą na zlecenie studenci informatyki lub ludzie, którzy chcą sobie dorobić w trudnych czasach. Po części tego typu baza email może zawierać nieaktywne adresy, czyli takie, na które nikt się nie logował od trzech miesięcy lub dłużej, ale to nie problem, jeśli jest też w niej wiele adresów ludzi i firm, które mogą zostać nabywcami towarów i to tymi stałymi.

Ze względu na ten istotny plus warto zlecić stworzenie takiej bazy komuś z doświadczeniem, czyli komuś, kto robi tego typu bazę z myślą o konkretnej branży i kompletną kończy w mniej niż dwa dni robocze.

Czy bazę email można skompletować na własną rękę?

Na chwilę obecną internet jest pełen stron internetowych i wiele z nich powiązanych jest z firmami, które są choćby odbiorcami lepszych środków czystości. Bazę emaili tych firm można stworzyć samemu i to nawet w kilka godzin, a potem można tym wszystkim firmom wysłać ofertę dotyczącą konkretnego produktu lub produktów.

Tego typu wiadomość wielu przedsiębiorców potraktuje jako spam, ale znajdą się też i tacy, którzy przeczytają ją ze zrozumieniem, po to, by dowiedzieć się więcej o konkretnym produkcie. Jednym słowem takie tworzenie bazy to nie przebieranie w adresach email, bo taka wiadomość wysłana do jak największej grupy odbiorców może odnieść sukces i to nawet w ciągu kilku godzin.

Czy ilość w przypadku bazy email przekłada się na jakość?

Im więcej adresów w bazie email tym łatwiej rozwija się działalność gospodarczą i nie muszą być to jedynie adresy firm potencjalnie zainteresowanych konkretnym produktem. Równie dobrze mogą być to adresy osób prywatnych, bo nigdy nie wiadomo kto dokładnie zamówi daną rzecz, czy też usługę.

Pewne jest to, że promowanie musi mieć imponujący zasięg i dlatego taka baza musi być jak największą, by dawać spore szanse na sukces finansowy temu jednemu przedsiębiorcy, który chce dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych odbiorców produktu.

Prawda o ludziach tworzących bazy email

Niewielu z nas doskonale wie o tym, że bazy email tworzą studenci informatyki, psychologowie po doktoracie i niekiedy nawet ludzie bez wyższego wykształcenia. Łączy ich jedynie to, że w tym tworzeniu baz email mają doświadczenie, niektórzy kilkuletnie, a inni kilkunastoletnie i właśnie dlatego doskonale wiedzą gdzie rozpocząć poszukiwania adresów email.

Często w tych poszukiwaniach pomagają portale społecznościowe, bo w nich istnieje wiele firm i co najważniejsze łatwo można rozpoznać, która z tych firm jest aktywną, czyli te, które nie publikują, są raczej nie aktywnymi i na nich tworzący bazy email się nie skupiają.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.