Strona główna > Świat > Ukraina > Batalion „Azow” masowo pokąsany przez żmije

Batalion „Azow” masowo pokąsany przez żmije

Żołnierze karnego batalionu „Azow” zostali pokąsani przez żmije w rezerwacie „Chomutowskaja stiep’” (Step Chomutowski), dokąd ich skierowano do wykonania zadania strategicznego. Teraz proszą oni o pomoc i leki w dużych ilościach.

a

Batalion karny Gwardii Narodowej Ukrainy „Azow”, według niektórych danych finansowany przez posła Rady Najwyższej Olega Laszko, został skierowany do rezerwatu „Chomutowskaja stiep’” do wykonania zadania strategicznego na rozkaz Kijowa. Ale nikt nie spodziewał się, że żołnierze batalionu specjalnego zostaną masowo pogryzieni przez żmije.

Na swojej stronie na portalu społecznym Facebook bloger Roman Sinicyn informuje, że żołnierzom pilnie potrzebna jest pomoc medyczna i duża ilość leków.

„Lekarze! Potrzebujemy surowicy – antidotum od ukąszeń żmij! Dla „Azowa” i innych oddziałów w strefie stepowej. Żmij dużo, pogryzionych żołnierzy również. Potrzebna jest również konsultacja na ten temat. Potrzebujemy w dużych ilościach: nifuroxazide, antybiotyki o szerokim spektrum działania, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze (wewnętrzne), „- mówi się w tekście oświadczenia.

Przypomnijmy, że batalion „Azow” został kompletnie rozgromiony w walkach o Saur-Mogiłę, tracąc do 70% składu osobowego. Po tym sztab generalny faszystów oświadczył, że „Azow” wcale się tam nie znajdował, a wykonuje zadania bojowe pod Mariupolem. Obecnie się wyjaśniło, że żołnierzy „Azowa” wysłano na nieprzyjazny step do walki z przyrodą i że żołnierze batalionu mrą jak muchy od ukąszeń kacapskich żmij. Ale swego rodzaju korzyść z tego dla Ukrainy jest. Zwiększy się komfort w więzieniach kraju.

Wcześniej Oleg Laszko przyznał, że wśród żołnierzy z jego batalionu „Azow”, który bierze udział w ATO, są przestępcy. „To, że ludzie byli wcześniej karani – nie jest przecież piętnem na całe życie. Chcę wam powiedzieć, że wśród żołnierzy oddziału specjalnego „Azow” około połowy było wcześniej karanych”- oświadczył Laszko.

Tłumaczył Janusz Sielicki

12.7.2014 r.

Źródło: http://rusvesna.su/news/1405106730

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *