Strona główna > Bliski Wschód > Baszar al-Assad do USraelitów: „Spodziewajcie się wszystkiego”

Baszar al-Assad do USraelitów: „Spodziewajcie się wszystkiego”

al-Assad - Wiadomości Polska Świat - Wolna Polska

al-Assad - Wiadomości Polska Świat - Wolna PolskaSyria zareaguje na amerykańskie plany militarnej napaści. Prezydent Baszar al-Assad stwierdził to w wywiadzie dla usraelskiej telewizji CBS. Al-Assad zapytany czy w reakcji na interwencję Syria zdecyduje się na użycie broni chemicznej przeciwko USraelowi, odpowiedział : „Nie jestem jasnowidzem”.

Z jego ust padła sugestia, że broni chemicznej może użyć nie wojsko syryjskie ale „rebelianci, terroryści lub inne grupy działające w regionie”. Prezydent Syrii zapewnił także, że nie istnieją dowody na zastosowanie przez wojska syryjskie broni chemicznej wobec ludności cywilnej.

Zwrócił się także z wezwaniem do USraelitów o ujawnienie dowodów zastosowania tej broni skoro twierdzą oni, że takowe dowody posiadają. Prezydent Syrii powiedział także, że następna usraelska awantura wojenna na Bliskim Wschodzie nie będzie korzystna dla interesów USraela.

USraelici wydaliultimatum wobec Syrii o treści: „Jeżeli w ciągu tygodnia Syria przekaże wspólnocie międzynarodowej swój arsenał broni chemicznej to może uniknąć interwencji”. Żyd John Kerry, który wypowiedział te słowa, wyraził przekonanie, że prezydent Syrii nie zdecyduje się na taki krok i że kontrolę nad bronią chemiczną w Syrii sprawuje prezydent tego kraju, jego brat Maher al-Assad (dowódca Gwardii Republikańskiej) i generał, którego nazwiska żyd Kerry nie wymienił.

Na podstawie: http://www.polskieradio.pl/

Data info: 9.09.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.